Arratisja spektakolare, opozita greke kerkon zgjedhje

 

Arratisja spektakolare, opozita greke kerkon zgjedhje

Arratisja spektakolare e dy te burgosurve nga nje burg i sigurise se larte ne Greqi, ka shkaktuar reagime te ashpra ne radhet e opozites.

Ajo ka kerkuar mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme ne shtetin helen. Arratisja e dyshes shqiptaro-greke, Vasilis Paleokostas-Alket Rizai qe te kujton skenaret hollivudiane, ndodhi me nje helikopter, ashtu si arratisja e vitit 2006.

Dy personat vuanin denimin ne burgin Koridhalos jashte Athines. Vasilis Paleokosta konsiderohet si krimineli me i rrezikshem i Greqise. Ministria e Drejtesise urdheroi nisjen e hetimeve per arratisjen, ndersa policia vazhdon kerkimin per kapjen e dy te denuarve. Qeveria mesohet se ka miratuar doreheqjen e drejtorit te burgut te Koridhalos dhe te dy funksionareve te larte ne administraten e burgjeve.
 

18 Komente

shqiponja fluturon lart

duke lexuar kètè lajm mè vijnè 2 mendime....1. uroj qè ti kapin sa mè shpejt e ti mbajnè lidhur kèsaj rradhe me buk e ujè e asgjè tjetèr...2. hahahahahahha jepi shqipe...shqiponjat nuk mbahen nè kafaz...

Kush eshte "joni" nga te dy ? Dmth ai tjetri o Polic a cfare ? smiley

Ne nje ishull te Greqise bie nje termet 4.5 ballesh.  Opozita kerkon zgjedhje te parakohshme ...

Shiko ca ben Shqipja hahhahahah edhe 2 here ? se nje here mund ta bejne te gjith.Shuem interesante, po kur keto e dinin qe te dy bashke, keto ishin te paparashikueshem,pse i lane perseri ne nje Burg? Ma merr mendja po ti kapin edhe kete here, sdo te rrij ne nje burg.

 

Me duket se ai Greku qe jane bashke, kishte marre peng nje Bisnesment Miliarder Grek,edhe kishin marre nje shperblim shume te majme, shume miliona euro. Edhe qe mendoj qe i kane perdurur per te realizuar kete plan.

 

Hejjjjjjjjj si ne per filma, te keqen e Hollywoodit , me bresheri automatiku.hahahhaha Ai nje helikopter i vogel ishte.keshtu eshte kur mbajn arme per bukuri. Te kishin qene me kallash e kishte hedh ne toke, me nje karikator. hahhaaha

Ore cudi perse nuk eshte indinjuar njeri nga peshqit, qe shtypi boteror ka permendur nje shqiptar si kriminel? Ate Veliun e Londres e  e bene peshkataret  cope.  Apo mbase se kete e thote shtypi i jashtom dhe na per icik te jashtom vdesim Ndersa ai Veliu ash dora jone dhe na nuk e dum e kena zili. Kriminel ai ne Angli kriminel ky ne greqi shqiptar ai i anglise shqiptar ky i greqise. Ku qendron ndryshimi3

Ah se mos haroj Daja i ketij te greqise thote se i nipi eshte i pafajshem eshte polica greke qe do me e vrare. Perse ? Nuk e thote  por mbase sepse di ndonje sekret te madh grek?????? smiley

O Toko, kur u be ajo arratisja e pare nga ata dy shqiptaret, Greket nuk e nxirrnin si lajm qe qene shqiptare, se nuk iu besohej qe shqiptaret te ishin te afte per dicka te tille. Kjo eshte Great Escape, Toko, nga vendi atyre ku punojme si skllever prej 20 vjetesh. Edhe kriminel vertete te jete ai, hallall arratia.

Eh ku kemi aritur ti themi tjeterit Halla qe eshte kriminel, hallal qe eshte vrases me pagese, hallall qe eshte kanibal.

