Po kur nuk i publikoni, si te ja bejme?

Ja po e provoj edhe njehere.  Po e dergoj shkrimin tek seksioni perkates. Por ne fakt e ktheva ne nje pyetje, pra ja u lashe ne dore komentuesve qe ti jepnin te drejte shkrimit apo jo.

25 Komente

TP, Ne publikojme ato qe mendojme se ia vlen te publikohen. Ai shkrimi nga Grid Rroji nuk shton ndonje gje te jashtezakonshme. Dhe per koalicionin G99-PS ka disa shkrime, ca prej tyre dolen dhe tek mos humbisni.

penar, ke dale ne nje pike sh interesante me kete "ia vlen te publikohet". sqaroj qe as e kam fare me c'po flisni me policin; nuk du me dit per ato tema. por du me dal diku tjeter. peshku pa uje nuk eshte si nje blog normal, ku admini/i zoti i blogut ka gjithe peshen dhe i jep frymen blogut. ketu adminet jane me teper managere prurjesh. jo se duan, besoj, por se nuk mund te jene me teper. askush nuk mund, sepse aq e madhe eshte laryshia dhe saia e mendjeve. tani pytja ime ka te beje me nje lloj konflikti qe lind midis asaj qe nje grup adminesh e mendon si te vlefshme per te dale ketu dhe vleres reale te prurjes; ne fakt pyetja eshte si percaktohet vlera reale e nje prurje? pelqimi/mospelqimi i 4 vetave eshte skajshmerisht subjektiv. nga ana tjeter numuri i klikim/komenteve/votave eshte shume lekundshem si index. a e keni menduar ndonjehere kete e kam fjalen? e gjithe kjo pasi thuhet nga ju qe peshku eshte i paanshem (great!!!) dhe se adminet do kene opinionet/shijet e tyre per te cilat nuk japin llogari kund (natyrisht, por edhe jo aq e pafajshme ne kontekstin e mesiperm te paanshmerise).

fundjave te mire, penar (duke gjyku nga flamuri; nje admini tjeter nuk do ia lija ket shenim)

ne fakt pyetja eshte si percaktohet vlera reale e nje prurje?

Une nuk e di nqs ka ndonje menyre matjeje te vleres reale. Dmth, s'e di a mund te flasim per vlera reale. Dmth, duhet shtuar pyetja ndryshe: a ka mundesi qe te permiresohet seleksionimi i Peshkut, mbase. Ose me sakte, si te permiresohet.

Per mua, Peshku ka qene dhe mbetet subjektiv, dhe kjo vjen me te mirat e te metat e veta. Matja e komenteve dhe votimeve eshte thjesht nje metode tjeter klasifikimi, qe ka dhe ajo limitet e veta. Shpesh nga ajo matje ama, ne disa raste menaxheret e prurjeve (adminet) mund te marrin sugjerime.

Persa i perket paanshmerise, vallaj, me thuj nje njeri te paanshem, dhe pastaj te them une kater te tjere. smiley

fundjave te mire gjithashtu!

 

Vlera percaktohet nga vleresmi qi japim ne peshkut. Nese ketu hidhen gjera pa vlere atehere dhe peshku do te humbase vleren

Si e vleresoni peshkun? ( nje pyetje tjeter) Kjo vlereson dhe prurjet. Une kam sjelle ketu kohet e fundit 6 shkrime te perktheyra nga CNN, MCSNBC dhe NPR. Nga keto 2-3 jane botuar. Te ankohem? S'kam goje,megjithese me vjen aq inat per kohen e harxhuar per ti perktheyr. Dhe them skam goje sepse  ky eshte nje blog privat nuk mbahet me taksta e mia apo te THP, keshtu qe si une si THP apo dhe si Emo nuk kemi te drejte te ankohemi. Na pelqem mire,  s'na pelqen dera e hapur eshte dhe demi nuk eshte toni por i peshkut . Konkurenca do te nxjere nje peshk tjeter.

Perseri pyetja Si e vlersoni leshkun. Fakti qe jemi ketu do te thote qe e vleresojme mire Ndryshe......???

Asnjasnmeria. Perseri ne te njeten diskutim me nivelin.  Nese Amdin do te hedhe tema vetem me  nje ane, dhe kjo ane do te jete  jo e pershtateshme per komentuesit atehere komentuesit do te largoheshin. Do te mbeteshin vetem militate e njeanshem te tipit Hunter, THP dhe Grupi. Fakti qe ka me shume se keta te tre,  do te thote se eshte ndryshe. Jane larguar disa/shume. Po . Po jane perse? Mbase per ata qe diskution Emo apo THP Por perseri kjo nuk eshte detyre e admin ndaj nesh por eshte pergjegesi e tyre ndaj vetes se tyre.

