Për paaftësi dhe joeksperiencë

Gert Bogdani duhet shkarkuar per paaftesi dhe jo eksperience ne debatet televizive.

ThoughtPolice
 

36 Komente

Shprehja e THP (megjithese bie dakort me qellimin e tij) eshte politikisht teper korrekte, dhe ledhatuese ndaj Bogdanit.

... smiley

Polic ,

Ta vune ne tabel nderi eee ? Imagjino sa shume iu ka shijuar nje thenie e jotja, ty qe ankohesh qe te cesurojne dhe qe e ke Llukanin armik . smiley

Ama e thene nga goja jote kjo duhet marre seriozisht. Shume bile.

Edhe une si ty mendoj. Mos i besoni Bogdanit se eshte duke punu per PS-ne.  smiley

P.S. Admin maskara ! Ja ke heq te drejten disave mundesine per te redaktu postimet dhe pastaj gabimet ortografike ja u merr per thenie parimore. smiley

Ne vend te nje PS-je tjeter : Peshku eshte vend shume interesant.

e hongri dhe polici ne luge "corbe" te prishur,na e moren dhe policin ,sqenka gjo kjo pune,duhet me e kthy dhe une pllaken,po ce do si me ne si me ata po rol "abuzues" ngel.

lol, tani i pashë të gjitha. Pas kësaj, sakën se përdorni ndonjë thënien time si shprehje dite, do e marr për ofendim.

 

Une jam me i ri.

Une jam akoma me i ri.

Une s'ka me demkorat. Jam akome me i ri.

Yyyyy, domokrat ky. Ne tani po behemi anti-evropian.

o adminet e peshkut kam nje pyetje: a ka nje etike ketu apo jo? cfare eshte kjo teme "Gerti Bogdani", ftese per hajde shfryni ketu tani kunder gertit? mua me duket se kjo nuk i shkon fare per shtat PPU, eshte shume e ulet

ps: dhe theniet e dites jane gjithmone bajate, rregullojeni nje cik filtrin, ose pse jo, vendosni thenie nga njerez te shquar (si psh Nexhi lol) 

ore ti riosh alla francez,  smiley

mbylle gojen se e pame produktin e studimeve ne France (alla Ariola smiley&nbspsmiley , te cilen megjithate megjithate, une e kam me pak inat nga te gjitha femrat e politikes smiley

Nexhi ja ka heq admineve te drejten ta qisin ne tabele nderi, edhe sikur tju leje ne zemer ta bejne.  A po luftojme per te drejta copyright apo jo ???

Anyway, ke te drejte, emri i temes ska pse te jete gerti bogdani, por ama thenia e Pilicit eshte gjynah mos dali ne tabele. Nje here ne jete vjen ky rast smiley

Ariola eshte shume e pergatitur, shkollat franceze jane shume te veshtira, sidomos fakulteti i drejtesise, por sic e thash dhe tek tema tjeter, ai debat per mua u personalizua gabimisht, ra pre e emocioneve midis disa miqsh qe po takoheshin pas shume vitesh. Ato deklaratat e Gertit dhe mua me kane befasuar, por kush e njeh Gertin e di, qe ato jane shkruar nga nje dore tjeter. Sigurisht Gerti ka te drejten morale te mos pranoje ti lexoje, te largohet nga PD, por une mendoj qe e djathta shqiptare ka nevoje per njerez si Gerti qe dhe pse jane viktima te politikes sot, me ate pak influence qe kane ne parti dhe pse ashtu te shtypur, sjellin dicka atje per ta modernizuar. 

Admino, kjo teme qe titullohet Gerti Bogdani, eshte skandaloze dhe teper ofenduese. 

sinqerisht as me TM fare per pergatitjen e Arioles. Sic ta thashe, e kam me pak inat nga gjithe te tjerat. Me duket e perpunueshme dhe e bute. That's good.

