Sondazhi i PS: Qeveria eshte treguar transparente me progres-raportin e KE-se

 

Sondazhi i realizuar ne faqen zyrtare te Partise Socialiste, mbi nivelin e transparences se shtetit shqiptar per progres-raportin e KE-se per Shqiperine, ka sjelle rezultat te papritur per forcen kryesore te se majtes pasi vete anetaresia e saj pjesemarrese ne votim, ka vleresuar mazhorancen.

Ne sondazh, qytetaret kane shprehur mendimin e tyre duke konsideruar se, qeveria qe eshte ne pushtet ka qene transparente ne lidhje me Progres-Raportin e KE-se per Shqiperine.

Sondazhi i nisur ne daten 30 mars te vitit 2008, e qe ka vazhduar deri diten e djeshme (e Diel), ka arritur ne perfundimin se, 51.3 per qind e votuesve mendojne se qeveria ka qene transparente. Nderkohe 48.7 per qind e pjesemarresve ne votim, mendojne qe ajo nuk ka qene transparente. Ne faqen zyrtare te Partise Socialiste, www.ps.al kane votuar 517 qytetare.

Ja dhe rezultatet e plota:

A mendoni se qeveria eshte transparente mbi Progres Raportin e KE-se per Shqiperine?

Po

265 51.3%

Jo

252 48.7%

5 Komente

Ue paska ik per lesh PS-ja! Dikur kishin sondazhe domethenese. Nje here mbaj mend te Shekulli (zyrtarisht gazete e PS-se) bohej nje sondazh per zgjedhjet Rama vs Olldashi. Nja dy muj rresht Olldashi ishte para dhe pasi kishin votu 20 e ca mije veta, Olldashi kryesonte me 1000 vota. Do ti qe ditet e fundit mbrenda nates votuan 1500 vete dhe e nxorren Ramen ne krye.

Atij i them sondazh i besueshem une jo ktij ktu! Ky o kot! Boj sondazh t'ja futesh vetes! Ai maskarai qe merret me mirembajtjen e faqes duhet hequr nga puna urgjentisht!

Sidoqofte i boj thirrje peshkatarve qe te bojne sevap e te shkojne kaihere me hudh kai vote te sondazhet e PS-se se jom i bindur qe nje sondazh te peshku per ngjyren e flokve te Llukanit (pse Llukanit? Po kujt? ....) per 8 dite kap mo shume vota se ky i PS-se per 8 muj.

Interesant si sondazh megjithese me shume shume pak votues, perseri duke marre parasysh se ps.al vizitohet nga te majtet atehere kjo e vendos paksa ne pozite te veshtire PS-ne. Shpresoj qe mos fillojne edhe ne kete teme teorite e tipit "demokratet kane manipuluar faqen e PS-se ose e kane mbushur me votime me proxy" etj.

 e pse jo ? s'ma mer mendja qe kryetari i demokrateve e ka harruar teorine marksiste -engeliste qe armiku duhet njohur qe te dish ta luftosh. Me siguri ka caktu no1 kop-ist te merret me adresen www.ps.al

ose ndonje koleg i Arben Sefgjinit, pa pune plot si ata ne xhiro..

Aman me gjithe keto sondazhe idiote!

Kur jane te manipulueshem yvat te peshku, te tjerat s'i llogaris fare! smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).