Si jeni me te vrapuarit?

Nike+ ka nxjerre nje reklame te re ku i ve perballe femrat dhe meshkujt se kush vrapon me shume nga data 13 mars deri ne 20 prill 2009. Po te keni atlete Nike me teknologjine Nike +, nje ipod (nano ose touch) apo Nike+ sportband atehere kilometrat qe vraponi ruhen ne website dhe shuma mblidhet per te percaktuar se kush fiton kete gare. Jeni gati per vrap?

38 Komente

Sa mirë që s'përtoni që flisni smiley

uf ujk,

mos permend litarin ne shtepine e te varurit smiley

qekur kam lone vrapin i kam shtu nja 10 kile smiley

Janë përralla ato që thuhen në revista, që meshkujt preferojnë biondet dhe të dobëtat... sepse në të vërtetë adhurojnë të shëndoshat.... por ti, si pise që je, e di këtë punë dhe i bën reklamë vehtes smiley

hahahahahaa

hihihiii

Por mer po, po ti e di , qe , femrat nuk e kane asihere hallin me i pelqy meshkujve, se ata jane toca, gjej ... e mshtillja, por kane hall me bo konkurence me femrat e tjera smiley

Po a thu, bohet vrap sot ka liqeni, apo do ta kete myt katunaria modhe si dite vere qi esht ???

Si konkurrencë... ? Me njëra tjetrën?

Pa gjë fare sipër? smiley

 

ncqqqqq se nuk jemi depilu kohet e fundit smiley

racista!

Po për meshkujt (me lesh) nuk kishe ndonji gjo për të thënë? smiley

Tushe,e paske arrit mirqenien, apo s`i keni ato rruget ju,me te mira se kendej,qe te myt smogui makinave!

 

Vrapi eshte per ate qe eshte i pasur.,dhe per nje vend ekologjikisht te paster!

 

Me vrapu, pse duhet?

Me mire me ec.

"gjej ... e mshtillja" do ishte logo e shkelqyer ti-sherti ... per vrapim (kot kjo e funit, po sa me bo lidhje me temen gja, si Lori... smiley  smiley  )

Po menoj per versionin anglisht nderkaq. Do ishte hit po aq i madh sa "shit happens".    

edhe si slogan elektoral s'osht keq...   

sa erdha nga vrapi (per ballokumet e dites se veres) dhe po shoh qe kemi kaluar ne majat e teknologjise se vrapimit (te depiluar apo jo) smiley

pa te shoh se mos kane ndonje teknologji keta te Nike-t per kete ceshtje, lol

a do te ndikonte kjo ne rezultatet e vrapimit

artian, nuk jam dakort me ty per smogun

Nga HIPOKRATI:

"Ne se deshiron te jesh i fuqishem, vrapo! Por, mos harro, se edhe po te duash te jesh  i mencur, edhe te duash te jesh i bukur, perseri   VRAPO!"

 

Meco,ja ke fut kot,pse ti vrapo e ? Pse ata qe nuk vrapojne nuk jane te mencur e ? Pershendetje!  smiley

O Artian-o! Po pse ma harxhon numrin e komenteve, mo burr, (jam mu ne limit te 50-ces). E ka thon HIPOKRATI, e ka thon...., po kujt ja ka thon, thuj, mu qe vrapoj vetem me kap Saten...

 

Meco, smiley , po une e kisha ne pergjithsi se ecja eshte me e mire se vrapi,Luani spara vrapon,dhe gezon shendet dh force te mire!Ai ecen,me shume sesa vrapon me shume !

 

Luani spara vrapon,dhe gezon shendet dh force te mire!Ai ecen,me shume sesa vrapon me shume !

mos e ngatërron gjë me lopën ?

Nga Enver Hoxha

ME SHPEJT, ME LARG, ME LART

ps.a asht e sakte si me siper se se mbaj mend mire si ishin te rreshtume fjalet...

HAJDE KETU, SHKO LARG !

Nga Blendi Salaj, ke  reklama ne TV e Universitetit  M.Barleti

smiley

ME SHPEJT, ME LARG, ME LART

Nje proverb Kineze:

"Sa me larte te ngjitesh aq me shume do te vritesh"

Ne u gjitem larte,larte,larte,...prandaj jemi te vram! hi,hi,hi,...

