Njeri nga administratoret ka konflikt interesi, te largohet nga drejtimi i "peshkut"?

Njeri nga adminstratoret e blogut kolektiv "peshkupauje", qe njekohesisht eshte rrogetar ne organizaten Mjaft, jo vetem qe e ka kthyer kete blog ne nje shtojce te luftes propagandistike virtuale te Mjaft, duke e ndezur flake me artikuj dhe lajme plotesisht te njeanshme te mediave te kontrolluara nga Edi Rama, por fshin edhe postimet e anetareve ne menyre selektive, vetem pse permendin Enver Hoxhen dhe akuzat qe jane hedhur ne drejtim te tij si spiun i sherbimit sekret te kohes se Zogut.  Prandaj ky adminstrator duhet te largohet nga drejtimi i ketij blogu, te pakten ne temat e politikes dhe aktualitetit, ose nese nuk e ben me deshire te ja kerkojne anetaret e tjere kete gje.

176 Komente

Mire, mire, ashtu do behet smiley

Ll, dhe ate e ke bere? smiley.  Po me xhaxhin c'pate? smiley

Ll ,largohu nga blogu ose mbaj qendrim asnjanes me komentuesit,nuk ke pse censuron dhe aq me keq te na besh propagande mjaftiste.jo per nje gje po do ta pesosh si mero.

tja djegin fare bicikleten atij vampirit komunist! smiley 

Pulico, si ua ka dhënë shenjën e sulmit virtual ai burri? Është shpejt akoma për fushatë. Rri mos u digj që tashi, se o gjynaf.

Une e kam shtruar ne menyre civile ketu, ju pastaj beni si te doni.

O Polic merre blogun me rrevolucion se keta komunistat e kane si Berisha vetem plumbi i zbret nga kali smiley

Polici thote: Une e kam shtruar ne menyre civile ketu, ju pastaj beni si te doni.

O polico mos je bo gjo edhe ti pjese e shoqerise civile?    smiley

hajdaro po merremi me piketimine vendodhjeve per momentin por sic e ka thene dhe J. nuk jane veshtire te gjenden.

Jo mer jo, une jam me uniforme ende! 

Po me vika keq per uniformen vallaj, pa pas faj fare e njejesojne me "permbajtjen"!!!

i poshter ai llukani, e Polico?

Po dhe ti, si besimtar i devotshem qe je, me mire lerja Sali Xhenloshanuhut te merret me te... inshallah e meshiron dhe e kthen ne udhen e drejte. 

O c'na kerrnaqen keta! aaajdo t'u mbyllt'e mendjes, aaaaaajdeeeee....

  O Polic ,e di cke , behu administrator dhe hiqe "Njerin".... ate te Mjaftit !! Me urdher te peshkut nuk behet as edhe nje gje ..smiley

Gjithe ky zulm patriotiko-revolucionar i ketyre diteve neper faqet e peshkut padyshim qe do dilte diku. Blendi me duket e parashikoi mire dje kur tha se ky debat duhet patjeter te kete nje climax qe te perfundoje me vdekje. Dhe climaksi i madh plasi.

FLETERRUFE

Ne nej kohe kur i gjith populli eshte bashkuar grusht bashkuar rreth PD dhe komandantit te saj shokut Sali Berisha, njeri nga adminstratoret e blogut kolektiv "peshkupauje", qe njekohesisht eshte rrogetar ne organizaten Mjaft, jo vetem qe e ka kthyer kete blog ne nje shtojce te luftes propagandistike virtuale te Mjaft, duke e ndezur flake me artikuj dhe lajme plotesisht te njeanshme te mediave te kontrolluara nga Edi Rama, por fshin edhe postimet e anetareve ne menyre selektive, vetem pse permendin Enver Hoxhen dhe akuzat qe jane hedhur ne drejtim te tij si spiun i sherbimit sekret te kohes se Zogut. 

Qendrimi i ketij administratori te shitur tek armiqte e atdheut eshte ne kundershtim me frymen e Peshkiumit te IV dhe luftes qe te gjithe peshqit i kane hapur shfaqjeve te huaja dhe te huajve me shfaqje.

Prandaj ky adminstrator duhet te largohet nga drejtimi i ketij blogu, te pakten ne temat e politikes dhe aktualitetit, ose nese nuk e ben me deshire te ja kerkojne anetaret e tjere kete gje.

Presim pergjigje

Shqiperi e shqiptareve -Vdekje tradhetareve

Grupi i Kontrollit te Mendimit

 

 

 

Pse Blendi ishte te ajo makina andej nga Farka????????

C'behet keshtu mer amani! 

Leje se s'ishte shaka ajo. Sot takova Salen. Qe ne forme, si ngahera.

E pyeta, "Cfare konflikti interesi ka Min. Financave qe ul shifrat e rritjes ekonomike? (se kshu i tha Bodes)."

Mu Pergjigj: "29% e 60 eshte me e madhe se 29% e 50, qe mund te jete 27%." smiley

 dmth, alibine e paske gati... nuk te paskan vrare? (valle? do thoshte njeri qe njoh une) smiley

Edhe sonte po te vdes, ndergjegjen ne kete pike e kam te paster, te qete.  Une e bera timen, po ju kujtoj qe ky blog eshte marre peng nga njerez me qellime te caktuara politike, jo edhe aq per bindje se sa per ato qe e kane emrin para. 

Kete e shohin te gjithe, qe nga lajmet dhe artikujt qe publikohen ketu dhe deri tek fshirja selektive e komenteve.

E perseris beni si te doni, une qorrat nuk mund t'i bej te shohin!

THP, pupupu djale leviz nga vendi ...

C'jane keto qe thua mer? 

PS: Seriozisht ta them, mos me keto ndjelljet

PS: Tani pa seriozitet, me kenaqi humori i peshqeve sot.  Sa nje teme ne tjetren. Pliiiiiz (jo plis artan smiley) vazhdoni.

Tja bejme si Meros edhe ketij Llukanit , z.polic !  smiley ti djegim makinen ,ose na i gjo tjeter  smiley

Llukani s'ka makine...makina ndot. AI perdor Biciklete...ashtu si dhe gjith antaret e tjere te BOLL-it.

Grup, ti e kupton qe ne ca raste i afrohesh ca ThP-se ketu me siper apo hic fare? smiley

Ll. (i pashqetesuar per djegien e bicikletes te vjedhur 10 vite me pare smiley  &nbspsmiley

Ua, me kete bicikleten e vjedhur c'me kujtove smiley.  Nje shoku i klases me mori "nje xhiro" bicikleten e babit.  Xhirua zgjati me ore te gjata, se nga cili kopsht me dreke bente kruajtje, nuk e di, se kalamaj ishim lol.  Imagjinova terrorin qe do behej kur te vinte babi ne shtepi e s'do gjente bicikleten.  U bera t'ia hiqja vetes, piva nja 10 vitamina (gjoja barna.)  Mamit tim i thane qe piva 10 ilace.  Lere lere, se u ndez lagjja smiley.  Histori me vete pastaj kur erdhi babi ne shtepi ....

