Emisione televizive online

Sikur te kishte Peshku nje kategori te tille them se do ishte me interes. Flas per emisionet qe mund te ndiqen ne internet, pra qe gjenden tek faqet e kanaleve te caktuara, dhe njekohesisht qe ofrojne dicka sadopak interesante kuptohet. Te pakten duke u nisur nga niveli i shtypit besoj duhet te jene disi me cilesore. Do ishte nje thyerje pozitive mendoj, pasi PPU dominohet nga artikujt e shtypit dhe s'ka shume variacion tjeter mediatik; ndihet mungesa ne blog e tv dhe video ne pergjithesi si element mediatik/kulturor. 

 

Ditet e fundit "zbulova" qe Klani i paska disa emisione online dhe kam pare dy-tre emisione Opinion te Blendi Fevziut. Kisha kohe pa pare talk show shqiptare.

Tani p.sh. duke pare tek arkiva e Opinion gjeta nje emision ne te cilin ka marre pjese dhe Blendi i Peshkut. smiley

Facebook Mania (13 janar 2009)

Te ftuar:
 • Erion Veliaj - Drejtues I G99
 • Petro Koçi - Deputet I PS
 • Iva Tiço - Kryeredaktore e Revistes “Jeta”
 • Dalina Buzi - Kryeredaktore e Revistes “G”
 • Blendi Salaj - Pedagog
 • Mirela Sula - Kryeredaktore e Revistes “Psikologjia

S'e kam pare akoma po do ta shoh sot dhe shpresoj qe Blendi te na kete perfaqsuar denjesisht. smiley

19 Komente

Aq gud moj Belle, sa e kane bere dhe model ne TV Ads tani.

Blendi luan ne reklamen e Universitetit Marin Barleti. Dhe reklama perfundon me frazen : " Hajde ktu, Shko Larg"

Se ku me shku robi shkrete nuk e di, afer, apo larg ?? smiley 

Nejse, nejse, ishte thjesht shaka per te prish synin e keq smiley

Nai spiunllik te vogel do ta bojme dhe ne knej nga shqiperia smiley

Po edhe modelin mi pse jo? Mos u bo ka xhiloze mi amon smiley

Blendo, keep looking good per inat te botes smiley

Dhe ky emisioni tjeter i Opinion duhet te jete interesant, te pakten si subjekt debati.

Shqiperia e madhe (15 janar 2009)

Shqiperia e madhe! Mit apo realitet? C’eshte Shqiperia e madhe? Kur ka lindur si koncept? A perputhet me konceptin Shqiperia etnike? Perse perendimi eshte kunder? A duhet ti kthehemi konceptit te Shqiperise se madhe?

Te ftuar:

 • Paskal Milo
 • Menduh Thaci
 • Albin kurti
 • Valentina Duka
 • Aurel Plasari
 • Artur Zheji

 

Kurse kete emisionin tjeter e pashe. Debat per nje ceshtje mjaft te rendesishme. Per kete emision ka disa komente ketu.

Imazhi i shqiptareve (19 shkurt 2009)

Te ftuar:

 • Lajla Pernaska - Deputete
 • Mesila Doda - Kryetare e KKRT
 • Maks Velo - Piktor
 • Fatos Lubonja - Publicist
 • Artur Zheji - Publicist
 • Erjon Veliaj - Lider i G99

 

Na sugjeroni dhe ndonje emision tjeter pervec Opinion (qe gjenden online), juve qe i ndiqni rregullisht tv shqiptare. smiley

 E kam sjell une linkun o gjib ktu e 1 muj perpara smiley

Nexhi - 27 Jan 2009 - 10:36pm

qe mer qe, se e ka shtjellu Fevzija dhe Blendi e kane bo telef temen

http://www.tvklan.tv/emisioni.php?id=132#

klikoni mbi "shiko videon"

Smile

enjoy Tongue

Po ti GJib, ke ngel pa pune qe rri gjithe diten ke faqja e TV Klan ?  smiley

M'fal qe te shkela bishtin Negji, po ishte pa dashje se s'e kisha pare qe e kishe sjelle ti lidhjen. Yllin ke perparsja do te ta veme ty. smiley

Une s'kam pare emisione te tilla shqiptare ka kohe; tani mu tek dhe po plotesoj deficitin. Fevziun mbaja mend qe bente emisione te tilla qe qemoti dhe aty e hodha cengelin. Ti ca emisionesh ndjek (e kam fjalen per keto qe mund te na thuash, jo per ato pornografiket qe shef para se te flesh). smiley