"Ke te drejte"  na beri te njohur ne bote is kriminele  me emer. Ke te drejte na doli emeri ne shtyp. S'ka rendesi per mire apo per keq rendesi ka qe thyem nje rekord

Ne duhet te mburemi me faktin

 " kur u be ajo arratisja e pare nga ata dy shqiptaret, Greket nuk e nxirrnin si lajm qe qene shqiptare, se nuk iu besohej qe shqiptaret te ishin te afte per dicka te tille.

 

Ata nuk e besonin qe ne mund te bejme krime te tilla, na dine per me te mire,  kjo eshte per tu mburur dhe jo aratisja apo krimineli vete.

Skllever?????

Valle na moren me force ata ne greqi apo vajtem vete? Se skllever quhen kur te mairn me dhune dhe nuk te lene te ikesh.

Mesa di une ( mbas e kam gabim) ishim ne qe vajtem ne greqi dhe me force bile nga mali dhe aty vrame e preme, vodhem e shkateruam aty vepruan krimienlet shqiptaret me te cilet ti mburesh   si ky i dashuri yt Lulo

Lulo futi i dopjo  e fuja gjumit se ke te dy temat po flet si pim

Hajt shnet vllajo flasim neser

Kush na di per te mire? Ata qe nuk paguajne as minimumin shqiptareve? Une pime? Po ne jemi qytetare te kategorise se fundit ne Greqi o Toko, pse ia vesh kot dhe ti tashti, dhe e merr skllaverine vetem ne kuptimin e zinxhirave prej hekri?

Paliokostas nuk konsiderohet si krimineli me i rrezikshem ne Greqi por si me rezultativi, pasi nuk ka vrasje ne repertorin e tij. Kjo aratisje u organizua dhe u krye nga Shqiptaret,Paliokostas ishte thjesht sponsor..Fluturim te mbare vellezer.

O Skerdi hahhahahahahah Flutrim te mbare vellezer hahahhahahah kane zbritur mer ti nga helikopteri, tani ishin me nje JEEP per qejfe andej nga Selaniku hahhaahahha me naj Buzuk.

 

PRoblemi eshte qe ne kete nuk e marrim per keq.Sepse Krimi arratisjes merret gjithmon ne bote si dicka e bukur,edhe Spektakolare.Si tip Lupen III, edhe ai ishte hajdut por me shume bente spektakel.Edhe ne cdo shtet te botes, ato qe arratisen, konsiderohen si koka te Zgjuara,se ja kane futur shtetit.Edhe gjeja qe e ben me Spektakolare kete eshte vete skena, si ne per filma, edhe per here te 2?

Edhe une qe mendoja ,kur shikoja Prison Break,qe ai iku 2 here nga burgu,si egzagjirim, ky shoku e ka bere ne Realitet. Edhe 2 here me te njejten menyre. Ai greku nuk ka bere vrasje, vetem rrembime, edhe tek nje miliadar Grek ka marre shume miliona euro, per Lirimin.Edhe ka pasur shume leke ne dipozicion, per te korruptuar qofte edhe nje gardian, qe te mbylli nje sy.Se personalisht mendoj qe do te jete sesben me nje bashkpunotre nga brenda.

 

 

Gjithsesi , nje ndjenje euforie shikohet tek ne komentuesit TOKO sepse  , e kemi gjithmone iden qe Greku na ka shtypur, edhe dukem sikur kete here ja kemi futur.Nje here Nje here, por ne menyre spektakolare hahhahahahhaha

Barsoleta e fundit Greke...Rizai-Paliokostas--Koridhalos. 2-0

Keta ishin ata qe rrembyen milionerin Mill(i)onas mo? Padronin e Deliut te Jorgos?

Edhe thone pastaj Shqiptaret sdin ku ti investojne Kapitlet. Ky shoku po, investim me te mire te gjith atyre lekeve ska ku te shkoje.

 

 

Hallall me ato miliona euro qe kishte greku , doli edhe Shqipua.

 

 

go Rizai goooooooooooooooooooooooooo like a wind

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).