Nostalgjia dhe historia

"Nostalgjia eshte ingredienti me njerzor ne ate qe quhet Historia. E shef pra sesi mekanizmat e ndjeshmerise njerzore ngrihen mbi artificialitetin e dasive politike..."

spiritus

2 Komente

The Imagined Past: History and Nostalgia

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).