Oh, pashe dhe kete, Jozefina Topalli perballe shtypit, debat i Jozit me gazetaret, kryesisht per ligjin e lustracionit, nje dite para se PS te conte ankesen e ligjit  tek Gjykata e larte, ose sic i referohej Jozi, tek Avdi Baleta qe denoi me pushkatim ate cunin per poezine e tij ne vitin 1989 a dicka e tille. smiley

Kishte ene sonte Opinion Gjib se eshte e enjte , po ska dale ala online  dhe ti se shef dot smiley 

1-0 per mu smiley

Ishte prape MAx Velo , njelloj i lajthit. Jemi hajdute te gjithe tha, toka eshte me e kollajshme per tu zaptu prandaj e vjedhim te paren smiley

Ishte ene Lubonja.

Cer te te them. Duhej thy televizori fare

Mos jua jep linket peshktareve se do ti cmendesh o burre smiley

Na tju jap une i link qyfyri mbi profeten shqiptare Anila ( Jo Basha ee se mos e ngatrroni nga emri dhe gusha smiley

http://www.top-channel.tv/new/video.php?...

hahaha anila profetja. do e shikoj kete me profeten se kam edhe mos me sheron nga "smunjet" smiley

Ene peshku esht semute kshu qe na sjell ket profekten ti Nexh?  Hihihi, perendia e bekofte Peshkun. smiley

Sa esht nxef Albani mbreme. Te isha ne vend te tij, do prekesha mceftas aty poshte sa here e bekonte ajo bjondja kuruse smiley

O Nexho ke me i budallos keta pertej detit. Leni mi te shohin programet e vendeve ku jetojne se do ngelin te pa integrum.

Sapo pashe kete emisionin, vertet diskutime dhe rrahje mendimesh interesante dhe padyshim nje teme shume aktuale, rreth ndarjes se termit shqiperi e madhe nga termi shqiperi etnike, dhe me kryesorja, nese duhet te aspirojne shqiptaret per nje bashkim etnik, nese do ishte e realizueshme, etj. Do kisha dashur te ishte Kadareja ne panel gjithashtu pasi ai e ka elaboruar mjaft kete teme; mbase s'ka pranuar te shkoje ose s'e kane thirrur, nuk e di.

Ja u sugjeroj ta shikoni, dhe do ishte akoma me pozitive nese PPU do ta qiste videon e ketij emisionit si teme me vete, per te patur dhe komente nga peshqit, mbasi ta kene pare debatin e emisionit.

Gjithashtu videon e emisionit mund ta shkarkoni ne kompjuter duke klikuar ketu (dhe me pas zgjidhni opsionin save; eshte 284 MB), pasi nuk e di nese Klan i le videot ne serverin e vet apo i fshin mbas nje fare kohe te shkurter. Nese do ta vendoste dikush ne Youtube ose ne nje faqe tjeter videosh, do ishte akoma me pozitive, qe te kene mundesi ta shikojne dhe te tjeret me von. Fatkeqsisht per tema te tilla diskutohet shume pak ose pothuajse aspak, a thua se eshte mekat dhe te diskutosh per idene, pavaresisht sa eshte e realizueshme.

 

Shqiperia e madhe (15 janar 2009)

Shqiperia e madhe! Mit apo realitet? C’eshte Shqiperia e madhe? Kur ka lindur si koncept? A perputhet me konceptin Shqiperia etnike? Perse perendimi eshte kunder? A duhet ti kthehemi konceptit te Shqiperise se madhe?

Te ftuar:

 • Paskal Milo

 • Menduh Thaci

 • Albin kurti

 • Valentina Duka

 • Aurel Plasari

 • Artur Zheji

 

emisionet e top kanalit mund ti shifni tek adresa e tij.besoj e dini.

nje keshille, shifni sport njerez, boll me politike: atdhe.net

Nje interviste e Bujar Asqeriut, shume interesante doza e emocionalitetit. Tani si bicim intervistuesi eshte Muc Nano, por nuk prish nai pune. Per mua ishte shume interesante. Tamam aktor smiley

http://www.top-channel.tv/new/video.php?...

Kliko poshte tek pjesa e trete, se dy pjeset e para jane me Mira Meksin dmth pordhe me rigon.

jeez...protagonizmi me shumice por inteligjenca .... si me qen ne community college...lol

me pelqeu kur Veliaj thot "friends... oo me fal ky ishte nje Freudian slip".

p.s. ky ftuesi i ktij emisionit me koken e rruajtur, mos vuan gje nga autizmi?

theksi tek autizmi

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).