Sot, ndeshja Shqipëri - Maltë

Shqiperia luan sot ne Malte per eliminatoret e Kupes se Botes 2010. Nje fitore, do ta ngrinte Shqiperine ne vendin e pare ne grup. Formacionit kuqezi do t'i mungojne portieri Arjan Beqaj, kapiteni Altin Lala dhe zëvendëskapiteni Lorik Cana.

Ndeshja mund te shihet ne Internet nga keto faqe: 

 

Foto: albaniasoccer.com

 

53 Komente

Nese s'punojne linket me lart, keni gjithnje linkun qe mundeson perhere ndeshjet me te mira te botes (falas dhe cilesi sh e mire) : ATDHE.NET

Provojeni sepse edhe Shqiperia eshte sot, por me koment Anglisht

"Kjo eshte ndeshje per burra..." thote komentatori Shakohoxha. Hajt, burum Shako.

I bie qe gjysma e popullesise shqiptare mos ta shoh e mos ta ndjeje kete ndeshje smiley

 

Per atdheun mer????

Ndrydhim kembe e duar smiley dhe everything in between smiley.

Desh e bera procken qepare lol.

Minuta 30: Bogdani humb nje rast te papare fare.

puuuuu .... kaq mund te them ...............

Ky portieri Hidi shume dalje koti po ben ,te panevojshme fare.

Megjithate mire mire po me pelqejne.

O Koth, po të jesh vërdallë, a do ndonjë birrë sot? smiley

Desh e bera procken qepare lol.

Eh... po kur them unë. lol Shakohoxha duhet të shkruajë ndonjë artikull mbi rrezikun e të parit futboll nga femrat. smiley

Ok, mire po luajne keta tanet, por kam frike qe po lene pak hapesire per ndonje kundersulm te Maltes. 

Ai rasti i Bogdanit qe llokum por s'e pertypi dot lol. 

@ Jul, lere mer hoxhen dhe priftin bashke.  S'kemi analista ne te shkruajne per shpirtin e tifozllekut smiley

PS: Keto reklamat e TV Klan "o sa mire me qene shqiptar po me shkrijne se qeshuri smiley  Albanian invasion of Malta smileysmiley

Monda shife tek albsport.com se ka edhe cilesi me te mire se e ka lidh me Supersportin

e ktheva ne fakt tek atdhe.net se dhe atje shifet me mire se te klani smiley

Rrofsh, gjithesesi smiley

Dy-tre minutat e para te pjeses se dyte, per pak e hengrem. Po kesaj radhe shpetuam.

I mora m'sysh qe marrshin veten n'qafe.  Tjeter skuader doli per gjysmen e dyte smiley

Vallaj, po. Edhe nje rast tjeter, pak a shume i paster, per Malten ne min. 57.

Shume dobet.

Nga ana tjeter, ky komentatori anglez po me ngre nervat shume.  Njeri i qelbt.

PS: Kush eshte per t'u share me shume?  Mesfusha, apo mbrojtja? 

Une votoj per mesfushen.

Min 58... Aksion alla brazili i maltezeve... Shepetuam per mrekulli...

Cope-cope jemi, ne pretendentet...

sa dobet po luajne skandal fare

qyqja, po me maltën u katandisëm të luajmë ne

e nderrun bogdanin me se fundi, tani do bojme gol

Shi shi shi shi, Vangjeli qe u fut ne pjesen e dyte, del tashi ene futet Lila.

Pa Lorikun ne jemi 0000000000000000000000.... 

Te kuqte po lujn shume mire. Ndoshta e morin nje barazim

 

 berberi gjynah Malta s'pati fat..  

O Liqeno, une me timen dola mire. Futa 30 Euro per barazimin me koeficient 3.6 dhe mora 108 Euro, me nje fitim neto prej 78 Euro. Bereqavers! Kom nuhatje te mire. Ene dje fitova 100 Euro se e vuna fitore te Brazilit keficienti 2.45!!

Nuk shkoj keq ndeshja, te kuqt barazuan.

Te bardhit si kuptova se çfare po luanin.?

sma mer mendja qe ka me dyshime qe kombetarja i shet ndeshjet....nuk e shoh me...edhe kur ta shoh do jem me kundershtarin se kta te bejne te ndihesh keq qe je shqiptar, jo me thene o sa mire me kene shqiptar....varja

Ehhh c'me prishen midene sot.  Apo s'eshte kohe e bukur ketej nga ne, per here te pare pas nje dimri te madh, 60F temperatura. 

Keta vajten dhe e drodhen ndonje kshu vendce ne 1/2 time se s'ka mundesi. 

Dhe korner (ato te rralla qe kishim) me te peshtira nuk kisha pare ndonjehere. 

Çfare lesh shitje ndeshjesh mer burre ??? Nuk e ke kuptuar ti qe ne nuk kemi futboll ? Ate shtet ke, ate ekonomi dhe mireqenie ke, ate futboll ke...

Malta ishte klas fare dhe e meritonte fitoren.

E keqja jone ka qene, eshte dhe do te jete : Fluturimi me pras ne b.y.the. Nje barazim morem ne Portugali dhe menjehere u beme pretenden per ne Afriken e Jugut 2010. Atehere rrafem Belgjiken dhe morem barazim ne Poloni (2-2) dhe morem si pushka jevgut... Po keshtu ne 2004, kur mundem Greqine ne Qemal Stafa...

ik se na mèrzitèn......po pjesèn e dytè ku e lanè mendjen dhe kèmbèt??po si dreqin i bèhet qè shkohet nè maltè pèr njè barazim qè nuk tè duhet hiç,loz me 1 sulmues??o fito o humb..se pèr çfarè dreqin tè duhet barazimi nè kètè ndeshje,apo pèr tè na ngritur nervat...

