“TIA”: Transparence me listat e kandidateve

“TIA”: Transparence me listat e kandidateve

Organizata “Transparency International” per Shqiperine ka reaguar sot lidhur me listat e kandidateve per deputete ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare, duke kerkuar me shume transparence.

“TIA” ka kerkuar zbardhjen e CV-ve te kandidateve, ne menyre qe opinioni publik te njihet me bagazhin e tyre.

“CV-ja e kandidateve per deputete duhet te publikohet ne menyre qe te njihet publiku. Gjithashtu duhet te publikohet biografia e kandidateve dhe pasuria e tyre. T’i jepet fund blerjes se mandateve per zgjedhjet e qershorit”, thuhet ne deklaraten e “TIA”.

1 Komente

Ne vend qe t'a kerkojne zgjedhesit, e kerkojne te huajt e TIA. Eh...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).