11 Komente

qenka cun flori ky. goxha talent paska. Nqs ky eshte projekti i tij i pare ose prej te pareve... atehere me aq sa arrij te dalloj une, them se qenka mjeshter i medium-it te vete, 3D.

Kurse sa per temen qe trajton ne filmin e shkurter, them se e ka identifikuar gabim si Maska e Fames. Ceshte fama? Ceshte maska? fama nuk eshte domosdodicka e keqe.. dhe po te ishte, maska do te ishte nje dicka e bukur qe mbulon kete te keqe, por ktu tek ky film i shkurter nuk dallohet asnje karakteristike e bukur e fames, qe mund te quhej "maska" e saj.

Tema qe ky trajton kam pershtypjen se njihet si Narcisizem Mjeksor, dhe filmi i shkurter eshte nje hiperbole e ktij koncepti.

Por mund te jem edhe gabim.

http://www.amazon.com/Medical-Errors-Nar...

mu m'pelqeu per vete

Shume i realizuar por dublimi shume i dobet!

 E di pse te duket se dublimi eshte keq?

Jo vetem se eshte me gjithe mend keq, por se filmi hiq titrat duket si i jashtem...duket si i dublum, kur shqipja eshte gjuha origjinale dua te them...

Teksti mavri me boje, zerat e pagjetur, por karikaturat fantastike. Po ashtu muzika. Detaje te gjetura (ajo sherbyesja qe ikte tu perplas koken, hunda e Mjeshtrit qe tundej, distanca hunde - buze, detaji i gruas ne fillim qe trazon supen)...Nashti qe do kete icik kopje do kete... pershemull i shoqes time i ngjajti ajo zonja si tek Mars Attack, ndersa mua me ngjajti Mjeshtri i Popullit si Gjerbatori ekselont i Ratatouille...

Sidoqofte cunat kur e kane bere kane qene rreth 20 vjec, me c'lexoj nga Baba Interneti, dhe e kane bere shume mire!!...

E vertete Jerusalem! E vizionova serish, nuk e kam problemin tek imazhi "si i jashtem", eshte punuar vertet shume bukur, por realisht dublimi (interpretimi) eshte shume i dobet. Nuk ka fare emocion(nderkohe qe drama eshte e madhe), zeri shkon bosh, madje kam pershtypjen se zeri nuk perkon as me moshen e personazheve (ajo zonja plake per shembull). Mendoj se ndoshta ky dublim ka nevoje te rishihet, ripunohet! Nejse, profesionistet e fushes mund te japin nje vleresim me te sakte.

interesant ky filmi dhe tingellon aktual! brova autoreve!

Edhe unë mendoj se përpunimi vizual dhe ai muzikor ishin shumë mirë, ndërsa leximi nuk shkonte (sidomos në rastin e zonjës).

Urime dhe vazhdoni punën se duket që keni talent.

Zerat nuk ishin aq keq, vetem ai i zonjes plake dilte pakez huq pasi tingellote si vajze, por Gjykatesi, Doktori e te tjeret mu duken ne rregull... Te tjerat ishin te shkelqyera, me pelqeu shume skenari domethenes. Grafikisht me kujtoi stilin e Tim Burton. Bravo cunat!

T'u kete vajtur menia rastesisht autoreve per nje histori ku nje doktor i paafte "vret" nje gjykates? Aq me shume qe perveç se e quajne veten doktor e gjykates, pra me fjale, nuk ka asnje karakterizim vizual (pamor) te qene, qe njeri te jete gjykates e tjetri doktor, e tjetri doktor mjeshter...  paçka ekzagjerimin skicor.

Kane bere pune te madhe "grafikisht" megjithese mua me pelqeu forma e gjoksit te bashkeshortes se gjykatesit... Si gjoks adoleshenteje i paprekur.

Eh Blendi...do rrosh me shume se mua,virtualisht te kuptohemi smiley

Filmi ngjante shume me atmosferen e "corpse bride" te Tim Burton...

Per te tjerat hiq zerin e zonjes plake qe nuk perkonte fare me thinjat e saj eshte nje pune per tu pergezuar.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).