Obama ne prill ne Shqiperi?

Simbas kesaj faqes kroate, e cila thote se e ka lajmin nga burime te Shtepise se Bardhe, flitet qe ne prill te ketij viti Obama mund te beje nje vizite disa oreshe ne Shqiperi ose ne Kroaci, nje nga vendet qe ne ate kohe do te jene pranuar rishtazi ne NATO. 

 

Berisha me te mare vesh lajmin mori ne telefon Jozefinen dhe i tha qe te fillojne pergatitjet qe tani, sidomos nxirrja e lekures me rreze, dhe kur te dalin ta presin ne aeroport Obamen Berisha do vishet si kurbat dhe Jozefina si jevge, qe ta bejne Obamen te ndihet sa me rrehat si ne shtepi te vet.

Rama dhe Veliaj nderkohe kane ide me te sofistikuara; do mesojne rritmin e daulleve afrikane, do vishen me breke me rrela, do kapin dhe pulat e komshiut nje nate me pare qe te dekorojne floket me pende, dhe do ta presin me nje melodi rritmike per daulle dhe orkester.

Meta nga ana e tij mendon se i mjafton fakti qe e ka koken me te madhe se te gjithe politikanet e tjere dhe mendon se Obama do impresionohet nga perimetri i kokes se tij me shume sesa truket e ketyre te te tjereve.

 

Ca pergatitjesh te tjera sugjeroni juve peshq? Une them gjithashtu te dale Blendi me Llukanin ta presin me nje kurore me lule, ne emer te gjithe neve si Peshku pa uje. Per sugjerim se ca te shkruajme te kurora akoma s'kam ide konkrete.

27 Komente

Jo jo se une me Kananin kena dale i here m'fotografi me Belushin! (ne stadium per neshjen Tirona-Apoel)

Noshti dume "gjak" te ri.

 Un them qe me rastin e vizites se Tij, shqiponjen e zeze te flamurit tone ta pagezojme me emrin e fshehte Obama. Gjithashtu te gjithe shqiptaret kur te tundin flamurin kombetar te bertasin "Flamuri kuq e zi" duke i meshuar fjales  zi qe ai ta kuptoje vete mo... smiley

Unë them t'ia rrujmë kokat shqiponjës që të ngjajmë sa më shumë amerikona (bald eagle smiley)

p.s për kët hapsin... kopje ka shumë, veç nji osht original.

Unë them më mirë të mos vijë. Me Bushin shkoi gjithçka mirë dhe na doli puna e "vjedhjes" të orës. Po të merret parasysh rracizmi i një pjese të mirë të shqiptarëve, kush e di se ç'historira do dalin.

Pse mo Dori, me rracist jemi ne shqiptaret se gjermanet qe u dynden kur vajti Obama? smiley.

Mirese te na vije, por mundesisht pa ore smiley.

Nuk e di, por di që ne jemi më të papërmbajtur

hahahahahahahahahahahahahahahahahaha uh mi none sa kam qesh! i ngrejta robt nga gjumi smiley

Juve iu shtofshin jeta dhe paret  ishalla! smiley

Po erdhi Obama ne prill, ne qershor vjen Bushi prape... kot per sport, sa per me i treguar Obames se kush eshte i preferuari i shqiptareve...

Une them qe Berisha ti thote " Po s'nejte per darke na ofendon rende!"

Ose te pakten te beje nje round dollish me raki me Birishen per shendetin e pative politike, nga nje dolli me fund per cdo parti...dhe pastaj ti japen mikrofonin te mbaje fjalimin e rradhes.

Meqe ate tjerin e cuam ne FusheKruje, une them qe kete ta cojme ne Mamurras.

Jo, kete do e cojme ne Shkoder .

Propozoj gjithashtu, po kjo besoj eshte e natyrshme, qe ne aeroport te dalin keta te Mjaft me parrulla ku te jete e shkruar " ENOUGH!"

Kush po deshiron te vije Obama ne Shqiperi.

Me ka marre malli per ate komunistin Brazilian, ka kohe qe nuk vjen.

Ai eshte figure, i shendriste faqja ngase e kishte marre seriozisht komunizmin.

Koth, ide e shkelqyer kjo e jotja.

Pas Papa Vojtila, ketij i takon te vizitoje Shkodren.

Fjala jote ne vesh te perendis, Amin.

Koth, ide e shkelqyer kjo e jotja.

Po po edhe une ashtu mejtonj. Keni cer i tregoni, vec hiqni armet qe keni neper sepete e qe po vriteni mes vedi.

Pse spekullim mer Penar? Nuk e beso ti qe Obama do vi m'Shqipni m'prill?

