Cili eshte skenari nese qeveria nuk arrin ti pajise gjithe qytetaret me karta identiteti ose pashaporta para zgjedhjeve ?

Meqenese ligji zgjedhor thote qe nje person mund te votoje vetem me ane te kartave te identitetit ose pasaportes ,si mund te zgjidhet ngerci nese per arsye objektive nuk arrihet paisja e shtetasve me njeren nga keto te dyja .Do tu mohohet e drejta kushtetuese per te votuar?

6 Komente

Flasim mbas zgjedhjeve per kete. ( 5 )

Mbrapa zgjedhjeve i bi qe te merrni armet ju andej sepse te te heqin te drejten edhe per te votuar kjo ska me byth ku te rrije

mbase votojne ata qe kane ngelur gafil me certifikata te reja te dala ne baze te regjistrit te rishikuar e te informatizuar. nese sndodh dhe kjo, atehere i bie qe ti biem fyellit!

o Koth, ca i ke keto numrat se nuk i kapim menjehere ca gjera ne...

Numri i fjaleve ne fjali ( 5 )

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).