Une ta thashe thjesht se me xune emrin me goje ene m'xuni lemza.Skemi moshe me na tund lemza mer bir smiley

HAjt suksese ty dhe Arjoles smiley

O Tushe, me fal se nuk te pash qe ishe kamuflu. Suksese mua? O xhan, politika nuk ben pjese ne interesat e mia. Suksese Ajoles, Gertit e te tjereve dhe vertet shpresoj te sjellin nje fryme tjeter ne politike.  

suksese ne pergjithsi mre,

pse vetem per politike pranoni urime juve ???

Ah. cjeni bo kshu ju brezi ri smiley

as, te lutem mund te me thuash çfare do te thote per ty te jesh i/e pergatitur??

 Seriozisht e mendon ti qe miqte po takohen pas shume vitesh?  Kaq e madhe qenka Tirana kshu?? Ajola e ka si moter te fejuaren e Gertit dhe Gertin po e takon pas shume vitesh??

O Iris, s'po them takim per kafe e per muhabete lagje, por takim politik dhe ne nje debat mediatik te zhvilluar ne nje emision (Opinion) qe sidoqe mua s'me ngjit shume, prape se prape mbetet (mender nesh) nje nga tribunat e politikes sone.  

ahaaaaaaaaa, hipokrizi po me thua ti?? Se nese une pi kafe me nje njeri, s'po them qe duhet patjeter te ndajme te njejtat ideale, po s'bej sikur po me llaftaris sjellja e tij vetem sepse jam ne nje debat politik e duhet te bej sikur une jam njeriu i zhgenjyer.Thiatro me pak fjale!

Po ama, kjo i pershtatet fiks politikes se sotme ne Shqiperi: shahemi sa te duam ne debate politike, e pastaj pime kafe bashke!

 Mbase e kam ngaqe jam me pak e pergatitur se keta une, po ate shprehjen : Opozitare por vellezer! s'e kisha interpretuar keshtu.

 

p.ssmileyi tha Monika: Ua Ylli po kjo eshte e tmerrshme! , Sikur zbriti dje nga Marsi Monika.

p.ssmileyi tha Monika: Ua Ylli po kjo eshte e tmerrshme! , Sikur zbriti dje nga Marsi Monika.

 

hihih, dhe Ylli i shkrete ne video ngeli duke thone : Mos ki frike se ste bej gje. Ste bej gje

smiley

smiley

 

ra pre e emocioneve midis disa miqsh qe po takoheshin pas shume vitesh.

Dmth mire qe paska qene emisioni i Fevziut qe te takohen kta miqte e vjeter e? A quhet opinion ky apo emision per te ribashkuar njerezit e humbur? Kaq e madhe eshte Tirana sa mos te kishin pas mundesi tjeter kta VIP-at e rinj mos te takoheshin?

Une jam dakord me ty, dhe prandaj e ndryshova titullin. Po edhe Tushja ka te drejte: 1 here i shpetojne llafe te tilla policit tone. smiley

Po kete pse?  Kjo eshte thene ne nje kontekst te caktuar (shkeputja nga gjithe mendimi e nxjerr keq).  Megjithate, mendimi im si bir i popullit, eshte i drejte.

Bogdani nuk ishte pergatitur ndoshta, per ate agresivitet, ose kerkoi te ishte disi ndryshe, por kishte harruar se ke kishte perballe.

Shikoni ca mbeturina te komunizmit si njefare kothere, ke sulmon me shume nga figurat dhe ata qe jane zeri dhe fytyra e PD-se-se?  Te gjithe ata qe jane debatues te forte, qe nxjerrin jashte ringut te debatit kundershtaret.

P.sh., e keni pare kete person se me sa urrejtje flet per Topallin, Mesila Doden, Bregun apo ndonje tjeter?!  Arsyeja eshte qe keto jane njerez qe mbrojne si duhet ate qe perfaqesojne apo mendojne.