Do hapur ndonje teme te peshku per bemat e femijerise ...

Ene mu ma vodhen bicikleten njehere Monda smiley Qava e qava...

Mua ma kthyen bicikleten, po qava e qava per tjeter gje smiley

Grup, ti e kupton qe ne ca raste i afrohesh ca ThP-se ketu me siper apo hic fare?

Nuk i afrohem une Policit jo...na ke afruar TI smiley

 

Bolla te hengert ty maskara se me kerrnaqe me ate People's Front of Judea!

ho ho ho ho ho.... the life of Brian e Monty Python... numer njesh eshte!

tu shtofshin ditet grupo. smiley

ateher meqe Ll nuk e ka problem bicikleten une them ti vjedhim kapelen,me kete rast shohim qe eshte tullac apo me floke.smiley

Plotesisht dakort. Te largohet Llukani, dhe ata cunat e tjere, dhe ajo goca, dhe te vihet polici shef i blogut, te cilin e kane keta cunat.

Jemi dakort te gjithe? Nese po, le te behet tranzicioni qe sot, qe ti paraprije tranzicionit te Obames.

Eshte njeri kundra? S'po degjoj gje zera kundra.

 

Atehere miratohet unanimisht dhe ky vendim hyn ne fuqi menjehere!

Nese nuk gaboj, tamam-tamam ky blog eshte prone e Penarit.  Keta te tjeret jane ngjitur si rrodhe dhe nuk shqiten.  Holle-holle edhe me Blendi Salajn nuk kam gje une, problemin e kam me Jovanin Llukan dhe Jovanken Alisa jo T por dicka tjeter...

Kjo eshte strategji shume e mire ThP, perpiqu ti fusesh sherr ne mes ketyre "kelysheve" te komunisteve dhe leri pastaj te grihen me njeri tjetrin smiley

Divide and conquer, s'është keq si ide smiley

blendo ja dhe doren sales kue e takove?

Po, sigurisht. Na pelqen apo jo tjeter pune. Respekti i tregohet zyres qe perfaqeson. Pastaj ai eshte tip buzagaz dhe babaxhan...

smiley

Blend ju erdhi ne radio? Filloi fushata me winning the hearts and minds of the successful proto-revolutionary anti-elite young elite? smiley

Nuk shkon Muhamedi tek mali, por anasjelltas. Po, fushata ka nisur, s'e ke ndjere ne ajer (?) eshte ne full swing.

Hmmm, duke paraqitur nje qeveri me konflikt te brendshem, duke share gazetaret (!) dhe duke informuar njerezit qe qeveria nuk ia ka shume haberin zhvillimeve ekonomike ne vend, kryeministri duket se ka filluar nje anti-fushate ne full swing. I actually mean it.

Atehere miratohet unanimisht dhe ky vendim hyn ne fuqi menjehere!

 

Une propozoj qe te hapet edhe njehere seanca e diskutimit mbi perpilimin e nje objektive te re per diksutim ne postimin e meposhtem rreth ndotjes marremendse te shkaktuar nga djegja e bicikletes se Llukanit!

degjoni more djema, se nuk i dini mire keto pune...

Ll pushkatohet me varje ne karrigen elektrike... fajtor eshte, o jete se z'ben... nuk ka as pse te harxhojme kohe t'i bejme gjiq. Kaq.

Ca na diskutoni ketu? Vijen e ndritur M-L? E kerkoni dhe ju nga nje plumb...

Zotrules m'duket se vetem Alisa m'paska ngel se Blendi me Penarin e paskan rregullu muhabetin me policine smiley

Nuk di si e hodhi lumin Penarin, po Bledi e paska rregulluar biografine, se i ka dhene doren Sales smiley.  

 

Epo sic e paska dhene natyra paska dale. Nje Ll dhe nje Alise... apo ishte nje adam dhe nje eve? si e kishin ai cifti i komunisteve bolliste qe mori Noeja ne Arke??? nje Ll dhe nje Alise me duket.

Dhe mos e fshi me se i thashe policit.
 

zotrules,e kemi me llafe jo me plumba.

 LL, mesa duket, they don't give a bullet about you! smiley

ehhh mor Ll blendi ka taku salen sot.

this is hilarious! it's like having a lotta sex, but i mean, A LOT!!!

Are you sure it is sex you're having, or she just told you so?

Po ngaqe u eksitove aq shume me foton e Sales sa per a lot of sex. smiley

 

On other unrelated news, Llukani qenka i djathte politikisht ne Shqiperi. Se below exibits 1 & 2, and soon to follow 3, 4 & 5. smiley

 

Is that Sala? OMG, i lost the will to live! He's so handsome... a stud, damn it. 

Uuuuuu djale, gjetc belane smiley 

Me/pa dashje, na hape zorret e barkut smiley

Une jam dakord qe LL. te largohet nga peshku pa uje. Nje i djathte neokonservator si LL. nuk mund te jete administrator ne nje blog te hapur per shtresa sociale te shumellojshme, per me teper nje njeri qe i ka bezdi njerezit dhe dashuron komoditetin.

Poshte LL. dhe te gjithe regresistet e ngjashem me te!

Rrofte teknologjia!

Te respektojme grate!

thoni çtë dona po ishna komunista kishna uniforma të bukura.

 

Hahahaha eee, sa kam qesh. Une jam i mjaftit. Ta heqim Llukanin, jam totalisht dakooooooortsmileyMe i gur vrasim dhe nje censursus, dhe nje te djathte. Po te jetoje dhe ne bathore Th P, une do rri me ate gjithe kohes. Eee Llukani jo vetem qe censuron peshkun po dhe emailet e gjithe zones ke Rruga elbasonitsmiley)))Eshte i djathte i infiltrum me duket, dhe i vetmi dyshim qe kam eshte, se sa vendosem ca veta me u be te majte, Llukanin po e sulmo e djathtasmiley Ee te majte jena, besojme te njerezit, po polico mos e tepro. Me kollaj te morrin seriozishtsmileyEe revolucion kunder Llukanit ke peshku, hahahhahahahahah. Rrofshin pensionet e larta, dhe shteti qe bo shkolla mbas kesajsmiley

Ky eshte revolucioni i vertete i Sales, jo ai qe u fut me te shtyme ne kryeministrismiley

Shoke e shoqe, sot, ketu po rishkruhet historia!

Po i thuhet Mjaft! Llukanit! smiley 

Si thoni ta bejme demokratike....Ta votojmesmileyBile dhe Mero Bazen ta votojme nese duhet ta mbaje me gazeten. Dhe T ChsmileyUne jam pro. Biles ta heqim dhe nga mjafti se ky Rama eshte shume legen.....Sme pelqen fareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 Po pse me xhan? Ti e ke dhe llagapne shume te gjetur... tani sajoi dhe komentet sipas llagapit! He te keqen xhaxhi. smiley

Jo mer, po paska qen dita sot... hihihiiii...  smiley    ose kon qen yjet vendos allasoj, se nuk ka mundesi. Ec e mos i beso astrologjise masanej... but really, a little too much for a day... eh te varfrit kolonjare....

