Diçitura 32

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

Foto nga "Revista MAPO", Liqeni i Shkodres.

27 Komente

S"mjaftonin kalat e pamposhtura buze Adriatikut...Kjo qeveri i ka futur me thelle ne Adriarik ...  brena . Adriatik sa ma kenda / kur i ke Kalate brena

Ma morren te keqen e legalizimit. Kjo "toke" nuk figuron ne kadaster, kuptohet jo per arsye mbivendosje... smiley

Location, location, location!

Mos qaj o italian se do ta bej Jozefina Venecian si Shkodra! (pershtatje e barcaletes se plakut nga Kuçi dhe francezit)

Kur arriti Jozefina ta beje SHKODREN Venecia......

I mungojne cismet per te notuar dhe varka per te vozitur?  smiley

Etmond, me duket se nuk e dike barcaleten.

Gjate lufte kapet rob nje francez nga Parisi dhe shok burgu ka nje plak nga Kuçi. Francezi fillo te qaje me te modhe (se keta dreqen nuk e bajne fare burgun) ene plaku per ta ngushullu i thote : "Po mos qaj o francez! C'ke ti do ta beje partia Parisin si Kuçi!" 

ok. Lizander  smiley

E  bukur, per partin atehere dhe per zonjen Jozefin....

 

 

Venecia ka thene per piacen dhe jo per shiroken apo zogajt. Pastaj liqeni i shkodres shtrihet ne malesi te madhe, mal te zi e rrethina dhe jo vetem brenda qytetit te shkodres.

 

Kalsike e vendeve ne zhvillim, nje projekt interesant nga ideja, i cuditshem ne praktike

Brajani, lidhe pak peshkaqenin se po vijne mysafiret

"themelet ne uje e shtepia ne ajer"

--e terhoqe kazanin?

--e terhoqa po skishte uje..

--hahaha

--hahahah

Te pakten nuk vuajne per uje....  hahahaha

Kjo është shtëpia e një Peshku (me uj&eumlsmiley që e urren "peshkun pa ujë".

 

... me pak fjalë... shpia e Policit smiley

"C´ka me ba, ta marrsha,  n´Shkoder s´ka mbet  ma shesh me ba pershesh.... tash i ka ardh rradha liqenit"

  Albanian romance!

Pamje nga Venecia ne liqenin e Shkodres!

Keshilli i sigurimit te kombeve te bashkuara nxjerr rezoluten nr 1766 ku ndalon  ndertimin ne ujerat nderkombetare

Policia e ndertimit te Shqiperise  kerkon ndihmen e flotes se gjashte         amerikane per shkaterrimin e ndertimeve pa leje ne bregdet.

Ketu ka nafte nese jo ka pace me fruta deti

 

Endera e shqiptarit....(sa dinamit duhet qe ta hedhesh ne ere)!!!!

keneta e maliqit para 5000 vitesh

Global Warming! Global Warning - Buy Boats!

Kjo pamje eshte marre ne Mal te Zi, nuk eshte ne Shqiperi.

 

flej ne uje.Noe eshte  gjalle.

Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

si vleresohen?

Kete toke ne mes te kenetes se Maliqit e kam trasheguar nga te paret e mi prej mijera vjetesh per tu ruajtur nga sulmet e kafsheve te egra.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).