Blu, blu, blu

Bluja e NATOs mbizotëroi sot në Kuvendin e Shqipërisë ku u miratua protokolli i antarsimit të vendit në Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut. Tribuna blu e Kuvendit, xhaketa blu e Valentina Leskaj, kollarja e shamia blu e Sali Berishës dhe trëndafilat blu mbi tribunë kanë shoqëruar "baballarët e kombit" që pas votimit janë mbledhur të gjithë bashkë urtë e butë për një fotografi grupi. Eshtë pak cudi si kanë mbijetuar kartonët jeshil e nuk janë kthyer në blu gjithashtu.

(për hir të blusë që mbizotëron në fotografi këshillohet të shoqërohet me këngën "I'm blue" nga Eifel 65&quotsmiley

Foto nga Light Studio Agency

9 Komente

A thua ndonjera ka veshur tanga blu?

Po breke burrash blu ku shiten qe ta presim sic na ka hije kete moment historik?

NATON e mire.

Nihilizem eksponecial. Ju lumte, per menyren se si arrini te shperfillni nje nga hapat me te rendesishme ne historine e Shqiperise.

Nga fjalimi i Sales ne Durres:

"Deti bluuuuuuuuuuuuu,

qielli bluuuuuuuuuuuuu,

Dursi bluuuuuuuuuuuu,

Partia Demokartike blu"

 Mgjt persa i perket festimeve qe po bejne prej nje jave tek selia e parlamentit ka vetem nje fjali qe u pershtatet:

"Fshati digjet, rospija krihet"

P.S. Shrpesoj qe fjalen rospie te mos e bllokoni dotsmiley

Duhet te qeshim????

Hahahahaha sa bukur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Blu, blu, blu?

Po kujt i plasi ca dhe sa blu kishin ne tavolina? Per Shqiperine dhe shqiptaret eshte e rendesishme futja ne Nato, jo ngjyrat e dekoreve te parlamentit. Per politikanet dhe veglat e tyre (nje nga te cilat eshte Peshku) kuptohet keto marin rendesi te dores se pare se duhet bere politike ne cdo cast dhe me cdo gje, duhet kthyer cdo gje ne politike.

Keshtu o peshk, peshk, peshk. I ftohur n'tajare, tajare, tajare.

Une i vuna 1 ktij artikulli vetem prej inotit per shijet muzikore te Shabes! Ku i gjete Eifel 65 mer jahu? Car vitesh te hidhura kane qene ato per muziken. Nga njona one keta nga nohia tjeter ata drogaxhite qaramane prej SietËllit. Nuk kishe robi asi mundesi me nigju i çike aheng te hajrit. Gati gati u binda qe kishte ra gjithe bota n'monizem aq keq qe bo per i çike metal prej verteti hahahaha

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).