Na dhe një këshillë tashi: Kur të flisni për Ll, pini një gotë verë më parë, do ju duket më i mirë seç është zakonisht. smiley

 

Une votoj qe llukanin ta heqin nga peshku, ta heqin dhe nga mjafti. dhe ta kthejne ne amerike, qe ta provoje dhe nje here se c do te thote emigracion!

si i majte qe jam propozoj qe makina e llukanit te konfiskohet dhe t'i jepet mero bazes, te cilit do ia djegin prape

Qekeni komunista...

Polico ikim nga letersia, se u be diktature ketusmiley)Svoto njeri fare. Th Polici eshte burre i mire mos e coni ne spacin e intelektualeve nga burrelismileyAi per nje jete me te mire e pati. Ika se demokracia nuk funksionon me duket....svoton asnjerismileyLlukan, ik ne qyetin N, ku lindur dhe Enveri jot, qe ti e mbron sa here ja nxjerrim lakrat ne shesh ne demokratetsmileyPtuuuuu vend kriminelash ky peshkaqeni pauje

Hajdar, c'paske qene smiley.  Artist i artit pararoje smiley  Me shkrive.

Revizionistet ruso-bullgare me kot do te tentojne te na e marrene shqiperine. Ata kane vetem di rruge. E para eshte nga malet tona, e ne kete rast do te ngrihen ne beteje te gjithe shqiptaret e trojeve ne jugosllavi, nga shkupi, e deri ne presheve, llap, apo ulqin. Se ne nuk jemi popull i vogel me tre milione veta, jemi popull i madh me gjashte milione veta...!

Rruga tjeter eshte nepermjet adriatikut. Nuk eshte ndonje sekret te them qe ne e kemi kicin e adriatikut, dhe do e mbajme te mbillur per floten e revizionisteve ruso-bullgare. Sazani dhe karaburuni jane shkemb i blinduar me hekur e beton. Pra le te vine e te lene kockat, sic lane nje numer i konsiderueshem batalionesh e divizionesh te fashisteve italiane dhe te nacisteve gjermane. Ne luften e dite boterore ne jeshem nje vend i vogel dhe i paarmatosur, e megjithate u cleruam vete...Sot jemi ne gjendje ti pergjigjemi cdo agresioni me te njejten violence...

Poshte llukani. Poshte Trocki.

Que viven los camarades Estalin, Hoxha y Honecker!

O polico me gjithe mend e ke kete qe ke thene? Si mor burre i kerkon dikujt te largohet nga dicka qe ai e ka private, te tijen, sepse qenka anetar i nje grupimi jo politik apo politik.

Polico seriozish e di ti qe peshku eshte prone e admin. Ti je klient. Nese te pelqen hajde nese jo shko gjetke ose krijo nje bllok qe te konkurosh. Nuk eshte prone shtetrore dhe nuk i ke zgjedhur ti admin qe ti kerkosh te largohet ky apo ai

Polici qe ka veshur ato kepucet e zeza eshte rrogetar ne Patine Demokratike, jo vetem qe i perdor ato kepuce ne nje shtojce te luftes propagandistike virtuale te Partise Demokratike, duke e ndezur flake me ngado qe udheton me ato kepuce me ane te fjalimeve  te njeanshme te  te kontrolluara nga Sali Berisha,   Prandaj ky Polici duke te largohet nga ato kepucet e zesa , te pakten kur ben udhetime politike , ose nese nuk e ben me deshire do tia vjedhim kepucet smiley

I vetmi postim semi serioz i gjith temes ky i tokos smiley

"te vrane Llukan te vrane, per nje cope blog te vrane" smiley  smiley

Te Lumte goja Polic! Me vonese erdha po e di qe di ti besh balle cdo armiku dhe jo nje pseudo armiku si Llukani apo nje qe fshihet me pseudonime si ALISA (po verte kujton se nuk e njeh ti?). Pushka top tu befte. I qellofsh me topuz . Me rrufe goditi . Ashtu te do Partia ne balle te situatave , trim sypatrembur, gojeflake, sycelet. Dermoje dhe ate PF qe po manipulon vendimet e Plenumeve te Mixhes , duke i paraqitur sikur ti ke bere materialin kryesor.

Tu mbushet mendja njehere e mire se nuk votova kot une per titull per ty. Pa Ty Peshkun do ta kishte marre lumi . Je TI pa eshte dhe Peshku . Je ti pa jemi dhe ne! Tani qe te eshte kthyer edhe Lefti, Flaka ne Maje ti dale.

Unë them të mos iki, por të bëjë autokritikë para kolektivit

Ore Llukani ka ikur me kohe; ju ketu po ndertoni nje mit.

Paste kamen e mbare Viti i Ri, kur te ikesh Llukan terhiqe kamen zvarre keshtu i hap rrugen edhe tre te tjereve  8-} smileyilly:

 Po mire te thone mer Llukan, po s'te pelqen. Pagujme taksa vit per vit per peshkun dhe holle-holle paret tona shkokan per "Mjaftin". Te lumte Polic. Meqe ra llafi, sa paguni ju te diaspores? smiley

hahaha, o çu kenaqa, u kenaqem te gjithe me duket. tani LL e vrate, e prete,e qate me ooiii, ne token e vet, u be mit I perjetshem qofte kujtimi i Tij.

Tani une thom te bejem edhe nje here betimin e ti kthehemi punes

Ne jemi sardelista,

bij te Enverit,

Partia ne na rriti,

t'ja çojme deri ne fund nderin !

ai polici po ka gje kundra me formulen e betimit, le te dale nga rreshti.

Une them ti heqim te gjithe adminat fare.

Pastaj te kapen peshkataret per flokesh, kush e kush te haje njeri tjetrin.

Ke puna ime po funksionon shume mire kjo struktura e sheshte, te gjithe shefat e te gjitheve. Nje mrekulli e vertete !

smiley

Une them qe Peshkun ta legalizojme, ja marrim Llukanit dhe ja japim te parin qe e XANsmiley Llukani s'ka 10 vllazen kshuqe s'bohet ta marri mosmiley Ee po presim ne te demokracise......

Ose e nxjerrim per shitje publike. Por meqe Sorros-i, ne veprim per te Mjaft-G99, ka shume leke dhe shume oreks per peshk (Hungaria nuk ka dalje ne det e shkreta), rrezikojme qe edhe ky sektor strategjik te shkoje ne duart e te paudhit. Problemi zgjidhet ne menyre rrethore meqe nuk kemi burse.

Jo ore po kemi arrit ne nikoQIrllek.

Pse te pagush kot rroga shefash smiley Per cer duhet dashi me kembore ??

Qe ta tundi e te beje zhurme kot ? Mo mire nje orkester delesh qe vijne verdalle te hallakatme, ashtu sikur vete realiteti shqiptar smiley

 

Une e bera timen, po ju kujtoj qe ky blog eshte marre peng nga njerez me qellime te caktuara politike, jo edhe aq per bindje se sa per ato qe e kane emrin para.

thought police

 

Ca thua ti ore? Rrofsh qe na hape syte, se e per pak u beme edhe pale te ketij pengmarresi pizeveng qe na levizi nga udha e Zotit!

