Behrami në fushatën e Nike

6 Komente

Futbollisti kosovar Valon Behrami

Futbollisti shqiptar nga Kosova, o albania-sporti. Mbase shpesh behet pa mendim dhe si pakujdesi, po e vecova se kete menyre te shprehuri e ve re here pas here ne media, megjithese jo aq shpesh sa me pare, kete percaktim si shqiptaret vs kosovaret, kur i referohen shqiptareve, sidomos atyre te njohur, me origjine nga Shqiperia dhe atyre nga Kosova.

Ne fakt eshte futbollisti zvicerian i WestHam me origjine nga shqiptaret e Kosoves.

Pamje adoleshenti me bleached hair. Dhe te mendosh qe sportistet qe paraqet Nike ne fushatat e saja publicitare i plotesonin kanonet e preferencave te mija fizike perhere...ncuk-ncuk-ncuk, kohe te keqija! S'mund t'i besosh me as Nike...

Per Angline sigurisht se e bojn naj reklame tjeter, se atje, kjo V - ja ka kuptimin e njejte me ate te gishtit te mesem!

Gafe skandaloze nga NIKE!!!

Se imagjinoj dot foton e Behramit me ata dy gishtat ngrit lart ne qender te Londres!  smiley   smiley

P.s. Behrami nuk eshte futbollist Kosovare por Zviceriane! Boll u krenuam me keta "shqiptare".. E ka bere zgjedhjen e vete.. Pac fat!

 

 Artikullin ne fjale e lexova para ca ditesh ne nje gazete belge, dhe nuk me shkoi mendja se ishte kosovar. Ne fakt dhe gazeta nuk e permendte fare si futbollist me origjine kosovare apo albanese.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).