Una per vete jom i bindur biles qe Obama o me origjine shqiptare! Puna e ngjyres o shpjegushme kollaj fare. Gjyshi (se ky o shqiptar) iku m'Kenia me pushime ene atje njofti njonen qe ja hoqi menien. Kshu qe boni i çun me te ene i vuni emrin e babes vet Cenit qe kishte vdek i shkreti. Kur ky Ceni u rrit iku m'Amerike ene kur u bo me çun per vete mori baben me e pyte se si me ja vone emrin. Halli ishte se gjyshi qe pjerdh pak nga veshet ene kur e pyti Ceni "O BA si MA le emrin e çunit?", ky kujtoi se Ceni deshte qe ky t'shkote me pa çunin. Vetem se nuk i thote dot qe s'e lete njeri me ik m'Amerike se pergjoheshin telefonat (komunizem hesapi), pranej i tha "Mer bir ti rrofsh po una jom i vjeter ene jom i fiksume me ket barrak e nuk leviz nga ky vendim!" Ene Ceni per me i bo respektin babes, nuk e boni llafin m'dysh ene ja vu çunit emrin Barack!

Si thu ti se ku i tako Obames ne keto kushte me e bo viziten e pare? (thuj po ta majti qe po spekulloj per punen e emrit)

Normalisht qe pastaj Obama duhet te provoje te hyje ne ambjentet e redaksionit Tema, ku do ndalet nga policet tane vigjilent.

Penar, shtoji asaj listes edhe Gazeten NDRYSHE qe ka vene nje portret te obames qe ze komplet faqen e pare... OBAMA NE SHQIPERI ishte mengjesi sot, "Ah xhib, xhib ti do rrahur..." mendova. smiley

Seriozisht tani : sikur te vije vertet, do ishte gjest kuptimplote dhe madheshtor sikur ta prisnin ne aeroport Topi & Sejdiu se bashku.

Penar & Blendi, juve duhet te gezohuni qe gazetat e ndjekin me vemendje Peshkun hap pas hapi. smiley

Sikur te vije ne 1 prill pastaj mund ti bejme edhe ndonje shaka simpatike p.sh Garda jone qe i ben atentat gjoja, apo i themi qe i ka vdekur gruaja,  pastaj i shpjegon qe 1 prilli ketu fesohet, apo ndonje gje kshu, qe ta na e rrisi prestigjin. 

Po qe lajm nga Xhibi ...duhet pare . Qeka dhe Polic !!!!!!! Kekrkon masa sigurie smiley ose qeka edhe Agronom "dika te mbjelle" ose eshte nga ish te KQ  " terheq mendimin e mases" Sido qe te jete eshte XHIB! smiley He mer mom Tushja ...se me thu "u zute e"? Duhet ta dush shume qe ta "zberthesh " ne ket fare feje! smiley

kto gazetat shqiptare e di si e duan? Te hapesh nanje website, tip national geographic, ose New Scientist, ose discovery magazine, dicka e tille me nje fjale, ose te marresh ndonje template prej ktyre faqeve, edhe te ndertosh nje link kastile per kete pune, edhe aty te thuash se gjasme nje grup shkenctaresh e ekspeditoresh kane zbuluar ne nje shpelle shume te thelle ne malesi te madhe, fosile dragoi, edhe thuhet sipas datimit te karbonit ky dragoi duhet te kete vdekur para 4 shekujsh, dmth me pas Skenderbeut, edhe kjo eshte me nje fjale prove 1-1 se dragonjte nuk jane krijesa mitologjike por kane jetuar... madhesia e dragoit eshte 15 metra nga koka deri tek bishti, edhe spekullohet nga njeri krah ne tjetrin te jete 27 metra... edhe sille linkun e ksaj revistes ktu... fut edhe nanje fotografi dragoi aty tek linku, edhe shih qejf te nesermen... kur te filloj nanje tip histerie ne gjithe shqiperine... mund ta zgjerosh psh, e te thuash se shkenctaret tani po mundohen ti nxjerrin DNA-ne e dragoit e ndoshta e shjellin ne jete per pune 10 vjetesh... ose mund ta besh edhe tip Loch Ness ne liqen te Ohrit... etj etj... edhe fillojne konspiracite pastaj vuuu... del lloj lloj rrote thot "Pooo... e kam pare edhe une...", ose "une e kam pas ditur", ose "mua me doli nje dite edhe me ra te fiket, kur u zgjova se gjeta me gomarin, gjeta vetem gjak...", pastaj vjen dikush tjeter e thot se ky genjen, sepse ai e ka pare nje here duke ngrene fruta, etj...

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).