Perse kjo?

Sot ne mengjes me erdhi nje e-mail ku me thoshte se llogaria ime cdo dite ka ne dispozicion 100 komente.

Erdhi kjo nga qe une jam gjithmone kritik ndaj MJAFT-isteve apo nga ajo qe thashe dje qe Blendi Salaj i vjedh idete Flokenajes.

14 Komente

E keni bere zakon tani qe cdo dite te hapni nga nje teme pyetse te tipit Pse sot teshtiva kur hapa faqen e Peshkut? Bejini te gjitha pyetjet misallenjoze (rrezik e kane futur dhe kete si fjale ne shqip smiley) ne nje teme mer Yahoo.

Ktu ka tradhti burra smiley (dhe gra kur te vijne.)

C'jane keto diskriminime?!

Misallenjozisht u dashkan marre me te mire admin-et, kafe te bllogu a te western union?! smiley

 

Që ka tradhti, kjo s'ka asnjë dyshim.

Përndryshe si mund të shpjegohet që deri sot, nuk kam marrë asnjë mesazh nga Peshku që të më thotë se sa është kuota ime ditore e komenteve?

po ju servilose ketyne admineve xixe ta vune shqelmin.

Monda, je si shpirt, por nuk besoj se kete ta ka bere Blendi...  mua nuk me duket aspak hakmarres smiley Flokenaja nuk e  ka problem t'ia vjedhin idete, mjafton qe te dale nje pune e hajrit,  me kete jam e kenaqur... (kjo e fundit sa per t'i kthyer pergjgije xhibit per ate qe kishte shrkuar per egon e shqipove, ah sikur te kisha njecike ego xhib, tani kushedi se ku do isha...)

Or qevria Peshkut,

Tek 2 temat e fundit per Skenderbeun nga keta "albanologet e rinj" (TM Resuli/Monda smiley ) s'e marr vesh ca kuptimi ka qe te lini temat po te bllokoni ose fshini komentet. Kur po thoshte Emigranti dje qe i kishit fshire komentin atij dhe Kondrapedalit (TM PF), po i pergjigjesha duke thene qe varja se mbase qevria Peshkiste ka rreaguar ashtu si proteste ndaj artikujve dhe jo ndaj komenteve tuaja, dhe kur shtypa "dergo komentin" e pashe qe e kishit fshire dhe ate koment te dyte te Emos dhe s'u dergua kund. smiley

Dmth s'jam tu e marr vesht. Nese do te fshinit artikullin komplet e kuptoj, bile s'do me ngelej qefi fare se na cane ate gjene keta "albonologet e rinj" me cmitizimet e tyre te pafund. Po c'kuptim ka te lini artikullin dhe te bllokoni ose fshini komentet?

P.S. E shkrova ketu per te mos hap teme te re, me shpresen qe s'do e fshini dhe kete. smiley

Ti e paske mire, 100 komente ne dite, ndersa une e kom vetem 46 ne dite. Duhet me lavderu MJAFT-in qe me ma bo ene mu 100. Rrofte Mjafti dhe Mjaftizmi, poshte komunizmi, rrofte socializmi, u shofte kapitalizmi ene optimizmi, lavdi Marsizem-Leninizmi etj, etj. me rim e pa kuptim! smiley

Floknaja qenka arratisur perfundimisht?

xhib, flokenaja hedh nga nje sy ndonjehere si vizitore e heshtur

se kam haru me t'then xhib, edh pse nuk ndajme te njejtin pasion per salen je personazh simpatik smiley

Flok, mos deshe te thuash "edhe pse nuk ndajme te njejten simpati/tolerance per komunizmin"?  smiley Pasi po te me kishe lexuar do e kishe vene re qe une s'kam, pasjon jo se jo per Salen, po as ndonje simpati te vecante, bile mendoj e kam kritikuar me shume dhe me me vend se shumica e peshqve qe thjesht mbajne hison e mediave dhe PPU per "scoop"et dhe "skandalet" e dites ne shtyp. Thjesht nuk bej pjese ne fenomenin e Berisho-peshkezimit, dmth te berjes se propogandes politike pro nje idhulli dhe kundra nje tjetri, te shkeputur nga realiteti objektiv. Kurse per komunizmin dhe komunistat, ndac ata te vjetrit qe vegjetojne akoma si krimba ne pushtetin aktual dhe ne media/PPU, ndac per te rinjte per hir te prinderve apo ideHALEVE te tyre, per ta eshte e vertete; nuk kam pike simpatie apo tolerance. smiley

po ky kufi eshte selektiv? se peshqve te ndryshem ua caktokan racionin ndryshem. Kjo gje varet nga gjeresia e gurmazit apo  ana e trurit me te cilen mendon?

Sikur mos ta fshijne admin. nuk do bejne gabim . Dhe ja pse. TOLERANCe i thone ne gjuhen e rrobaqepesve pjeses se fillim kofsheve ku behet nje lloj qepje speciale per te rehatuar XHIBIN ose (ballet). Ne kete rast Xhibit i merret fryma kur shprehet """ nuk kam pike ..... tolerance"""". Ndersa nga Vlora e Mondes , per sexin qe perfaqeson Xhibi ne nickmbajtje  i thonin "Motro , mos e lodh gopne" ose " i zure frymen motro ". Me qe ndyej doren po ti coj mesazh nje "komunisti-antikomunist me i zi se nje KOMUNIST " po e bej ta lexoje ketu, hapur !

Disclaimer: Idrizi po flet per Vloren e tij, jo timen.  Ajo imja eshte zonje e rende me namuz smiley

Mos u merzisni bre burra, se adminet me sakatosin dhe mua qe nuk fus me shume se 7-9 komente ne dite. 30% te tyre mi heqin. Nuk di si ti kompremetoj  smiley  

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).