Kur gjykatesit quhen kriminele

Ky eshte produkti qe marrim  kur politika ngre apo nderton perceptimin popullor qe gjykatesit jane "kriminele".

Koth

5 Komente

"perceptimi popullor" nuk u ngrit nga politika por nga eksperiencat e perditshme te qytetareve shqiptar me korrupsionin galopant ne rradhet e drejtesise shqiptare. 

Koth qe politika e ka krijur kete perceptim ne popull kjo eshte vertete por une pyes "Valle eshte vertet gjykata e pa kriminalizuar?".

O Toko mos pyte fare plako se ta garantoj une qe po t'i besh analize 5 minutshe secilit dalin te krimbur. Ketu fus edhe shoket e miqte e mi te cilet e di se si jetojne e ku jetojne.

Do me dite plako se car me thote nje i njohuri im qe ka nje post te rendesishem ne lemin e drejtesise kur po i thoja se kom nermen me u kthy?

"Shiko se duhet te kesh parasysh qe jeta ketu eshte shtrenjtu. Mua vetem telefoni dhe makina me shkojne 600 000 lek ne muaj"

Tani ti je çun i zgjute vete ene i bo llogarite vete se sa te del me harxhu per telefon e makine kur je me rroge shteti.

Po ti Penar je plotesisht ne valet e tua me zgjedhjen e "thenies".

Hapje totale barku!

Ky popull pizeveng vertet qe i ka rene shume ne qafe drejtesise dhe qeverise shqiptare me akuza te tilla dhe shpifje per korrupsion. Turp te kene! Drejtesia shqiptare eshte me e drejta; ti vesh plumbçen s'del as 1 milimeter nga pingulja.

P.S. Koqtherja per kryeprokuror ose minister drejtesie. Ose te pakten editor i Peshkut si fillim.

bukur Koth.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).