Faleminderit Polic!

Ingrendients  e policit:

-Peshk ,

-Mjaft

-Edi Rama

-Enver Hoxha ,

-Zog ,

..me pak "spiun" ,dhe "tema politike"

 

Ky administratori LLukan Tako, ose duhet te pranoje qe rritja ekonomike e Shqiperise eshte 9.9% ose te largohet edhe ai si FMN-ja.

O Polico me cfare po shoh te gjithe po bejne gallate me ty. Je bo si i shkreti rahmet paste Shabon Qosja ose Shabon hunderri. Po te isha ne vendin tend (shyqyr qe nuk jam) do te merrja nje vendim per te mos ardhur kurre me tek PPU. Burrat vetem keshtu veprojne. Ah, se mos je burre ti!

Per shpirt Polici nuk vje fare te PPU po ca ti beje qe ka urdher. Dhe po dha urdher Partia Polici i ve flaken te gjithave edhe Kryeministrise po te jete nevoja.

Polico, ke te drejte kur flet per njeanshmeri, mirepo te kerkosh qe te largohet Shoku LL apo ndonje tjeter nuk ke te drejte. Tek e fundit, bllogun ata e kane krijuar dhe nuk mund t'u thuash se si duhet ta menaxhojne.

p.s. Me ben pershtypje kopilia e adminave (e Llukanit ne veçanti). Pyetjen ne lidhjen me "Mjaft"-in e zhduku menjehere, madje edhe pyetjen ne lidhje me zhdukjen e pyetjes, ndersa ketu "nuk e shohin te arsyeshme te nderhyjne". Strange!!!

O Polic po seriozisht pse e kape me Llukanin se me verte qe ai mu me duket i djathte. Te kishe thone per Penarin hajde de po per Llukanin (ngaihere ai me duket mo i djathte edhe se vete une).

Nejse per mu ka lezet pak censure e majte se ndryshe dalin te gjitha ne shesh dhe ngelin ene te majtet pa njeri per ke te votojne si puna jone. (po e perseris qe me vrafshin mu nqs Llukani e ka menu noihere me votu per Eden)

Penaro tani do te te tregoj nje histori me kusherinen tate Qomilen qe ka pas jetu ne Heidelberg. (mu kujtu nga hajdutlliku biçikletor i Llukanit dhe nga historia e Meros)

E mor nje note ne telefon ene i kishte ik truni se i kishin vjedh biçikleten dhe i vite me plas se ishte biçikleta e pare qe blete (pa dashje se ja kish dhone njoni qe i kishte ca pare borxh) Une qe e kisha pa biçikleten u habisa jashte mase se vetem per ta vjedh qe nuk ishte ajo. Pranej e pyta : "Ori Qomo car dite i mbledhin plenat ne Hildelberg?" Do ti qe qellote pikerisht ate dite. Pra jo vetem s'ja kishin vjedh po ishte mese evidente qe ate e kishte ngrejte makina e plenave te bashkise.

Aman vetem mos me pyesni se c'ngjashmeri ka me historine me Meron se te dy  historite kane plot pika te perbashketa. (pare borxh, mjet i "shit", bashki, ndryshe duket e ndryshe o, etj)

 

Per hajer na dalte gjithe kjo e qeshur. Rrofsh pilic!

 proto-revolutionary anti-elite young elite

Ja vlente ta lexoje gjith kte pacaure...vetem per kte xhevahir!!

Faleminderit...

 

PS: lizander...kte punen majt-djath nuk e kemi kuptuar mire asnjehere ne Shqipot..akoma as vet nuk e kuptoj...por ama Edua eshte "pertej te majtes dhe te djathtes"...ashtu si dhe une smiley Ndersa Llukani eshte thjesht...I KAP. Gje normale...ka shoket dhe shoqet e kopshtit, me ata do punoj...do marri dhe nje rroge...pune e lehte eshte. S'i ve faj jo. kategoria tjeter pastaj e Policve....eshte kategori e vecante. Duhet te kesh mbaru shkollen e policise qe ta kuptosh.

jo vetem te kesh maru shkollen e policise po te kesh bere edhe trajnimet e domosdoshme te PAMECA-s ku kriter baze eshte nje diplome e falsifikuar e shkolles se mesme.

Mire pra grupo une po iki te shof 27 filmat Police Academy, noshta ftillohem me ne fund.

Kurse ti mundohu qe te gjesh kohen me fol pa tendenca me keta çunat e gocat e Mjaft-it se po e kishe lexu si une nje SMS qe ka marre njoni prej tyne para na dy javesh do folshe me gjuhe tjeter. Me vjen keq nuk ta them dot se cfare shkruhej ne te se nuk jam i autorizuar per kete po besome Mjaft-i sot mund te kete plot gjona per te permiresu (si te gjithe ne) po nuk mund te quhet me vegel e Edes. Dhe ti besoj se e ma men se deri para ca mujesh une vete s'kom lone akuze pa i bo atyne per ate lidhje te vjeter.

Lizander une jam me Edon...pik puna. S'me interson shume mendimet the trillimet e ktyre cunave/gocave...prandaj falemdnerit qe me informove...po qe kta s'kan lidhje me Edon...kte e dija me kohe une smiley Se per mendimet e ktyre...e kam dhen opinionin tim me kohe dhe eshte shume i qart besoj.

Dhe kjo s'ka lidhje fare me...majt-djatht...ka lidhje me gjera me KONKRETE dhe TE PREKSHME per realitetin Shqiptar.

Buke me djath te mbare BOLL-it...

(po s'e fshiu SAMBIST-i postimin edhe ksaj rradhe)

LAJM I ORES SE FUNDIT

Inteligjenca britanike ka informacione se nje admin i Peshkut ndodhet ne nje vend komunist. Burimi eshte nje koment i perdoruesit admin me flamur te dyshimte. Mendohet se admini ne fjale ndodhet ne Vietnam per studime revolucionaro-leniniste-post-komunisto-propagandiste. Agjentet sekrete jane pak te cuditur, sepse i akuzuari fillestar LlTako vazhdon te kete flamur shqiptar, megjithese nuk perjashtohet mundesia qe ky i fundit te jete njekohesisht ne dy vende (teleporting), ose qe te kete punesuar ne menyre kapitaliste multinacionale nje femije vietnamez te shkruaje ne kete blog ne vend te tij.

Adminat e Peshkut dalin nga vrima...

Mos e kruaj shume dhe ti Penar, se do te te heqim nga puna dhe ty tani! Jam i sigurt qe ke patjeter dhe ti te pakten nje konflikt interesi, dhe do ta gjejme se s'ben, kudo qe ta kesh fshehur; eshte thjesht ceshtje kohe.

Deri atehere, shijoi ditet e fundit qe te kane mbetur tek Peshku.

Pse nuk thoni qe paskemi pasur ne gjirin tone nje Manchurian Candidat qe fale nderhyrjes se menjehershme te efektivave tona te rendit publik aka Polici u demaskua ne kohe.

penar,ke konflikt interesi xhaxhai yt ka qene minister i brendshem i qeverise berisha.

