Pse Kodrat e Ali Beut?

Po shikoja para ca ditesh nje emision dokumentar te viteve 50' tek Klani. Diku aty u permend "aksioni i rinise" per ndertimin e Parkut te Madh te Tiranes. Folesi tha dicka pak a shume keshtu: ...rinia jone e lavdishme... po punon me hov te madh...per te ndertuar Parkun e Madh te Tiranes tek Kodrat e Ali Beut??!!!

Tani, une e kam pas degjuar nga te vjetrit qe i thonin "vemi nga Shen Prokopi" dhe arsyen e kesaj e di!

Por "Kodrat e Ali Beut" s'e kisha degjuar!

A di njeri dicka me shume per kete emertim?

1 Komente

ish pronar duhet te jete ky Ali beu... rrezik se shpejti do degjojme "shkrepat e Ali beut". smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).