Cfare te nervozon me shume?

Ne se e keni vene re, ne intervistat e VIP-ave nga bota, eshte standartizuar edhe pyetja "Cfare te nervozon me shume?".  E gjej kete pyetje interesante edhe per njeriun e thjeshte, i cili kudo eshte i rrethuar nga situata, raste, persona te tjere, rrethana (etj.), qe ja "ngrejne" nervat.  Duke ju konsideruar sa VIP, aq dhe njerez te thjeshte,  ju ftoj ne kete zbavitje (pa dyshim edhe zbavitje). 

(P.s. Nuk do nervozohesha hic, ne se do t´i anash-notonit kesaj pyetje.)  

29 Komente

kur plerat e Interit bejne sikur jane ekip i forte.u pikaaa!

forza milan, sei il piu grande, milan 4ever, rossoneri siammo noi ma che cazzo siete voi etj etj!!

Nderhurja mbi Ambrosinin ishte penallti netto.Shume te pafat sonte.Ancelotti nuk duhet te eksperimentoje me me Ronaldinon ,por te luaj ashtu si me Lazion.....ça lesh Inter-it.Te shkoje e te tregoje me Mancesterin Mou....Dru do haje ,si n'karadak.....

a moj zana mi more llafet nga goja! po harruat ju te interit javen qe kaloi? sot s'deshi te hynte goli, s'hyri s'hyri, ske ca ti besh.do ta beje derbyn me te bukur javes tjeter.

Kur s'hyri ajo gjujtja e Corradi-t ne fund pa ja u tregoja une derby-n juve .

Jo mo,po Ancelotti eshte duke patur presion te madh ,per te futur Ronaldinon.Keshtu prishet rombi klasik i Milanit e behet shume i sbilançuar.Me hyrjen e Beckham Ronaldino ka gjithnje e me pak hapesire e sidomos Kaka' nuk luan i qete me Ronaldinon.Jane bere pak si shume Prima donne e ekuilibret jane shume delikate.

mungonte pirlo sot se i jep shume stabilitet mbrojtjes dhe mesfushes. ekipi ndaj lazios ishte perfekt.

o canart, shkoni andej nga amerika e jugut gjeni ndonje hamall kafeje tjeter per lojtar! jeni i vetmi ekip italian qe ska nje lojtar italian ne fushe. pastaj ai murinjo do ti thyeje hundet ne derby si ne faze te pare, i eshte rritur shume mendja atij.

Shkoi Mou e kerkoi me kembengulje Quaresma-n nga Porto.30milion pagoi Moratti...as 30 minuta te hajrit nuk i beri....E degdisen te chelsey...Ka alamet lojtarit Balotelli-n..Po e mbaron me dhune psikologjike si djalosh e futbollist.....Ne te njejten menyre si u soll me shevçenkon te CHelsey....

Ne se e keni vene re, ne intervistat e VIP-ave nga bota, eshte standartizuar edhe pyetja "Cfare te nervozon me shume?". 

Me qe jemi tek kartat e identitetit ,me nervozon i njoranca e administrates se Shtetit Shqiptar ,qe jo vetem eshte e pa paergjegjshme por edhe rendon me shume situaten e njerzeve qe me shume peripeci e marrin Karten ,dhe konstatojne shume gabime gramatikore ne shkrimin e emrit ,mbiemrit etj..

Keshtu i ndodhi edhe nje shokut tim .

!Skandaloze me tha ,ma kane shkruar emrin gabim ,nga Met Mullaraj, ma kane bere Mut Mullari ,shkoj ta sqaroj ne zyren ku e kisha bere ,dhe ja le Mut-in ,emrin tim ne dore dhe i them, se kete e keni bere ju,dhe ju duhet ta ndreqni ,karten e identitetit tim dhe ta beni korrekt Met Mullaraj ,dhe jo Mut Mullari!!

-Na vjen shume keq-i kishin thene punonjesit e zyres qe kishin bere gabimin-duhet te na bini dokumente te tjera per te vertetuar se emri juaj nuk eshte Mut Mullari.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Si ,te shpenzoj une kohen dhe parat pse ju jeni te paafte dhe jo korrekt ne punen tuaj ?!!!

Injoranca e administrates Berisha vecanrisht ajo e Ministrise se Brendeshme,te acaron nervat ne Shqiperi !

Kjo ndodh kudo, edhe ne perendim... Ne shtetin qe isha para ketij qe jam, shkoje dhe aplikoje per karte identiteti... Te merrnin te dhenat... Dhe perpara variantit perfundimtar, t'a jepnin t'i hidhje nje sy... Pra dua te them, gabime ka... Sidomos per nje proçes te ri si ky i leternjoftimeve.

Mik ,gabime ka ,por gabimet i korigjon ai qe i ben ,perfaqsuesi i ministrise se brendshme ,dhe dhe jo qytetari qe i ka kryer detyrimet financiare per dokumentin qe do te marr!

Ne as nje vend te botes ,kur kryehet nje gabim ,per faj te administrates ,nuk ngarkohet qytetari me pergjeqsi.

Perkundrazi administrata pergjeqse ,te kerkon falje dhe te dergon dokumentin qe ti e ke paguar njehere ,te korrektuar!

Ne shqiperi administrata, punonjesit e zyrave qe meren me plotesimin e dokumenteve , jane te paafte profesionalisht ,dhe injorant!

Ka shume fakte ...fatkeqsisht qe provojne kete qe them!

Canart1975 - Pse lodhesh i(e) dashur ? Nuk e ke marre vesh akoma qe dy tipat lart jane kopetent kudo dhe ne çdo gje...

o davis sa seriozisht e merrni dhe sportin ju! e them me kompetent se ne politike, jam ne tifozllek!!

A osht knej rrotull Polici?

Se nuk flej dot gjume pa e shajt njehere!

Polici ka nje rdv telefonike me Birishen dhe vjen pas pak. Do te marri udhezimet per javen e ardhshme.

Jo me dreqi nuk vjen me sonte. Ka punu boll sot. Ka qene tek peshku turni i pare dhe i dyte. Tani e zevendeson ai rota tjeter Leftkotheja. Jane te disiplinum tamam profesionist.

budallenjte e riperterire

a.k.a rob te humbur qe kur i jep gishtin te marrin krahun e s'te njofin masanejsmiley

shift! paskom vesh i çorape ndrysh e i ndrysh...

me nervozojne profesore. doktoret . 27 vjecare te universiteteve private. vaj e medet.

Me nervozojne ata qe vetem ankohen per situaten ku ndodhen, por qe nuk bejne asgje per t'a ndryshuar dhe nga ana tjeter kur shohin dike qe i ka dale per zot vetes se vet, thone 'sa me fat ky/kjo'.

Kur s'me ngrihet* smiley

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*dmth kur s'me behet te ngrihem nga krevati ne mengjes, kur s'kam fjetur mjaftueshem.

nervozizmi ne kete rast jep efektin e kundert xhib! ne vend qe te ngrihet*, do te shohe per ndonje cep te ngrohte te krevatit ku te struket e kruspullohet ashtu mbuluar larg drites se diellit.

 

 

 

*trupi

Kur dua të kotem e, s'më le kush

smiley  hahhaha sa kom qesh smiley te marte e mira zotrulso

E ema e Zeqos ne maje te thanes.

Edhe bora qe s'po shkrin ne ballkon.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).