Rrofte populli vella e peshk-dashes vietnamez.

Poshte LLukan Tako.

Policia eshte me ne.

 

Edhe Blendi ka konflikt interesi. Kafen e mengjesit ia ben e njejta kamariere qe i sherben Mjaftit smiley

 Hajdarmozo, me keto fotot e lezetshme qe ke vene ketu, po pate mundesi bej nje slide show dhe nisja me e-mail policit qe te frymezohet. Eventualisht nise dhe me sms te 0692099410. smiley

epo atehere une propozoj qe te qendrojne keta admine qe jane se qenka shume e veshtire te gjesh nje shqiptar jashte konfliktit te interesit.

Polico, por cke er bab me Lluken, Lluka shikon hallin e vet si bje njeriu me qafe. Une them tja japim dhe nje here doren.

 Requiem per Policin , kete Pishtar te Demokracise qe ra ne krye te faqeve te Peshkut per hir te se VERTETES PESHKORE ! Me c'rast Qeveriu Berishian propozon ti ngrihet nje Obelisk... ku hapet konkursi per epitafin me te cmuar. Por duke qene se Ju Peshq jeni Xheloze perse e meritoi me te drejte kete renie vete dora POLICI , atehere marr guximin te nxis mendimin poetik patriotik  peshkor nepermjet ketyre vergjeve.

Si Promete Polic u ngrite / te Verteten ne drite e qite / armiqt e demokracise derrmove / popullit Peshkor rrugen i tregove / Poshte konfliktet e interesit / U preft ne Paqe i biri  Preshit !

Edhe njehere per popullin trim dhe te pamposhtur, mjaftiste dhe mjaftare:  Nuk eshte pune bindjesh politike te rrogetarit te Mjaft, ky mund te jete edhe i djathte, edhe i majte, edhe me dreqin, por kur vjen puna tek parate ky eshte me ato ne cdo rast dhe cdo rrethane ne dem te ketij blogu. 

Ky nuk ben gje tjeter, vetem se shfrytezon "peshkun" per te justifikuar pagen e tij ne Mjaft.  Dhe kjo per mua eshte e keqe.  Nese une dua te komentoj propaganden e Mjaft, mund te shkoj tek nje fare blogu pacavure qe e kane.

Ketij zullumi mjaftist qe e ben pis kete blog, i shtohet edhe censura qe ky admin. ben duke fshire postimet e anetareve ne menyre selektive, dhe me e keqja, kur permendet Enver Hoxha.

Une nuk pata ndonje shprese qe proletaret e ketij blogu do te reflektojne per ndonje gje.  Demokracia, pluralizmi i mendimit, tek e fundit respekti i ketij sheshi diskutimi virtual si kolektiv, jane aq te huaja per kete lloj njerezish, sa edhe kane qene per Enver Hoxhen.

Per te sqaruar naivet, ky blog eshte prone e Penarit dhe jo e te tjereve qe drejtojne kete blog. 

Sidoqofte, e rendesishme eshte qe kjo gje u be e pranishme, te tjerat s`kane rendesi.

Peshku nuk "shfrytezohet" por haet.. smiley

Ty te kane ngel halat diku Polic.. Megjithate fak LLukani!!! Hiqeni!!  smiley

 

E ca se eshte prone e Penarit?

Po te jete ashtu, Shqiperia i bie prone e Saliut/Argites apo e shqiptareve?

Seriozisht e kam, dhe seriozisht do e them, qe edhe mua nuk me pelqen gjithmone censura apo krasitja e disa komenteve, po te them te drejten, une per vete Mjaftin nuk e honeps dot dhe aq shume edhe pse nuk kam patur ndonjehere pune me ta apo dhe pse jam krejt distant; por disa nga ju ketu, si ti Polico, (edhe grupi me duket, sorry grupo) e permendni aq shume, aq shpesh saqe edhe mua me vjen ne maje te hundes. Sinqerisht. Kjo nuk eshte gje normale. 

Si dhe kjo teme ketu, psh, qe mori kaq shume komente, sepse te gjithe e gjeten krejt per ndjenje humori, dhe asgje me teper; sepse ti o Polico, po kerkon qiqra ne hell. Vertet te vjen inat qe Llukani te fshin komentet, por une nuk e marr vesh se ku eshte konflikti i interesit ketu. Ti e ke te veshtire ta pranosh faktin qe Ll eshte vete zot e vete shkop ketu? Nuk e kupton qe eshte gje normale? Po perdor ca argumenta shume feminore.

Dhe nje fjale (jo keshille sepse nuk e kam ate vule) per Ll...

Me i permbajtur ne kositjen e komenteve nese do te tregosh urtesi. Nganjehere shpifjet edhe lihen publike, sepse shpifesi denigron dhe thjesht ul veten me to. Ndoshta me mire t'i rrine publike, qe te turperohet... Nganjehere vjen dhe koha qe te kerkon vete (shpifesi)  t'i fshish. smiley

"Une nuk pata ndonje shprese qe proletaret e ketij blogu do te reflektojne per ndonje gje."

Jam shume dakort per sa me siper, por pse e ke kap vetem me Lluken se marr vesh. Bej nje draft per largimin e komunistave nga peshku dhe sille ta diskutojme njehere ne parim dhe pastaj nen per nen.  Pastaj kjo puna e blogut eshte si puna e TV. Pultin e ke ne dore vete, nderro stacion. Ke 55-en, te kenaqesh gjithe diten, qe baba http://www.gazeta55.net/index.php?kat=po....

Rrofshi e qofshi smiley.  Nje nga temat me te mirat te Peshkut smiley.

Duhen ndare tituj nderi, apo flete me yll per Polon, qe na mblodhi, Ll qe na e mbledh, Hajdarin qe qendis muret (me mire se Nusja dhe Shtetrrethimi) smiley dhe te gjithe peshqit e idealit smiley.

Hajdarmoz, je shumë i keq!

Mjaft për lodhjen që bëri ThoughtPolice, duhet të kishe bërë edhe një foto me diçiturën: "Llukan IK! " (natyrisht me sfond të zi dhe siluetë të bardhë të Llukanit.... bile jo, siluetën bëja të kuqe smiley&nbspsmiley

Kryefare, e di kush me jep edhe me teper bindjen se keto qe kam shkruar per kete admin. jane te drejta?  Mbeshtetja me veprime kllounesh qe i japin ne kete teme te gjithe perkrahesit e Edi Rames.  Edhe pse e kane provuar ne koken e tyre censuren, nuk e kane problem, sakrifikojne per partine.  Kane leshuar mjaftistet dhe ish-mjaftistet me nje dhe nga dy nofka per ta mbrojtur, e keshtu me rradhe.

Edhe pse "peshku" nxin me vijen propagandistike te Mjaft, qe ne fakt eshte e Erion Veliajt, nuk do ta kisha hapur kete diskutim nese ky admin. ne menyre te perseritur te mos me kishte censuruar pa te drejte dhe nuk denjon as te jape arsye kur i kerkohet.  Ka nje arrogance te skajshme qe ky e ben per shkak se nuk reagon askush!