Nje kombetare e plogesht, qe thjeshte na sinajlizoi se shpresat per tu kualifikuar jane thjeshte pjese e deshires sone, por shume larg realitetit.

Per tu habitur fakti qe nuk jemi kualifikuar kurre per ne kupen e botes, ndersa "nxenesit" e futbollit Shqiptar si Kina arrijne ta bejne dicka te tille. Nuk duhet lene pas konkurrenca a forte e kontinetit tone, por nuk duhet nenvleresuar as edhe cilesia e kampionatit dhe futbollit tone. Thjeshte deshirojme shume, per momentin lojtaret e kombetares s'mund te na i dhurojne emocionet qe deshirojme dhe mendojme se meritojme.

 

 

ore, barazimi me portugaline ishte thjesht fat...ndeshje si ajo kemi humbur me dhjetra ne...por kur sheh ndryshimin nga pjesa e pare ne te dyte, aty e mer vesh qe i shesim ndeshjet...shkoj Duka ne dhomen e zhveshjes ne pushim, dhe dolem dhe beme nje veze ne fushe...duka shetit neper Tirane me Bentley qe edhe ne Amerike eshte e rralle...megjithate, e kisha nje mendje te veja ca pare bast per Malten, do me kishte dale me mire....varja

nqs e ke fjalen per Malte-Shqipni perfundoi 0-0

Une them - Mos fol per shitje ndeshjesh se nuk jane te verteta... Aq takat kemi mor burre i dheut dhe mos marrim kot...

Sa per Duken... Me thene te drejten nuk e shof dot me sy, por ka leke... Dhe nuk ka nevoje per shitje ndeshjesh. Ka leke dhe shume biles (nuk eshte pabuks si Daja dhe Sul Starova para disa vjetesh, qe e ropen Kombetaren. Sidomos Sula, dhe i jepte Dajes ndonje thele fare fare te vogel), dhe te fituara me biznes. Ndaj dhe ka luksin t'a perdore lekun e tij si te doje. Ku eshte e keqja ketu ?

Pjer, me gjithe dashamiresine tende, por s'me duket se e ndjek futbollin shume smiley, ose mbase mos te te bie ne qafe kot ... te pakten historine e grupit lol.

kemi humb 0 me 0

shyqyr qe se ke pa ndeshjen, se do kishe vjellur

 

ekipet tona kundershtare duhet te luajne me bluzen e Gjermanise kur lujn me ne

 

Vetem ashtu lujn shqiptaret me zemer...bir nona bir

Kon lujt mire cunat, ishte terreni pak si keq. Pastaj ne i kena mor barazimin Portugalise jo mo Maltes, ca o Malta?

Me e pa neshjen me gjak te ftofet, cunat kon lujt mire, trajneri provoi ca skema te reja, po jo gjithmone gjonat shkojne ashtu sic duhet. Jena ekip i ri e kena talente te mira, trajneri guxoi shume sot me nji sulmues edhe kjo tregoi edhe paqartesi ne repartin e mesfushes dhe te mbrojtjes.

Ose eshte bo me nderru perkthysin o cuna se ndryshe nuk shpjegohet!

 

po si barazim me Malten te mbaruarit!
ja rruajtem gjylet kualifikimit dmth?
yy fuckin legena!

sot i mesova kuptimin shprehjes "Its only fucking football!" ne fakt jam shume i gezuar qe nuk hengren gol... se morren shume konfidence maltezet ktej nga fundi...kshtu qe me mire 1 se 0.

E vetmja menyre qe te ndieje ndonje fare emocioni ne ket ndeshje ishte qe te rreshtoheshe me Maltezet.. Te tanet sikur sa ishin cuar nga buka..

Hengrem te ftohtit (mbreme ka qene nata me e ftohte historikisht ne Malte, 8 grd C), per te pare nje ndeshje te dhjere... smiley

 

Vallahi ajo puna e te shitmes te vje natyrshem ne menie kur shef diferencen midis pjeses se pare dhe te dyte dhe nderrimet po pa llogjike te trajnerit (Vangjeli qe hyni e doli pa u more vesh pse) Duro qe nejti ne fushe deri ne fun nderkohe qe ne pjesen e dyte nuk e ka prek topin. Futja e Berishes ne vend te Bogdanit dhe jo ne krah te tij. Per te mos fol pastaj per taktiken qe nuk kishte asnje lidhje. Nuk sulmune nje here nga krahu i djathte i Duros qe gjasme mahet per depertimet e tij.

Po si te vijne te ikin menimet per shitje kur kujtohesh se sa e rrujne per te vone baste per neshjet e Shqiperise me Malten. Kuotohet me shume per te mos na fy se per tu vone bast. Sidomos kur ne te njejten dite kishe France-Argjentine (e pate car i boni Messi ktyne te marumve), Spanje-Angli, Gjermani-Suedi etj.

Sa per Bentley-n e Dukes, nuk besoj se i ngeli me i bo paret ne Federate per ta ble, se bashke me te vllain kane pas pasuri te deklarume 23 milione dullare, disa vjet para se te bohet kryetar Federate. 

 Monda, futbollin shqiptar -fatkeqesisht- nuk e ndjek,  çoku ndjek ndeshjet e se merkures, ato te liges se kampioneve apo te UEFA-s.

 Monda, futbollin shqiptar -fatkeqesisht- nuk e ndjek,  çoku ndjek ndeshjet e se merkures, ato te liges se kampioneve apo te UEFA-s.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).