pangoj apo pangeroj?

Pangeron mire kush pangeron i fundit.

Te pangerofte Kina.

Etj.

 

15 Komente

" alt="Per me shume info pyesni Nexhin smiley" src="http://img209.imageshack.us/img209/2638/pangerejshen.jpg" />

sh vone gjib.

Kjo foto dhe te tjerat kane mbire ne email-et e gjithe wihte collars te Tiranes, sot ne 8 AM smiley

Ka dhe nje prralle te ndertuar ne slang me teme nga pangosja smiley

Por se kam me vete, neser me kismet smiley

Kush e ka le ta hudhi

Qo kechja e parë këtu tek fotoja, Ami e Portokallisë është gjë?... se na janë bërë sytë pango..

Pango dhe bubi kacurrel

Era e ngrohte e thellesive prane oxhakut te Pangos

Ne qeverisim Pango na shkerdhen administraten

Me mire te dali Pango (nga qeveria) se te na dali nami

 

 

Duhet ta pleqerojme mire kete pune smiley dhe t'i propozojme Institutit te Gjuhesise ta perditesoje sa me shpejt fjalorin e gjuhes shqipe, sepse kane hyre shume zera te rinj ne perdorim. Duhet t'u gjejme dhe nje shpjegim te pershtatshem, plus sinonimet, antonimet... etj. etj...

Pangoj ( ose pangezoj) - folje. Tregon shfrytezimin e postit te punes per qellime erotike.

Pangoizem - Emer. Gezon te drejten te pangozohet (pagezohet tek pangua) per te fituar nje cope vend pune.

I pangozuar - Mbiemer. ( kete s'po di si ta bej... help smiley sepse jam ne medyshje: a) I nenshtruar ndaj vullnetit te pangoizmit apo viktime e pushtetit te pangoizmit...

Sinonime - Manjak seksual, shfrytezues posti, pusht-etar...

Presim sygjerime... smiley

P.S. mos i merrni seriozisht te gjitha... po u lodhem, pango majtas, pango djathas...

Presim sygjerime... Smile

I Pangopur - mbiemer. Ka dy kuptime ne gjuhen shqipe!

1. nje person qe nuk eshte i ngopur.

2.  nje person qe e kan kapur duke ja lyp nje tjetri, ne shkembim te nje vendi pune, dhe qe me pas e kane pushuar nga puna!

i pangallosur mbiemër, tru i pangallosur-tru që rreket të komentojë më shumë se nji herë, në të trembëdhjetë temat mbi Pangon tek PPU-ja.   

Ke te drejte Zanf ne fakt smiley

Duhet me marre shembull nga Sala, qe nuk eshte bere fare i gjalle, asi llaf se ka fol. Dhe dje nuk ishte ne parlament fare kopili smiley

Ishte me grip, i shkleti. Po ia kishte lene stafeten "mikut" te vet, Jozit, qe t'ia mbronte nderin PD-se. ( sikur pangoja kishte perdhosur vetem nderin e PD-se dhe jo te gjithe qerre-viut apo parlamentit... etj. etj.)

Duhet me marre shembull nga Sala, qe nuk eshte bere fare i gjalle, asi llaf se ka fol. Dhe dje nuk ishte ne parlament fare kopili

ku e keni çu mi Nexh ?

pangall-folje.

pangallofsha trutë.  

aida,pango nuk ja ka prish kujt moralin se fundi fundit nje femre ja kerkoi,une habitem me ty qe e dramatizon kaq shume,pyete njehere veten sa ta kane kerkuar ty? dhe a i eshte prishur morali ndonjerit?

Ore, ajer... mbushu nje here me fryme, kur te pergjigjesh... une nuk po dramatizoj asgje... thjesht perifrazova fjalet e Jozit, sipas se ciles ai i kishte prish moralin PD-se, kur ne fakt te gjithe PD, PS, apo PPPTTTT e tjera jane te mbushura me te tilla raste, por e kane zakon shqiptaret qe  e bejne nje sy qorr e nje vesh shurdh,  dhe o burra t'i biem se tani qe u kap me presh ne dore, na prish moralin e partise. Sa per ate tjetren, s'po marr mundimin te te kthej pergjigje...

u mbusha me fryme.

na lajmeroni ne kohe kur te kete keshtu party-sh; o xhib!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).