19 Komente

Sidoqofte, U2, duke pare albumin e fundit, sikur te hidheshin & nga çatia s'do kishin qene ndonje humbje e madhe per muziken.

Aj lluv jutu !!!!!

 

S'krahasohen Beatles me U2; Beatles ishin revolucion, U2 nje nga genxhet e shumta te zinxhirit evolucionit. Beatles parashtruan nje forme te re te jetuari, nje fryme socio-revolucioni.

Ku krahasohen Beatles me U2 mer njerez?! Ejani ne mendje! Jo per ate frymen socio-revolucionare qe ishte ne frymen e gjithe ngjarjeve te asaj kohe, por per muziken. 

Muzika te le pa fjale.  Eshte fantastike.  Keta jane kurdohere te pelqyeshem.  Nuk ju humbasin asnjehere fansat. 

Ne sixties te ishe ne "dole" (ne pagese papunesie nga sherbimi social) ishte e modes, ishe hippie. lol  Pse mos te benin revolucione brezi i asaj kohe?!  Free sex - ohohohoho - drugs dhe rock&roll pa vrare mendjen per gje... lere mer se ne u plakem para kohe - hahahahaha

 

Pershendetje per te gjithe fansat e the Beatles me "All You need is love"

http://www.youtube.com/watch?v=rLxTpsIVzzo

Is there anybody going to listen to my story

all about the girl who came to stay

 

Oh girl, girl

 

Atehere ishim vetem 16 vjec kur e kendonim dhe na dukej vetja si mbreter.

She's the kind of girl you love so much it makes you sorry

Still you don't regret a single day

Oh girl, giiiiiiirl.

: )

 

 

U2 si Beatles?

Lor, te lutmi shum, po shum shum shum ama...

U2 si Beatles maje catise o shoko smiley, eh po ty te ka ba keq muzika e celularit me duket smiley

ps.o peshqi po mundoni e lexoni pytjen ma mire mer zoto.... smiley

Mir mer Lor, kur ta kom prish, m'thuj  smiley

PPS Shife ene i her per qejf top roof concert, belqim s'ishte krejt prej cellit.  smiley  

 

Nuk besoj  se mund ti arrin ndonjeher U2 bitellsat, kjo eshte mese e sigurte. smiley

Kane fituar nje prestigj si grup po kjo nuk do te thote se ata jane legjendar se p.sh edhe AC/DC jane per mua personalishti grubi me gjigand dhe me fantastik por kjo nuk do te thote se jane me te mire se BEATLES..... smiley  smiley  smiley

Nje pershendetje per te gjithe simatizan dhe jo...  smileysmiley

http://www.youtube.com/watch?v=4oZYqAeIdYk

 

Emo aa me zune mat, sma ke prishe ndonje here smileysmileysmiley edhe pse flm zotit nuk kam dale nga rruga e zotit smiley as, ti ske dale, prandaj mos na fol per te prishuna mes nesh smiley skane me ndodhe kurr smiley 

Si po rrotullohet bota mbas nja 40 vjeteve tesh bahen grupet me kendu nga kalaja e Gjirokastres, asht a jo cati ne qiell te hapun smiley

Emo aa me zune mat, sma ke prishe ndonje here smileysmileysmiley edhe pse flm zotit nuk kam dale nga rruga e zotit smiley as, ti ske dale, prandaj mos na fol per te prishuna mes nesh smiley skane me ndodhe kurr smiley 

Si po rrotullohet bota mbas nja 40 vjeteve tesh bahen grupet me kendu nga kalaja e Gjirokastres, asht a jo cati ne qiell te hapun smiley

OMG! BIG-BIG THANKS, bro!

PS Keta te presin krahet mer....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).