Penarin dhe blogun si prone te tij e permenda me shume qe ne fund te fundit, rrogetari  i Mjaft te cilit po i drejtohem, eshte thjesht nje admin. qe si ka hyre edhe mund te dale, nuk eshte prona e tij qe te na beje kaq shume arrogantin.  Megjithate, nje blog kolektiv eshte i vdekur nese nuk ka anetare dhe diskutante.

Ketu ja vlen te permendet poezia e Niemoller, "First they came...".  Sot censurohen ata qe perkrahin PD-ne dhe LSI-ne, por edhe te majte te tjere apo te pa percaktuar politikisht, vetem pse guxojne ne tema te ndryshme te acarojne kete admin., neser kane per t'u censuruar te gjithe nese kane nje mendim tjeter - prite Zot rrezikun - ndryshe nga ky admin.  Do te jete teper vone per te reaguar!

nuk do ta kisha hapur kete diskutim nese ky admin. ne menyre te perseritur te mos me kishte censuruar pa te drejte dhe nuk denjon as te jape arsye kur i kerkohet

Deri tani kjo ishte (dhe pjeserisht vazhdon te jete ne fakt) tema me komike e viteve te fundit. Por me fjali si kjo me siper dhe me komente idiote si ato te kryefare po merr rrugen dhe kjo teme. Ore debile, vertet nuk e kuptoni qe po beheni gazi i botes, apo keni ndonje lloj sindromi te Stokholmit dhe ju pelqen?

Swed, ja ke fut kot ene ti smiley

Se më duket se është nji fenomen tjetër ai që e përshkru ma bukur... si quhen ata qi nuk provojn knaqsi po nuk provun dhimje?

P.s: Prandaj e adhuroj gegrishten, se nganjëherë të nxjerr me faqe t'bardhë me mospërdorimin e gërmës B smiley

si quhen ata qi nuk provojn knaqsi po nuk provun dhimje?

smiley

ku e di ti qe ne toskerisht asaj tjetres nuk i thone po me "B"? smiley dhe boll u lepive. smiley

Thoughti e di atë punë, se po ta kisha Llukanin në duar disa herë që më ka fshirë komentet, zor se do t'ma hiqte njeri nga duart, por edhe se do ta kishte inat Thoughti Llukanin nuk ma merrte mëndja... unë e kujtoja se e kishin të tyrin "ata" smiley

Per q'at Thot (qi flet gegnisht) qeto pune paskan kan bash t'fella smiley

police , problemi nuk qendron se ku PUNON  Ll,tek MJAFTI tek PS  apo ne kryeministri se fundi fundit edhe ai njeri eshte dhe diku do te punoje,problemi eshte tek censurimi qe i ben komenteve tona te cilat nuk i shkojne per shtat.kjo tregon qe Ll ose eshte komunist i devotshem dhe nuk lejon njeri qe te shaje enver hoxhen,edi ramen apo erion veline ose nuk eshte komunist por sherbetor servil i ketyre qe permenda me siper.por Ll duhet ta kuptoje sa nuk eshte vone se edi rama dhe erion veliaj i kane krahet e ngrohta dhe xhepat plot kurse Ll ka vetem nje cope biciklete dhe ate kushedi e ka marre me kredi dhe nuk i ka krahet e ngrohta dmth qe aty ku eshte betuar per te bere propagande BOOLLISTE eshte i shenuar me laps.Ll,shoqerore: shtriji kembet sa ke jorganin se ti e di si eshte punasmileyot je neser nuk je.

perpara disa ditesh thashe te botoja nje shkrim te peshku( s'kisha provuar ndonjehere thash si dihet), qe fliste per withersin. ishte shkruar nga kastriot myftaraj, dhe me shume doja qe te publikoheshe te peshku per notat komike qe sillte ai shkrim sesa per ato politike. me pelqeu shume kur e krahasonte withersin me nje majmun xhamajkan, babi i te cilit ziheshe me majmunet kafshe, per te marre bananet. por ai shkrim nuk u publikua, dhe qe nga ajo dite vras mendjen se cila ishte arsyeja...

qe nga ajo dite vras mendjen se cila ishte arsyeja...

Lefti, ke shume kohe qe po e vret mendjen? Po ka kaluar muaji dhe s'e ke gjet akoma pergjigjen, shko te doktori djalo se s'te ndihmon dot as Llukani as Blendi.

o swed nuk e kuptova kete te fundit , ma shpjego te lutem!

Lefti, mjeku e kisha llafin, jo Sala (doktori) smiley Varja, hahahahaha.  

I nerumi Artian... E kom me te vertete se du ta njof ket marifet .Si ja ke bo qe ma nji flamur ke kjo prurje , ndoshta rastesisht , me te gjithe ....BBBBBBBB.....kuptohet pa ndruar nikun...: her si mik her si armik / her hyp e her zdryp smiley Mire Polici me Leftin dhe nje pa koke po me krye merren vesh.... smiley Perjashto "zotrules" qe s'me duket dhe aq i komplikum  smiley se eshte drejtpersedrejti... Ka i here e ve dhe Grupi ket flamur...kur thote ..... Mos eshte ndonje shenje e vecante e Kac Miftarit per njohje llogoresh ? Lluken sado ta peies nuk me pergjigjet se e kane demaskuar smileyMe respekt dhe ne pritje...pa zhurmues !!!!!

Me kocimare smiley

Tani gjeji foton ti lol, dhe J. po s'pertove smiley

smileyleepy: kujtova se me ngjiti gje Monda mbreme! smiley Se helbete... s'po merrja vesh asnje gje! smiley

 E mer J!!!!!E keqja eshte qe s'na le Lluka te torollisemi me kta ....na ka ne qime te fsheses   .... ndersa keta qe fillojne ne tufe me B.. i ka ke fshesa me qime te rena  smiley E ka kuptu qe Blogu s'mbahet pa budallej ne tufe dhe nje nga nje!.....dhe mos u nxito ti perjashtosh se do vish ne moshen time dhe do kuptosh perse i mbajne pleqte TESPIJET...hera heres kruajne dhe hunden me te njejten dore qe kruajne edhe ato... smiley  Ja sikur llafosin me keta te dy...Leftin dhe Polon.......... Jo "facoleten"  dhe jo domosdoshmerisht te "papregatiturin " smiley Mos u vrejti dreqen se me niqet e kam!!! smiley. ARTIAN ka je mcef mre ????? I tash du me fillu me PI!!!! Gezum per adminat dhe ne menyre te vecante per zgjedhjen dhe prurjen e temave te tilla qe hapin midene pas nje viti te ngarkum me GJEL bir GJELI........ kot e ka fut gjel deti YPI .Gjeli zakonshem eshte me Potent se cdo gjel tjeter ! Dhe Gjeli "gjel ka kene , gjel ka mete e po gjel ka per te deke "!!!!!!  GEZZZZUAAAAR Monda !