Si tha ai tek filmi "Perralle nga e kaluara"?  "cfare jam une, nje cope dru, nje gdhe... ", ja priti ai tjetri, "Lum si golja qe e di se c'eshte, cfare te bejme ne te tjeret qe nuk e dime".

Edhe ky Golja yne ketu, nuk do te grindet me qeverine e peshkut, se e vret Zoti, si ate Golen tek filmi. 

Po si nuk kane turp te hapin gojen gole te tilla mer?

O polic O ... o.... o.... o.... cfare te them..... se s'ma nxe goja

Po si nuk e kupton o bure se keta jane PRIVATE. Ty po nuk te pelqeu ik o burre mos hajde tek peshku. Pse ti do ti detyrosh keta te bejne sic do ti

Eh komunizmi c'te ka bere ty o i shkrete te ka deformuar trurin

hajt naten se po prish gjakun kot para se te shkoj te fle Naten

Per Golen e peshkut, ate pra qe eshte edhe vete koshient qe nuk eshte me shume se nje cope dru dhe gdhe, sqaroj si meposhte:

Kur kam shprehur shqetesimin per dicka qe nuk shkon mire ne kete blog, kam shprehur thjesht nje shqetesim dhe nuk kam bere dhe as nuk mund te bej dicka qe t'i detryoj keta qe te ulin pak te kuqen e thelle te ketij blogu.

Teorikisht ky blog eshte publik dhe pa nje ngjyre politike te caktuar. 

Nese keta "privatet" duan ta bejne te kuq dhe fole sigurimsash, une nuk kam asnje kundershtim, vetem se nuk mund te pranoj ate "paanesine" e supozuar qe thuhet.

Dhe per ta mbyllur me ty, pasi e kam ofendim kur ju pergjigjem njerezve Gole si ti (ej, kemi disnivel te madh bashke), jam ne te drejten time te shpreh nje kundershtim per menyren se si admin. drejtojne kete blog.  Jam ne drejten time si anetar o Gole!  Merret parasysh apo jo ajo qe them eshte tjeter gje.

Edhe une kerkoj shume nga sigurimsat, ku e dine ata se cdo te thote te drejta, liri fjale etj.

 

Mua me behet qejfi qe TP-ja i referohet nje vepre social-realiste si Perralle nga e kaluara, toko. Me behet qejfi qe arrin te shofe filma na koha e socializmit pa dorashka.

Pak rendesi ka si e interpreton, se te RGB-ja e tij eshte e qarte qe ka ngele vetem Blu-ja.

smiley

Sqarim: toko, po nuk po ankohesha per ndonje gje une me lart! Une pashe nje kundershti parimore midis nje blogu te menaxhuar nga nje trupe e vogel njerezish dhe nga prurje-shije-interesat kaq te ndryshme qe kane pjemarresit dhe kontributoret ketu. Asgje me teper!

Qenia e panagazhuar politikisht e peshkut eshte nje bekim!

Ahhh, e kuptova.  Po si eshte kjo pune qe Grid Rroji gjithmone nuk gjen vend ketu?

Ahh, nje ne dhjetor...

Ky eshte shkrimi i dyte brenda pak kohesh nga ky person qe e sjell ne peshk dhe nuk publikohet.

Shikoni faqen kryesore te peshkut, te gjithe shkrimet, pervec vitit te ri kinez, jane kunder qeverise. Te publikohej nje shkrim tjeter per nje parti te re qe zhUrmon shume ne kete blog, do te ishte dicka e keqe?

Po si i djathtë që je (në letra të paktën), besoji ca më shumë iniciativës private.

Hap një blog tëndin vetë e publiko ça të të dojë bluja zëmër.

 

Perderisa na keni dhene mundesine qe ne te postojme shkrime tek peshku, duhet te respektohet kjo duke u bere publikimi i te gjitha prurjeve te anetareve, ose te pakten maksimumi i mundshem.

PPU do te behej me demokratik, me plot ngjyra dhe shije dhe do te thyente monopolin e administratoreve qe publikojne cfare ju vjen sipas midese, ne cdo rast dhe ne cdo kohe, duke rrezikuar seriozisht qe te imponojne shijet dhe mendimet e tyre tek lexuesit dhe komentuesit e ketij blogu.

Une isha i bindur qe shkrimi ne fjale nuk do te publikohej tek PPU as tek qoshja me e parendesishme, prandaj e ktheva ne forme pyetje per te pare edhe reagimin e anetareve ndaj atij shkrimi, ne nje seksion qe ka pak me teper lirshmeri.

Kush e di, ai shkrim mund te merrte nota dhe vleresime te medha nga komentuesit, por admin. qe vendos sipas shijeve te tij, ja u hoqi kete mundesi!

 

J- kete i kom thone edhe une para nja 2 ditesh. Jo per gjo por mund edhe te shkruaj vete artikuj sipas synimeve partiake ose jo. Nuk eshte se nuk ka brume, por i duhet nje fole tjeter, jo me peshq, por me gjinkalla per shembull. Fare mire bllogun mund ta quante "Kendon Gjinkalla dhe Sala" KGJS.