Pse u godit edhe Pango kaq ashper dhe para fushates?  Sepse Prof. Pango njihej si debatues i forte qe njerezit e Edvinit i pertonin debatit me te.

Mbani mend mire, dhe ketu po ju drejtohem te djathteve dhe atyre qe jane te pa parti por duan Shqiperine, kjo qeveri e meriton edhe nje mandat te dyte per shkak te hapit cilesor dhe ndryshimit pozitiv qe ka pesuar Shqiperia nen kete qeverisje.

Miq, nese nuk fitojme edhe nje mandat, te merituar, mos harroni, do te na gjykoje ashper historia.  Nese nuk fitojme edhe nje mandat me kete qeveri te suksesshme, me te suksesshmen qe ka pasur Shqiperia pas komunizmit, dhe kete kryeminister te sukseshem, me cfare qeverisje dhe lider tjeter do te fitojme?!

 

Shikoni ca mbeturina te komunizmit si njefare kothere

 

Edhe kjo eshte per thenie dite, ne fakt Koth-ja eshte kriptokomunist qe sulmon pabesisht te gjithe Yllat dhe Yllet e PD-se smiley

 

Hmmm, c'osht nji dhe ky polici smiley

http://lajme.parajsa.com/images/pyetesori4.jpg

O polic!

Perkundrazi, nese votohet prape kjo qeveri do te na deshkoje historia si asnjehere tjeter dhe nuk do ta kemi me shansin te ngrihemi ne kembe. Kemi per te mbaruar si shtet dhe si njerez. Te varferit do te shtohen me shume dhe ne do ta shohim permiresimin e jetes me dylbi se nuk kemi per ta arritur ta prekim me dore dhe jo me ta perjetojme.

Perse ta votojme kete qeveri dhe nje here?

1- Per te na hedhur te gjithe ne ere sepse Gerdeci nuk mjaftoi?

2- Per te shtuar borxhin e shhtetit akoma me shume dhe brezat qe te vijne te mos kene me mundesi te jetojne jeten e tyre sepse u duhet vetem te punojne per te lare kete borxh?

3- Per te vuajtur akoma?

Perse? Perse? Perse?..........

 

Nese me votimin ne qershor shqiptari nuk voton me sy hapur dhe i lire dhe pa iu vjedhur vota, atehere e kemi te humbur shpresen per nje dite me te mire.

Te perballosh sulme agresive personale me qetesi dhe pa histerizem ketyre te PD i duket paaftesi.

 

 

Shqiptari momentalishte eshte kaq i shthurur politikishte nga te gjitha keto ndodhi te fameshme sa nuk di se c'te mendoje me pare e ke! E gjithe kjo gjollurdi e ka prekur ne seder, e ka bere mosbesues karshi te gjitha forcave politike por me shume karshi qeveris se sotme, e ka bere te mbyllet ne zgavren e enderrve te burgosura te cilat vdesin nga dita dites. 

 

Prape ia ke fut kot Polico. Ne gjithe ate llapaqeneri, Bogdani tregoi qe ne fakt eshte ujk i vjeter para idealizmave te kalamajve. Ore po keta me verte qenkan te gjithe kalamaj qe duan te bejne pune por te mos behen pis. Si nuk doli njeri te kujtonte Baxhanakun dhe moralin e kryemikut tredhes para kalamjeve me ate rast.

Per mendimin tim, ky Gerti ishte i robi i funit qe i bihesh ne qafe. Kishte fjali te lidhura, i pergatit, smu duk aq keq..E kaperceu me ate G69-en po seshte se pati naj rezistence logjike...Kshtu mu duk te pakten, te pakten e filloi mire...