Fali o zot se nuk dine c'bejne...! (uroj qe adminat te jene duke pire ndonje gote per qejfin e tyre nderkohe, perderisa nuk po iu marrin me shkelma sonte) smiley  

Idris - 9 Jan 2009 - 11:16pm

I nerumi Artian... E kom me te vertete se du ta njof ket marifet .Si ja ke bo qe ma nji flamur ke kjo prurje , ndoshta rastesisht , me te gjithe ....BBBBBBBB.....kuptohet pa ndruar nikun...: her si mik her si armik / her hyp e her zdryp smiley Mire Polici me Leftin dhe nje pa koke po me krye merren vesh.... smiley Perjashto "zotrules" qe s'me duket dhe aq i komplikum  Smile se eshte drejtpersedrejti... Ka i here e ve dhe Grupi ket flamur...kur thote ..... Mos eshte ndonje shenje e vecante e Kac Miftarit per njohje llogoresh ? Lluken sado ta peies nuk me pergjigjet se e kane demaskuar smileyMe respekt dhe ne pritje...pa zhurmues !!!!!

o Idriz cpate me mu ,pse je i shqetsu ! Percer flamuri e ke fjalen ,per cer mik e armik e ke fjalen ,per cer hyp e zdryp e ke fjalen se nuk po te mar vesh ty, una   smiley , apo ma permene emrin kot ,si i thone me i ra deres ,te ndigjoj penxhereja , A?

aha-aha pa zhurm e kom vallahi ! Shpjegou pak ma mire !! Ishalla je ne linje "on line" se ku i dihet dro rri ,  dro iki !

Sa per Policin ,vallahi nuk e dija qe "nje spiunllik" prej polici te kishte kaq shume diskutime ...siduket keta " yjet blu" ,qimen e kane ndruar por Zakonin jo e jo !

 

 

qeke mer qeke ,ne linje te pashe ,qe edhe po pi  pak ,por ede une tash sa kom ardh prej pune ,e kom e kom ene une i got me "Blossom Hill " Kalifornie ,Merlot osht  merlot ..   hi ,hi hi, ku e paskemi pas i menje ne mer !!

Kurre mer Artian ...se kom me ty po e paske kuptu dhe me lehtesove ..     ndoshta "te perdora pa leje"... smiley po gjithsesi i bindur qe do e kuptoje nentextin . Me ta thone te drejten prisja edhe dicka me teper si pune humori "hidh e prit" se s'kalohet pa kta or JO JO! smiley Ene ajo dallaveraxhesha qe s'mungo ne kto raste e futi nje xixe me fiq deti ne se "krujti mo" . Ja per kaq qe . Rrofsh!

Idris... d'accord jam me ty edhe me të thënën: Mos na lër zot pa budallenj... po vendosi të paktën në vendin e duhur.

 Idriz ,ti e di se ne jeten koletive ,ne zbor ,ne ushtri ,ne aksione , (  smiley ) ne klasa , etj gjithmone  do te dilte ndo i budall , (nje njeri i bute  leshko , i sinqert ,pa shontanlliqe ,i indroktinum) qe shtynim kohen ja kjo po ndodh edhe ketu ,kane gjet njonin dhe po i bin me qaf kot se koti ,"po i laf tha dhe polici " nuk osht e thonme ,qe te merret zeriozisht .

Mirpo e kena ne kete zakon ,spiunllikun nuk e durojme dot ....Jo se ne mbrojme Llukanin se as e njofim a se bojme,si Polici si Llukani i soj i kemi ,por muve me dogji ajo "Konflikti i interesit" fap mu kujtun mesimet e ndritura ne kete drejtim te "Udheheqsit " te sotem te PD por edhe te popullit pa dallim partie dhe feje ! Ekupto ti apo jo !  lol...

Idrizo ,ha pi, fol cer te dush ,se Llukanin me duket se e kan arrrestu dhe nuk osht mo ne linje ,deri ne mengjez ,keshtu qe komentet nuk i fshi mo njeri !

Edhe polici me kete rast te thote cer te doje ,se edhe ate te tonin e kemi ,opozitar por vellezer !

Mos te guxoje dikush dhe te mbroje keta admin.!

Para pak ditesh solla nje interviste te nje ish-komunisti te persekutuar dhe burgosur nga Enver Hoxha, per shkak te ideve te hedhura ne Konferencen e Tiranes ne vitin '56 per gabimet e udheheqjes dhe partise, dhe po keta admin. nuk e publikuan ketu tek "peshkupauje". (intervista mund te lexohet ketu nga gazeta panorama: http://www.panorama.com.al/newsadmin/preview.php?id=23779 &nbspsmiley

Ketu vijne lloj-lloj shkrimesh, shumica e tyre pacavure dhe per ate interviste mjaft interesante nuk u gjet nje cope vendi tek "shtypi"!

Gjithashtu te mos guxoje ndonjeri dhe te permende "konsevatorizmin" (hahaha) e ndonje admin. se me ben te qesh.  Nuk kam pare konservator (si ideologji politike) qe te mbroje komunistet.

Shkurt ky blog po behet gjithnje e me shume i mbyllur per mendimet dhe idete e kunderta me te Mjaft dhe Erion Veliajt.

Tani realisht po e shikoj me dyshim pranine time edhe me shume ne kete blog...

Tani realisht po e shikoj me dyshim pranine time edhe me shume ne kete blog...

Sa kohë ke që nuk përdor pasqyrë mër?

Polico, e ke me gjithe mend kete fjaline e fundit apo mos gezohemi para kohe? smiley

Ky shkrim qeka per te marre titullin "Shkrimi me i mire i 2009"!!!

Rrofsh Polico, gaz e pac, se na kenaqe. Seriozisht, si sot nuk kam qesh ndonjehere!

 Dy gjera ka ketu:

- ose THP-se i ka humb nr i Sales(me duket mund ta gjej prape te youtube)

- ose Sala ja paska shkurtu vendin e punes e shpejt paska per te ngele pa internet

 

hajdaramozi, keto fotot e tua meritojne nje teme me vete smiley

Penari si churchilli eshte nje thagme kibernetike qe s'do kete te dyte ne 400,000 miliard terrabajtet qe do pasojne ne nder-rrjet.  smiley  

e kalote ene kufinin e te qeshmes... implodim pa te qeshme... s'me kishte bo vaki.

hajdarmoz, gjigande!!!

Blogu i Erion Veliajt, "peshkupauje" eshte ne pune me kapacitet te plote.  Vetem lajme dhe shkrime nga TCH (televizioni anti-amerikan), gazeta "Shqip" dhe GSH-ja ka ketu!

Pa harruar dhe xhevahiret qe bine vete administratoret duke perpunuar lajmet e ketyre mediave.

Ahh pika mua!

Qetesohu Polic dhe mos u dekurajo. Lufto kunder te keqinjeve dhe vazhdo te demaskosh shkrimet e tyre kriptokomuniste. Atdheu te kerkon vigjilent dhe babai shpirteror te ka per zemer. Mos e le ne balte babain tani qe kane mbetur edhe pak dite nga zgjedhjet e pergjitheshme. Ai ka nevoje me teper se kurre per ty, per intiligjencen tende, perkushtimin tend te vyer, ..... Te tjerat shtoi vet!

