A mundemi te kerkojme te falur tek "te kam zemer" apo "me shume dashuri" ?

Duke marre shkas nga grindjet e shumta te komentuesve ne peshk,qe nuk respektojne as te dielen, mendova se jemi bere te denje per te shku ke Rudina Magjistari apo ke Alketa Vejsiu. Per ato qe se dine, keto femra bejne 2 emsione ku pajtojne njerezit, kerkohet te falur publikisht, tregohen historite, shkurt muhabeti hapen zorret e barkut. Por ne fund ama pajtohen robt, edhe naihere ikin nga emsioni dhe me nai lek ne dore.

Me poshte kam radhitur linqet e dy emisioneve :

http://www.vizionplus.tv/new_web/Program.aspx?2797

http://www.tvklan.tv/on_air.php?id=16

Kshu qe cdo peshk qe e ndjen ne zemer se ka abuzuar me hapesiren, dhe bashkekomentuesit te shkoje dhe ti boje tjetrit nje surnprize ke Rudina apo Alketa, bashke me i tufe me karanfila smiley

Na duhet vetem leja nga adminet. 

Per ato qi jane n'Itali eshte pak a shume si : " Ce posta per te"

Psh une mund ti coj i zarf Edit, dhe ti kerkoj te falur qe e kam quajtur Kamionist Pervers Rifugjat Katunar, edhe na thrret Rudina ne studio dhe perqafohemi te dy smiley 

smiley

Ose ne te gjithe mund ti kerkojme falje Lubonjes smiley  Ypit , Muc Nanos apo shume te tjereve qe i kemi bo rezil ke peshku. Se pastaj kur kemi mbyll siparin e dites kena thone : Po dhe ne, pse u bome aq te keqinj, sikur ca, ca shkrime gazetash jane.

Ose ose admini/ja na con te gjitheve nje kerkese publike te faluri per mshimjet e padrejta, dhe lidhen gjithe peshqit me webcam live edhe meken duke qa nga emocionet.

 

smiley

smiley

Si perfundim, ne rrifemi tu honger petlla smiley

Por duhet me rujt lekuren, se eshte kohe krize, por dhe se zgjedhjet jane ne Vere, e gjer athere do na jete rrjep fare po vazhdum kshu.

Tashti priten vetem propozimet e juaja, kurse mik ke Rudina dhe Alketa futem une smiley   smiley

Naten e mire ! smiley

 

 

38 Komente

Unë të kërkova falje ty, ti s'u ndjeve... lol

Po ke ashtu, dil edhe pranoje smiley

p.s Po e ke hap kët temën për reklamë atyre gocave ikë mbushu anyway. smiley smiley 

E para ti sme kerkove falje, ti me the "te kam xhan" . kjo eshte e ndryshme nga " me fal se bona kabim"

E dyta, sme kerkove falje me karafila ke emisoni rudines.

Pranej nuk quhet smiley

smiley

hihihii

Tushe, them se e kapa mesazhin tend dhe u kerkoj ndjese disa peshqve qe ua turbullova ujin per dite djele. Marr angazhim para kolektivit se do vazhdoj te shkoj me rrjedhen dhe jo kundra dhe si peshk i vertete do ta maj gojen myll e nganjehere do boj sikur nuk mush mire. Te falur i kerkoj vecanerisht Kothit* qe u trem edhe se mos po i kerkoja ndihme per t'u zi! smiley

Kothit* - e kisha llafin vetem per ate me zinxhir florini. Cdo Koth tjeter eshte permendur krejt rastesisht dhe pa lidhje. smiley

He mer ti , sa ironik.

Une e kisha megjithen smiley

Isha tu pa ne TV sot m'darket Spiropalin.

Ene se si m'erdh, si zor ka vetja ime qe ca skam thene neper temat e saj. Jo e vlersoj me shume sot ate qe ajo shkrun, por besoj se une mund te kisha qene personalisht me e paqte ne gjykimin qe i kam bere  asaj.

Nejse mo, si ta keni.

Une nji llaf thashe smiley

 

 

PF

Me rrembim e ke shkrujt me rrembim, po nejse. smiley

Ja te te spjegoj pse Kothi  e ka shkrujt ate punen e dy funksioneve te bythes.