Ja edhe sot,psh jemi ngjitur shume larte,shume larte,me dy shifra jemi ngjite,shqiperia po ndryshon! eshte ngjitur larte.jo onash!

Mos thuj nga kto gjojna ..."qekur kam lone vrapin i kam shtu nja 10 kile " mi mome.  Se pastaj duhet te zgjedhesh smiley Une them " nje ku eshte VORA"...

nje ku asht dhe nju jorku mer smiley

nji vrap pele smiley

Ah jo,

Nuk vrapohej sot. Too windy dhe too many katunari neper Tirane.

Ne vend te vrapit, zgjodha nje aktivitet tjeter te shendetshem :

2 dopjo Vodka+Redbull ke Sheratoni smiley 

smiley 

smiley

P.S. E rrujtmja nuk kishte lidhje me vrapin ore shoke, por me notin qe propozoi Ceni smiley 

 

Le qe ne jena pak brez i vjeter dhe kena frike me heq pantollat se na dalin BENEVREKEt smiley Jemi ne dileme si t'ja bojme ? Po mos qesh mi celulitse , se ne ti do tremesh popllin e rruges po hoqe te sipermet. Kane per te dale tumanet e GABIT , se per tanga s'je mo ti smiley . As Pango si pensionist ne kete zanat s'ka per te pa me sy smiley

ta shifje cer poplli ishte ai i sotmi ne rruget e tiranes apo Elbasanit, te jesh i sigurte qe nuk tremet nga asigjo smiley

Tushe, mos me vodka+redbull te perzime, he t'kam rixha smiley  Te ben shume keq.  Mos me redbull, pike.  (Komplet jashte temes se vrapit, po meqe u ndodhem.)

Ndersa per temen, derisa te cofin plakat e Marsit, s'vrapoj lol.

Mire e ke ti moj Monda,

Por ne na osht bo ves i keq. Ke parasysh kur del kaiher nga puna ne 7 PM, dhe ke 100 kumrija qe te knojne ne koke. Ska derman. Vetem nji muhabet i omel me nje gote V+R ti largon, ene ti kullon trute smiley

Tushe, seriozisht zemer.  T'i kuptoj oret e gjata, hell ... ke provu ndonjehere 24 ore rresht?  Bile per ditelindjen tende? 

Nejse (se na kaliti kapitalizmi ketej lol, s'po qahemi.)  Ta perziesh vodka e redbull, apo alkool me redbull s'te ben hic mire.  Pije ate te shkrete, se duhet nje per te cuar gjakun ne vend, me ndonje leng frute.  Kur u sos redbulli fillimisht ketej nga evropi, baret ketu refuzonin ta perzienin (te pakten ku jetoj une.)  Pastaj e mori ferra uraten, se e pane qe konsumohej shume.  Para nje muaji degjova per nje grua shqiptare, 40 e ca vjec qe vdiq e shkreta, kishte nje si tip dyqan te vogel, me kafe dhe redbull e conte diten (infrakt.)  Nejse, ... se rast ekstrem.  Nje, ralle, per hall e per mall s'te ben gje, por gjithesesi, njecke. 

Ok, ta ndryshoj muhabetin e dashur, se ma prishi midene dhe ajo poezia e Lost.  Gezuar edhe njehere diten e veres smiley Ngrohtesi e mi-moza e pac, Tushe smiley

smiley

Rrofsh rrofsh.

Eh, kemi te keqija me te medha se Redbulli po he. Sna gjen gje smiley

Anyway, ka kohe qe jam ba goce e mire. Por e shkel naihere per festa ose kur kam nai mendje ta le punen fare smiley

Vetem nga arsyetimet dhe gjithe ato qe thate i keni bere nja dyzet kilometra apo thash shume, hajte po i beje njezet, jo, jo me nuk ulem......  smiley 

kush e do me bast se edhe pak edhe ketu vertetojme me baza shkencore qe edhe Gjergj Elez Alia  ka pas kene nje marotonomak i cmendun... smiley

Kjo reklama tashi... më kujton dhe atë barcaletën që thotë: pse sa herë i ngrefet lepurit e pi hashash, duhet tia futim vrapit ne? smiley

 

çna futet n'mendime.

everyday in the morning 6:45 - 8:00am, kah liqeni , a really goooood place...

bashk me mua: 1.Marko Bello 2. Kastriot Islami
 

Kastriot Myftaraj, cac angjeli, me raste ylli rakipi,  and many other vips.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).