Me bete kurioz dhe e lexova shkrimin e sotshem te ketij Grid-it tek Panorama. Per mua analiza e tij qendron, dhe eshte me teper analize per Ramen dhe PS-ne e sotshme sesa per G99. POR, s'kam dyshim qe qellimi i shkrimit eshte politik, pasi mbas nje kerkimi te shkurter e pashe qe ky Grid-i qenka ne administraten e Birishes, gje te cilen artikulli nuk e sqaron (te thote sic duhet ne keto raste ne fund te artikullit qe autori eshte dr i dept te informacionit te kryeministrise), qe njerzit te dine kush i thote ato qe shkruhen. Megjithese keto mungesa ne artikuj jane njesoj dhe per te punesuarit e paleve te tjera kur ata bejne shkrime ne gazeta.

Dhe kjo Panorama, per kuriozitet, per hesap te kujt punon/nese? Se me sa e lexoj ndonjehere shikoj qe boton shkrime kritikash/propogandash nga te gjitha forcat politike kryesore.

Xhibo, "ky Grid-i"? Mos më thuaj që s'e ke parë këtë.

S'e kisha pare kete. smiley

Paska punuar me OKB-ne Grid-i? smiley

Administrata! Qe te bini rehat nga ankesat e publikimit, them se poshte logos se Peshkut duhet te vini edhe slloganin:

TOPI ESHTE I IMI, PENALLTINE E GJUAJ UNE.

Kjo besoj se do t'i shpetoje disa peshq nga deshira per te permiresuar tjetrin sipas modelit qe ofrojne ata vete.

Fare seriozisht!

PF

"""" prandaj e ktheva ne forme pyetje per te pare edhe reagimin e anetareve ndaj atij shkrimi""""" - midis te tjerave Polua theksoi smiley smiley smiley 

E para e puneve POLIC nuk ke pse provokon..... "Une isha i bindur qe shkrimi ne fjale nuk do te publikohej tek PPU"""" por meqe e ke kthyer ne forme Peitjeje , ti e ke marre pergjigjen nga babai JUAJ shpirteror alias Berisha...Perdori si leter higjenike zotrij....Apo nuk te kane thene qe mentaliteti Berishian, ne mos po dhe ai vete smiley perfaqsohet bukur qarte tek PPU . Nga nje dashamires i PPU , jo si Idris se si Idris jam nga ana jote, ku buron nje inteligjence dhe nje logjike aman o zot sa fatlum ndjehem kur konkurojme Portokalline me TY smiley

""""Ahhh, e kuptova""""...E mer Polic dhembka smiley. Ke mor nga Lefti tani delikatese....perdor dhe ofshama.....Po "makari" , me se fundi edhe me te psheretitur ose "psheretima nga thellesia" e kuptove me se fundi !!!!!! E shikon se cfare ben Peshku per POLICINE ? Jep ndihmese per ti futur ne rrugen qe kuptohen gjerat...me vonese ? po Justifikohesh ,se Polic je ne fund te fundit dhe ke ca vrima qe s' mbushin mire smiley  Je i cpuar dhe te del ajer. Naten o bollek relaksi!

A lejohet nje koment mbi nje teme qe s'ekziston? smiley

ThoughPolice, e lexova artikullin te Panorama. Me pak fjale autori akuzon Edi Rama per shkaterrimin e PS dhe zevendesimin e saj me organizata si G99 etj. Dicka e vertete. Paradoksalisht, sot PD te jep pershtypjen e nje partie me te strukturuar se PS , edhe pse ka nje histori shume te shkurter se ajo.

Autori akuzon se Edi Rama e ka shnderruar PS ne parti-spektakel, parti-mediatike. Po nuk jam i sigurte qe eshte nje zgjidhje e deshtuar, sepse kohet kane ndryshuar. Edi Rama ka humbur marredheniet me bazen, ama ka nje perfaqesim shume te madh ne tv/gazeta fale "lidhjeve" te vet dhe iniciativave spektakolare te G99.

Pershendetje.

P.S. Toko, eshte bezdishme etikatimi i personave

meqe ra fjala,kam nisur nje shkrim te "peshku.." para rreth 1 muaji besoj me titull"ka(+-r)(+-l)i i Skenderbeut.E pashe qe nuk u publikua,por meqe ne kete rubrike behen te tilla pyetje doja te dija ndonje shpjegim me te hollesishem,nese eshte e mundur. 

Pyte Polic....dhe tu dha pergjigja smiley

TP, Ne publikojme ato qe mendojme se ia vlen te publikohen

Si pershembull..."Viti i Ri Kinez ne Fotografi" smiley

hahahahhaha

 

o Grup je i modh fare.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).