Kothi nuk merzitet se dikush shkruan gabim , por kur dikush vepron gabim . Dhe kete e lidhi me punen e zinxhirit ( si shembull i thjeshte se ka dhe me shume &nbspsmiley  qe kishe permend ti. Ai qe desha t`ja jap mesazhin e mori, ndersa ti kot more zjarr PH. Po nuk eshte e kam shume problem jo.  Ti zgjodhe kete lloj kumunikimi se bashku ne aq te paktat here qe ju jemi drejtuar njeri tjetrit. Puna jote, une t`u drejtova sinqerisht.

Varja, fare.

Une matem mire kur dikujt i them bythdyfunksionsh apo cope mishi se i kam fjalet me te renda qe mund ti drejtohem nje njeriu . Ama po e nxorra nga tastiera do te thote qe jam i bind qe jane . Vecse kjo nuk do te thote qe kam te drejte ta them ne peshk, por ama kjo nuk eshte se e ndryshon faktin. smiley

Po meqe i kam perdor ne vetem dy raste, pra  nuk eshte plotesuar numri tre i domosdoshem per te kerkuar ndjese, mos u bej kandidat.

 

Koth, nuk di se si e ke kuptuar, por kjo ishte thjesht nje shaka per t'i mbyllur ca muhabete te pakendeshme. Jo vetem qe nuk mora zjarr atehere (se e mora vesh se ku doje te dilje), por as edhe tani, se nuk shoh ndonje aresye pervec mbase ndondonje keqkuptimi te pavlere. Pikerisht per te evituar kete vura jo nje po dy koka qe zgerdhiheshin. Ja edhe nje e trete tani qe te bindesh qe ka qene keqkuptim smiley

 

PF, pse apologjetik mer vlla?

As solidaritet, as pune shoqnije virtuale, asgjo ksisoji s'pashe ne at shkrimin tat un.  Kush ka gjona ne gjongul, ti thote mer haptaz. Kur u bom kaq hermetik ne shqipot, s'e mor vesh! Bujrum, ene bjeri!

Ne lidhje me temen, kush ka fryk me thon "me fal se e paskam prish muhabetin" osht mo paburrsi dhe ai me ato funksionet dyshe. Kush ka fryk me i rone ballit, por i bi anash e anash, gjithashtu. Lacaronllik me i llaf! Nejse, s'do jem ktu ca ore, po kto muhabete kshu me krossime para porte nuk i kom qejf fare.

Em, nuk e bera per apologji, ishte thjesht nje sens miresjllje per njerez te tjere qe mbase nuk do te donin fare te diskutonin kete problem. Mu duk se edhe Kothi ishte nje nga ato, ndaj dhe e futa me humor. Megjithate e mbylla me kaq se ky muhabet sa me shume tirret aq me shume bishta nxjer. Une e thashe ckisha per te thene, dhe gjeja e fundit qe kerkoja ishte ndihma. (Ndihma?!!! smiley

 

PF,

Po shif se je nataru.  Une desha vetem me sqaru pozicionin tim ne keto betejat e gjata te Peshqve te Letersise qe nuk jane te parat dhe kane te njejtet protagoniste prej disa vitesh.

Ta thashe atje ke tema jote keto beteja vazhdojne ne privat, jashte peshkut dhe ajo qe kam theksuar eshte qe te shfrytezosh PPU per te tilla gjera eshte pune bdfllek. smiley

Mirepo secili e ka te veten bithen dhe nese e ka huq ate pune as qe mund t`i hiqet, se huqi del me shpirtin.

Kur debati behet midis dy peshqve te tjeret jane teper sepse i humbet sensi i nderhyrjes. Ndonje mendim moderatori i formes:  askush nuk mund te me gjykoje per mendimin qe kam eshte i dykahshem, pra vlen per te dy krahet. Po disa vemje keto pune i dun : o nga krahu im o rashe e vdiqa.

Shkrimi jot si nje pergjigje e thirrjes Help ishte i formes : peshq pozicionohuni o me X o me Y.  Mire qe nuk e bete sondazh fare smiley

Rezultatin e ke ne tavoline dhe shikoje, po nuk eshte se dole ku doje kur kishe ne dore nje mjet tjeter me efikas : injorimin e komenteve.

U ndez nje bateri sharjes qe do trembnin cdo njeri qe ka ndermend te sjelle nje prurje ketu. Ky ishte perfitimi ? Kete prisje ? E kam fjalen per ty se ky shkrimatarimeni kete priste dhe prandaj kruhet si Torja.

