Katër Q-ëtë e politikës shqiptare ?

15 Komente

  • Qafiret qe qeverisin
  • Qyli i qeveritareve
  • Qaf-trashja kur hypen n´qeveri
  • Qederi i popullit

Zanfi mos rri pa i sjelle edhe ti Q-te e tua! Te lutem!

o meço, frymëzuar nga kinofili, në këtë temë, gjatë natës më erdhën shumë fjalë që fillonin me Q-ë e përkufizonin bukur politikën shqiptare.

temën e Q-ësë e hapa pa pirë kafenë.

vetëm pasi piva kafenë vura re që gjithë ato që mua më dukeshin fjalë nuk ishin veçse një folje e zgjedhuar mirë.  në të gjitha vetat, kohët, mënyrat etj, etj..

në fakt nuk i përkiste vetëm politikës shqiptare por politikës në përgjithësi.

mesazh privat.

Zanfi! ....atehere nuk me mbetet gje tjeter, por te uroj, me qe sot eshte 8 marsi, mè shume prezenc ne protestat kundra Q-ve dhe K-ve te politikes shqiptare.

  • Qeveri e sukseseshme ne grabitje!
  • Qellimi i qeveris, mbijetim me c'do menyre...
  • Qit e shit gjithshka.
  • Qukapik per syte e kundershtareve...
  • Qerro  dhithkende me perjashtim te vetevetes....

RRofte qeveria............  smiley  smiley  smiley

Politika shqiptare eshte :

1-Qorromidhe.

2-"Qimja qe si bie !"

3-Qorre fare,

4-Qefleshe!

1. Qelpsina

2. Qelbanike

3. Qypa

4. Qafederra

1. Qafëleshë

2.Qafëpalarë

3.Qenër

4. Qereles

smiley

 

1. Qamet

2. Qeder

3. Qorrollepsje

4. Qoftelarg

1. Qe... GRUAN

2.Qe..... DASHNOREN

3. Qe.... PUNONJèSET

4. Qe.....IMAZHIN

 

Qurra

Qelb

Qenef

Qelepir

 

Shkerdhate

Shkerdhen

Shkerdhehet

Shkerdhjakset

qamete

qerrateshe

qylse

qene/ buce smiley

 

Une te tera me seks i kisha... megjithese u mundova boll, nuk i bera dot kater, e prapeseprape, vazhdova te mendohesha, sepse e dija qe qeveria jone duhet te kete shpikur ndonje dicka tjeter, se ato q-te qe di une, jane te konsumuara fare. 

rrugaQ.

puQist

lakuriQ

shoQe bulevardi

miremenQes smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).