Debat à la shqiptarçe hehe 

Une i kisha varur shume shpresat te keta te rinjte dhe pas kaq kohesh, kisha vendos te shkoja te votoja kete vit. po per ke se? nuk marr ere hic nga politika, po doja te behesha e ndergjegjshme e te ushtroja nje te drejte timen, po tani kam mbet fiks si peshku pa uje. smiley

lum si ti mi aida qe e ke ne dore vete voton apo jo,po ne te shkretet qe vete nuk diskutohet me votu po na kane qe perpara se te filloje votimi duhet te jene mbush gjysmat e kutive,apo nuk me kane caktu dhe atje ne gerdec.

 Aero po ta kuptoj hallin, te kane vene me shpatulla per muri e?

hall the iris? hall po ca halli,duhet me fitu patjeter se perndryshe keq e kemi punen.

bile sot me erdhi nje e-mail ku thonte:" DUHET TE FITOJME ME CDO LLOJ MENYRE ME HIR OSE ME PA HIR,PERNDRYSHE E HENGREM TE GJITHE"

me respekt edi.

he me thuaj ti si tja bej une.

Me erdhi nje fjale "dalle viscere" thone italianet qe une ne shqip s'di ta pershtas, ma bej hallall. Pastaj numerova deri ne 10 dhe po preferoj te mos te ta them.

 Zorrët m'fyt Iriso, zorrët m'fyt...

Ej,polic.

Po une te dija cun te zgjut ty mer ! Me zhgenjeve. Po si mer te ben kompliment nje cope mishi me dy sy dhe bi brenda per i cike? smiley

Duhet ta pranosh ama gje Ajola funksionoi me Gertin dhe sot ka zhvillime te tjera ne Forumin Rinor te PD-se.

Do japim nje emer te ri se shpejti per zedhenes te PD-se. smiley

Po pse mer as kaqi gja nuk kupton ti ? Po une e di qe ti perdor koken mer kur flet jo sumen si WM-te apo debilet !

Me zgenjeve, me zgjenjeve ! smiley

 

 

.. "ka shume barsaleta me polic" ,qe e bejne nje muhabet interesant!

Pse u godit edhe Pango kaq ashper dhe para fushates? 

U godit ashper Pango ??!! ... ai i goditur(idiot) ishte!

U godit"armiku "i Edit ,Illi!

.. kur te vije e Majta ne pushtet,Illi Pongua,do te reshtohet ne radhet e te persekutuarve nga komunistet, post komunist!

Sepse Prof. Pango njihej si debatues i forte qe njerezit e Edvinit i pertonin debatit me te.

 

Nuk i kane pertuar jo,por i kane hapur rruge,se nuk ja dilet dot te besh debat me nje te lujtur mendsh.,kot nuk eshte shprehja"hapi rruge budallait".si rregull psiokologjik,per te mos agravuar gjendjen e metejshme ,te semurit!

 

njefare kothere....thote Polici pa kuptuar fare se cfare thote kur perdor fjalen ...nle fare..... Ashtu si Lala i vet njehere m'ate kohe...nje fare Kazhimiezh Mihajl... smiley E mer Polo mer Polo . Ke currufjaksur fare . Te ka ikur krijimtaria qe e kishe me te madhe se e VER llapes . Vije i qarte , me sens kritik ,serioz , ca si hakerryer , po gjithsesi "kaka brenda pantallonave" nuk te shperthente rugeve . Tani te duken sikur debatet televizive jane arena boksi , Jozefina te duket e forte , Ylli Pangua me rreth miku te pa perballushem ne debat , etj etj . E perse sakrifikohesh keshtu ? Per nje Gert !!!! Po ti je Kolone  e se djathtes ne teresi dhe e PD ne vecanti . Ke filluar dhe po e degjeneron fare PD kur cfaq kete intelekt . Leri Rinine dhe hajde ketej se kemi pune . Na ka vene detyra Mixha per tredhje te Ministrave te tjere . Apo nuk e ke marre vesh ? Ka vajte dosja e GERDECIT ne GJYKATE ejjjjj dhe ti konsumohesh me cilimij ! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).