Qe  erdhet ne kete debat te trete nuk eshte faji im.

Lexoji me vemendje komentet e mija dhe provo te me kapesh gabim.

P.S. Une nuk shof endrra me PPU , as dhe se do behem shkronjetar i madh. As kam ndermend te bej nje liber ne dite. As nuk vihem ne siklet se komshiut tim i shane nje shkrim ne gazete.  Kush ka qejf per t`u bere i famshem nder shqiptare ka Big Brothers.

Vendi per femer eshte i zene. smiley

Punet qe nuk i ben shteti i ben Rudina,eshte shume e qut,me hallet qe nuk mbarojne kurre ne Shqiperi mund te besh shfaqe,dhe te luash cte duash ,komedi apo tragjedi me te shkretet shqiptare ,qe ngelen dyerve te Rudines ,te Top Chanallit ,dhe te asaj pales tjeter Aida Shtinos!!

A mi Tushe po pse sbo ene ti nji emision ,per emigrantet...?!!

skam sponsor smiley

O Tushe, një pyetje... po nëse është larg nanjoni prej ktyne që do të kërkojë falje, a mos ia pagun emisioni biletën? Di gjo ti? smiley

 

skam sposnsor Tongue

.....................................................................

Po Rudinasi ku i gje sponsorat,poAida,po ajo tjetra e oroskopit ,Meri ,foli Merit  ,ku i gje sponsorat ?..Po Turi ,po ata ty koqet e Game Overit,ku i gjene mer yahoo?  smiley

Pse mi me te mira se ty jone ato qe te morshin te ligat ty !

 

Jane pra mo t'mira.  smiley  Se dine me u perlot.

Une sdi. Une o qesh, o ngrysem, o qaj me oiii .

Une sun po maj dot hallet e mija, jo t'maj hallet e miletit sic bojne ato femna mer yahoo  smiley

 Sa mir' t'ka vajt menja mi tushe, un per vete ja nisa nji e-mail vizionit ene klanit, i thash du me i kerku falje atyne qe kom shajt te peshku. M'kthyn pergjigje, lidhu me stadiumin "marakana" n'Brazil m'thane se vetem aty mund te sajojne ven per t'gjith smiley

Ca t'boj une ty mer qe i paske sha t'gjithe smiley 

Une per vete e kam ndergjejgjjen e qete. Me mjaftojne nja 2-3 stola ke studioja e Rudines smiley  smiley   

Kurse komunitetit i kerkoj falje se shume shpesh nuk kam postuar ate qe mendoj ne te vertete , por kam hudh xixa kot, duke e dit qe paskomentuesit do nxefen, nxiten, irritohen apo qofte dhe pajtohen fort me ate qe kam thene une dhe do tjerrin lesh neper komente. Por gjithesesi  e kam bere vetem ne te mire te punes, dmth per te nxitur debatin e shendetshem ne peshk hihihihihi

Jam bo e ndjeshme, se po m'xe gripi pranej smiley

 

Tushe, do zhgënjehesh në se shpreson që ti kërkojë falje dikujt edhe antitanku.

 ps: 10* per inisiativën  smiley

...çudi qe per 5 min sikur bohen human te gjithe....edhe i kap kriza ndergjegjes....
..shif kur hapet naj teme e zjarrte flak edhe te qesin te gjith dyfekun edhe bam bam ne lule te ballit pa pike meshire......dhe partizanet rane njeri pas tjetrit, por qe si deshmore do te jetojne gjithmon ne zemrat tona....
te pakten ne 5 minutat e krizes se ardheshme....

 

ps: ato emisjonet mu m hapin barkun, se vetem historina mizerje ka....totalisht realiteti yne mnjf.

pss: Tushe, je fut mediatore eeeeee.......?!

Pse njerzit kane me shume besim dhe shprese tek nje emision,ose kanal televiziv ,si ai i Rudines,i cili me shume eshte nje show ,qe eshte i sukseshem kur ka lot dhimbje ,dhe pak dramacitet por nuk jep nje zgjidhje ,te problemit ?!!

Sic duket shoqeria shqiptare eshte aq e semure ,sa nuk eshte ne gjendje te sherohet,sepse ka humbur sensin human te vlersimit mbi te gjitha te njeriut,nga ana shtetit te vet ne radhe te pare,por edhe te vet shoqerise.Shume ngjarje ne ate emision tregon se indiferentizmi dhe individualizmi,jane me te dukshem se humanizmi dhe perkrahja pozitive!