Ju qe ankoheni tani per censure te padrejte ne kete blog nga keta admin., me sakte vecanerisht nga njeri prej tyre, ju pata paralajmeruar qe ne krye te heres.  Nuk me degjuat!  Paci veten ne qafe!

Polic, e di si e bo ti? Shko ne nje restorant, nuk te pelqen menyja, ose gjella, edhe thu te hiqet pronari. Ne fakt, ne restorant s'e thu, sepse aty ka ca dy-metrosha te security qe te kapin pas i gjoje ene per dere perjasht. Ktu gafurresh. edhe me vjen cudi, se ka komente jo me politike, ku ti tregon nje logjike formale te admirueshme...

nejse, secili e di vete xhanem.

Polic, ti mesazhe personale nuk pranon dhe mesazhe personale dergon. Bukur. A do qe ta publikoj cfare me shkruan privat, sepse thoje qe do ma tregoje mire po te mos mbaronin komentet. Mu s'me kane mbaruar. Mi shkruj mu, se ti nxjerr une. Qe te kem mundesi edhe te te jap xhuvap.

Jo moj Tushe jo, vetem po e sqaroja qe admin. ne fjale nuk eshte pronari i ketij blogu, keshtu qe kjo puna e prones dhe bej c`te dua nuk qendron si argument.

Dhe me e rendesishmja, ky blog te pakten sa per sy e faqe nuk ka ndonje ngjyre politike te caktuar, eshte i hapur per te gjithe.  Nderkohe qe ketij admin. kjo gje i duket e huaj.

Edhe ato postime qe me takojne i shkurton vetem qe te mos flasin armiqte e partise se Erion Veliajt si une.

 

Marmroma Polo. Je qun qapken !

Thought, më jep ndonjë arsye të bindshme që të bëhem edhe unë armik i Veliajt... jo se jam mik me të, se as nuk e njoh, por po të kisha ndonjë llaf të "mirë" prej teje, nuk kam asnjë arsye që të mos ta urrej edhe unë.

Hej, mos e fshini kete postim deri kur ta lexoje Edrusi, pastaj vazhdoni punen se ju preka padronin.

 

Je i sigurt qe do te dish kundershtite jo vetem te mijat per Veliajn? 

Ne pak pika:

- Pinjoll i komunizmit.

- Karakter i deformuar.  E filloi karriren ne "sherbim te publikut", si Deshimtar i Jehovajit, pastaj me nje Kishe baptiste, tani thote qe jam protestant (ketu ka shume per tu thene per rekrutimet qe ka bere Veliaj per te perfituar bursen nga kjo Kisha per ne Amerike, por nuk po ndalem).

- I perdorur dhe keqperdorur nga Edi Rama, sigurisht me urdherin dhe bekimin e Sorosit.

- Ka shkaterruar shoqerine civile ne Shqiperi, vecanerisht aktivizmin rinor, se pari imazhin e saj, si nje person qe perdor masken e shoqerise civile per te mbrojtur bizneset dhe mbrapeshtite e Sorosit ne Shqiperi, per te mbrojtur dhe per t'u perdorur per karrieren politike te Edi Rames dhe gjithashtu ka perdorur parate dhe shoqerine civile per t'u katapultuar vete ne politike.

Ka shkaterruar shoqerine civile duke ju ndaluar fondet te gjitha organizatave te tjera qe nuk kane qene nen hyqmin e njerezve te Sorosit.

- Shembulli me i keq per transparencen e financimeve dhe shpenzimeve te organizates se tij, Mjaft.  Nje transparence plotesisht e munguar dhe refuzuar te behet edhe kur eshte kerkuar jo vetem ne peshk.

- Akuza te forta per vjedhje te parave te Mjaft dhe gjithashtu akuza te tjera se ka bere korrupsion me bizneset e vellait te tij.

- Me urdherat e Sorosit ka stimuluar degjenerimin moral te rinise.

- Ka brockollisur neper vende dhe media te huaja gjera qe bien ndesh me interesat e Shqiperise dhe shqiptareve (i mban mend besoj Edrus, i kemi diskutuar edhe ketu ne peshk).

.....etj., etj., etj.

Thought... argumente jo bindëse... Unë, një herë që kam votuar në Shqipëri,  kam votuar për Pd... edhe ndoshta do të votoja sërish për të, por argumentet që ti më sjell kundër kti çunit më duken shumë të cekëta.

- Pinjoll i komunizmit.

Tamam si Kryeministri

- Karakter i deformuar.  E filloi karriren ne "sherbim te publikut", si Deshimtar i Jehovajit (doktor), pastaj me nje Kishe baptiste(komunist), tani thote qe jam protestant(demokrat)

Tamam si Kryeministri

- Ka shkaterruar shoqerine civile ne Shqiperi, vecanerisht aktivizmin rinor, se pari imazhin e saj, ...

Tamam si Kryeministri

- Shembulli me i keq per transparencen e financimeve dhe shpenzimeve te organizates se tij, Mjaft/qeverisë.  Nje transparence plotesisht e munguar dhe refuzuar te behet edhe kur eshte kerkuar jo vetem ne peshk.

Tamam si Kryeministri

- Akuza te forta per vjedhje te parave te Mjaft/shtetit dhe gjithashtu akuza te tjera se ka bere korrupsion me bizneset e vellait/Fazlliçit te tij.

Tamam si Kryeministri

- Ka brockollisur neper vende dhe media te huaja gjera qe bien ndesh me interesat e Shqiperise dhe shqiptareve ...bile, ka shitur edhe naftë...

Tamam si Kryeministri

O Edo, mos i bjer kaq fort o lal, se do ta çmendësh fare policin, do të ngelet në dorë.

Tjeter argument qe ky administrator ka konflikt interesi:  fshin te gjitha postimet qe kundershtojne Mjaftin tek tema qe e ka bere copypaste me urdher.

Pse fshihen?  Cfare ka dicka ne kundershtim me rregulloren qe ky administrator censuron anetaret? 

Pergjigjja eshte e thjeshte, me rregulloren jemi ne rregull, por ky admin ka konflikt interesi pasi paguhet nga kjo organizate dhe nuk lejon dike qe te flase kunder saj.

Th. Police, amon mer burre, sa i bezdisshem qe behesh. Perdite ky muhabet. A e kupto qe s'te kemi asi borxh mer burre i dheut? A e kupto qe kjo faqe s'te ka asnje kusur?

Ty te ka ngel sahati te Ed Rama dhe Sala. Neve te tjereve jo. Na le rehat tashi.

Ore zoteri, cfare ka te pasakte aty me siper?  Asgje.  Perndryshe pse me fshihen postimet mua ne ate teme?

Per cfare borxhi flet ti mer?  A eshte ketu blog per te gjithe, apo vetem per ata qe mendojne si ju?

Une po te them qe Rama ka proteste ne te njejten dite, cfare ka ketu per t'u fshire?  Cfare ka ketu per t'u fshire nese permend Andi Belliun?

Kush te ka fshi pergjigjet mer ThP, po ti je si kripa e humorit smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).