Terhiqet prokurori, shtyhet pretenca per Bollanon

Prokurori i ceshtjes shtyn pretencen ndaj kryebashkiakut te Himares, Vasil Bollano. Gjate seances se djeshme gjyqesore jane zhvilluar procedurat e fundit per procesin dhe gjyqtari Shkelzen Selimi i ka dhene fjalen prokurorit Sokol Malaj te jepte pretencen. Bollano nuk ishte i pranishem ne salle dhe perfaqesohej nga avokati i tij Petraq Curri. Prokurori Malaj tha se nuk ishte gati per te dhene pretencen dhe i duheshin 15 dite kohe. Bollano akuzohet per shkuljen e tabelave shqip ne aksin Qeparo-Llogara dhe zevendesimin me ato ne gjuhen greke.

5 Komente

Akoma me kete Bollanon?

Sa here qe ka nje informacion per c'eshtjet e tij gjithmon ai eshte ne munges?

Bollanooo... Bollanooo... Bollanoo... aty je.,.,.,.  smileysmileysmiley

Di njeri te me thoji se ne cfare gjuhe jane tabelat ne kete moment?

Skerdi ata nuk din se ku eshte Bollano ti pret te din se c'fare tabelash dhe sinjalizimesh ka rruga e ne c'gjuhe jane.... smiley

Edmond,dua te di nese i ka ndryshuar prefektura e Vlores,apo pret qe te pendohet ky kokpalari dhe ti nderoje vete.Se nese jane ne greqisht akoma i duhet bere ndjekje penale edhe prefektit te Vlores,apo jo?

Tabelat as qe egzistojne fare Z. Skerdi jo me te kene edhe shkrime te ndonje gjyhe. Bollaneri hesapi cafare pyet....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).