Hipokrizia eshte gjithashtu nje element shume i dukshem....

 

S'besoj se eshte besim e shprese tek emisione te tilla, por ndjekje mode alla italiance me emisione si "C'è posta per te" apo "Stran'Amore".

Me shume i dukshem se hipokrizia, eshte kopjimi si mjamun. smiley

Copy cat ,eshte problem tjeter,shume i perhapur dhe shume i gjendur ne shqiperi,ndoshta me shume se cdo popull tjeter,ndoshta "kopjimi" eshte menyra me lehete, e dembelit kjo,per te mbuluar difekte shume me te medha qe ekzistojne brenda..,shqiptar italian nuk behesh kur edhe sikur te ndrosh 100 lekur!

Nuk mund te vije pranvera me nja dy dallandyshe,ndryshimesh ose kopjimesh,se popullit ske ci ben,aty duket sa real eshte!

 

 

O Mome! Qeke gdhi mire . Na fal per shqetesimet qe te kemi krijuar sidomos kur te kemi rradhitur tek "qejfleshat". A lejohet ndonje shtese popullore per te kerku faljen ? se sic e kuptojme ne te vjeterit duhen "dy pale"...dmth njona qe ta kerkoje Faljen , pala tjeter qe ta pranoje faljen . Ne pritje.

smiley   smiley

E ke keqinterpretu mer Idriz smiley

Asnji sdu te me thote m'fal mer, se sme ka bo gjo njeri. Le qe slej une njeri te me bjere ne qafe, mos ki merak smiley   smiley  aq sa t'vije puna me me thane me fal smiley

Aq ma teper nji plak ma dhembe si ti smiley  ska as ku te kafshoje smiley

Po une e kisha n'pergjithsi mer (dhe me i cike shaka smiley ) , se ca spo shahet ktu. U arrit gjer atje sa u shane gjithe femrat shqiptare si "te shumtuta" dhe "pa tru" psh ... !!!

smiley    smiley 

 

 O mome . Jone "gjuhleshum" mre , sic i thone , po s'kane gjo ne shpirt . Qafsha nonen i dune fort kalamojt - thojte xha Qazimi (kaldaist i Kinostudios) E ke vu re kush e prish muhabetin ? Ata qe ne mes te llafit thojne" kom menimin tim" Te kesh menimin tat eshte gjeja me se normale, por kjo s'do te thote qe nuk e ke negativ ose pozitiv. Ketu calojme ne debat mre , se gjithkujt i duket se "mali im eshte me i larte" Leri ate pjese qe e fillojne dhe e mbushin diskurin me percmim si "horra" etj fjale te dale nga zallotat . Jane per tu meshiru , se eshte i tille brumi natyror ne kulturen e tyre . Dhe dune dhe ven tu shty me brryla , per se dyti e per se treti , pa thene i here te paren "Ore me falni se e dh.EVA qe Pare" Megjithse qejf te modh kam me ta thone ate punen e faljes ke te dy palet....amon m'ler smiley

Po ti po ke mixhistet do ta perfundosh cdo ligjerate po he smiley  smiley

Sa per t'falmen e dy paleve : Bujrum pra smiley

E di ti me e di po sa per ta kujtu  smiley S'me the i llaf i her mire e kisha kuptu te falmen TEKE ? Ja ne dypalshja . Urata pat rregullu njonen dhe ashtu mo ...Kur fukareshes nga te shtrengumet e urates i shpetoi i gjo. Por e kishte mesu qe per cdo gabim duhej "kerkuar falje" Dhe keshtu beri Mome . I thote gjiF ndrojtje   smiley  Me fal urate se te Po.dha  .oqet dhe pala e dyte Urata dmth , u pergjigj : - Falur qofsh . Keshtu mi p...dhshin te gjitha shoqet .

Tobestakurllah, smiley   smiley

prape qekemi keqkuptu mer plak zuzar. Kjo paska qene pa Mixhe a polic mrena smiley

Si ai cuni qe mori at gocen ne shpi, e pasi u ulen e pyeti :

- A te pelqen Whsikey ?

Ajo :

- Eh....nje gisht

Ai :

- A nuk do me pare Whiskey ???

 

Kom ne nji per trimat qe te vejne perfun me "fjalime" e "deklarata" , me "dasi pikantesh" dhe "gjynafqaresh" , nga ata mo e dit qe kane fatet e Kombit ne dore .....Po ah si lejne ca te PPU qe te japin TEZEN e DUHUR se si duhet kuptu ARTI , LETERSIA , ENERGJITIKU etj po hajt mo se kshu qekan kto pune . Amon se jom me fixime po s'me le ta them ne kete te "trimave" virtuale...jo si Polici qe i marrt te ligat hasmi smiley E mire se mos dalim ka tema, i here tjeter po vij , po amon me lej. smiley E pe qe se kisha ate me lart me Mixhiste ??????

po thuje mer, se na plake dhe neve smiley

Tushe, sille koken ketu, sille.  Kerkoj te falur publike qe jam marr me harbuterite e popullit, dhe kam lene pas dore Kadarene smiley

Tushe, ku libri? smiley

Tushe ,larg qofte po m'duket sikur po kerkon hallall-llekun i thona na ...smileyJo mi goce...nejse idea s'eshte e keqe..Po ketu duhet Anton çeta me pajtu gjaqe e jo Rudina me perc-perc....Ketu a ba gjaku n'gju.....Nejse...Miq :n'deksha sonte ma bani hallall..... Ne m'pafshi neser prap...-THoni s'e ha dreqi gjan e vet   smiley

Tushe, po improvizoje emisionin ketu tek tema moj, kush do me kerku falje dikujt le t'i kerkoje ketu, c'na con deri tek Rudina, une per vete e kam fobi me dal ne tv. Njehere kur me bene nje pyetje ne rruge c'mendoja per qeverine (Nano) iu ktheva nje pergjigje paksa hidhet pa i ndalur kembet, kur ata e kishin vene fjaline time tek sigla e emisionit, i cili jepej perdite, dhe dy here ne dite njehere kur fillonte emisioni dhe njehere kur mbaronte, m'u shpif vetja duke e pare perdite ne tv... as ne pasqyre nuke  kisha pare ftyren time aq shpesh smiley

A lejohet me kerku falje publike ketu tek kjo tema Tushe?

 

smiley  

Flok,   smiley

N'fakt tema ishte krejt per te kunderten e "kerkeses per falje", por per hapjen e rubinetit te "helmit" virtual smiley

Kaihere eshte me mire me e hap, se rehatohen te gjithe smiley

A nuk bojne dhe kshu ke Rudina dhe Alketa ??  smiley 

Por, gjithsesei, ty TV-ja te paska bere te njofshme hihihi. C'emsion zeza paska qene ky moj ??

smiley

 

 

A me fal se nuk e paskerkam kuptuar temen... helme nuk kam keshtu qe po hap krahun...

 

p.s

I mban mend  besoj  ata emisonet qe beheshin me kontributin vullnetar te  kembesoreve qe kalonin para kryeministrise,  te zinte prite intervistuesja , te kapte nga xhaketa e meazallah se te linte te ikje pa dhne nje pergjigje...  kanali qe nga nuk e kishin qejf  nano -n smiley une te them te drejten nuk e kisha as inat as qejf, po se si me doli pergjigja... mbase si proteste ndaj intervistueses se ngjitur smiley

smiley

paske sha qivirine dmth smiley

Aaaaa fmi mistrec ti smiley 

smiley

 

 

Tushe, m'raftë pika muve qi nuk e paskam pa kët shkrim... bile i raftë pika postierit që nuk ma ka pru akoma letrën që të shkoj dhe të përqafoj Rudinën (gjithsesi ma e mirë se ti duhet të jetë, se as nuk e njoh fare Rudinën).

Unë po shikoja rastësisht titullin e këtij shkrimi, dhe erdha që të lija "kontributin" tim... që përmblidhej në këtë shprehje lapidare të Foncit: Amare significa non dover mai dire "mi dispiace"....( Ma "vaffanculo"...  shtojnë "perversat smiley)

Si mer se njef Rudinen ?? Do te pelqente ta perqafoje, patjeter. Imagjino e ka perqafu pernate Edi Rama smiley

http://www.vizionplus.tv/foto/front%20misioni_eng1013.gif

Tushe, m'fal qi ta pata kerkue. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).