Mbresa nga Viti i Ri

Ku dhe si e kaluat festen e Vitit e Ri? smileyarty:

24 Komente

Xhib m'ke vjedh idene smiley

Kalova me shoqeri ne nje restorant italian ne Manhattan. Ambjenti shume i kendeshem, ushqimi shume i shijshem, dhe mbi te gjitha muzika ishte fantastike.

Ti si kalove?

"Ku dhe si e kaluar"  ... se ku ja ke kaluar, nuk e di, por shoh që akoma s'të ka dalë pija smiley

Viti i pare pa "dehje viti-i-ri-iane" smiley.  Dy birra, nje grey goose - cran, dhe kaq. 

Si gjithmone, telefonat me Shqiperine lemsh.

Gjithesesi kerceva, had fun smiley.

Do Zoti, fund / prag viti tjeter ne Shqiperi : ).

Belle, une ne ambient familjar, me ushqime dhe hare shqiptare, dhe ne fund dhe bakllavaja padyshim, e cila gjithnje e me shume eshte ne proporcion te zhdrejte midis punes qe duhet per ta bere dhe vemendjes qe merr nga ngrenesit vitirinjare. smiley

Edi, nuk ishte rreshkitje frojdjane jo, thjesht gabim shtypshkronjatik. Dhe ec na thuaj si kalove. smiley

Monda, telefonatat me Shqiperine ne naten e vitit te ri jane gjithmone aventure me vete. Mbas shume mundimesh p.sh. per te kap numrin qe do, degjon nje ze. Shyqyr thua qe e kapi me ne fund. Vec kur te del dikush komplet pa lidhje me ate qe kerkoje dhe te thote qe do te lidhet ne telefon me Fredin. "Me fal e ka kapur telefoni gabim" i thua. "Po Fredin o Fredin desha ju lutem" insiston zeri nga ana tjeter e telefonit ne Shqiperi. smiley

, kjo me ndodhi qe ne daten 29.  Dy here qe mezi u futa, te dyja heret "i kisha rene nr gabim." 

Xhib, magjisë së festimit kësaj here ju shtua dhe dëbora, që për dy orë mbuloi gjithçka (dhe si puna e çadrës që e mban gjithmonë me vehte, përveçse kur bije shi, edhe mua, sa herë që më nevoitet aparati fotografik... ai është pa bateri smiley , që nuk është njëlloj me shëmbullin tjetër kur fut dorën në një thes plot me gjojna t'mira dhe qet të vetmen gjë për t'cilën s'ke nevojë smiley ).

Ndërmjet pauzave të të ngenit dhe të kënduarit, kisha kënaqësinë të ndërroja urimet me shokët dhe shoqet në rrjet... ishte e bukur, sepse me ata në Turqi dhe Greqi e festuam një orë më parë... natyrisht që nuk mund të mungonte dhe ndonjë person incivil që, që në orën e parë të vitit të ri më kujtoji se jam mamurrzak kamionist pervers smiley

Gjithsesi, me gjithë të veçantën e dëborës... vështirë se ka për t'u kujtuar si ndonjë rast shumë i veçantë smiley

une kete here e kalova ne qetesi mes pekuleve te mamit ne shtepismileynuk kerceva por ja kaluam shume bukur e ne menyre tradicionalesmiley nuk na e mbajti me dale se ne Stamboll ka shume rremuje e trafik, por u kenaqem sdq.

por nuk mund te le dhe une pa permendur kenaqesine e gallaten qe beme virtualisht me miqte , nga Italia (hahahah Edo me shkatarrove me ate mamurrzakunsmiley, Amerika dhe Evropasmiley

rrofte internetismiley

qyqa sa budalle qe jam harrova me shgkrujt Shqiperine te paren dhe Nexhinsmiley

smiley qe me kerrnoqi tu qesh ate natesmiley

sidomos dialogu mes Nexhit dhe Edrusit qe gallate ktu ne peshk, por e paskan heq smiley

sprish pune mi Eni, se as na ngre as na ul permendja e emrit nga ti

smiley

por gershona filloi ronshem dhe keq qy sa futi viti i ri komet smiley  per ket me erdhi keq mu.

Vit i ri e menje e vjeter keta adminat

smiley

naten e vitit te ri e kalova ne amsterdam.jam bo pishmon si qeni qe shkova atje.qytet i qelbet .nuk mbaj mend se si kam arritur ne münchen kur u ktheva.

Mresa nga festa e vitit ri !!

Kemi organizuar nje feste me Shqiptar.

Per gjysem ore shkoi shume mire, njohje te reja, buzqeshje nga te gjithe, takime gotash,urime, urime, bukur, me vertet bukur.

Isha i lumtur qe vendosa te marr pjese.

Sa kaloi gjysma e ores, filloi Shqiptarlleku.

Nderroje ate muzike, vere nje tjeter, jo, jo lere se na pelqen neve, e kush jeni juve, pse ju kush jeni, qe do zgjidhni muziken.

O Loni mos pyet ore vella vere ate qe te thame ne, jo ooooooooooore, Xhiku vere kete CD ka muzike te bukur.

Pse shtyn?

Kush te shtyri?

Ti!

Une!?

Nuk po e zgjase me shume, erdhi policia.

Kur degjova zerin e policit:

Hajde zoterinj te gjithe ne shtepi, nuk jeni per festa ju Shqiptaret.

Behuni qytetar!

Per mua nje fund viti i qete,me nje deshire per vetmi ;ai dhe une......ha burre ,pi gru....Vertet ,kisha deshire te mos ndaja me askend kete nate.....O Zot sa vit te veshtire kam kaluar.....Ne mesnate hengra thierrzat.....Vera eccellente...Edhe ajo pas veres...   smiley

Lumidrin..Une nuk e besoj se ka shku ashtu si thu ti..... smiley

Edhe ajo pas veres...   Smile

Kush? Vjeshta? Apo direkt dimri smiley

Pas veres Ed ,behar dynjaja,fushe me lule ,koder kerrkund....Nje qiell plot me yje.....Arusha e medhe,ariu i vogel.....Eh...me duhet te pres edhe nje vit per te perserit ca eksperienca....  smiley

Zoti i bekoftë ato collina smiley

 

J, Mirë se erdhe (në linj&eumlsmiley! smiley

ene mos pi shumë smiley

Hej gëzuar se nuk të kam thënë.

Shëndet pare dhe fat ky vit. smiley

Do të pi sa të më duket Nexhi hot. smiley

 

Po muma jote te duket hot kur pi ??

smiley

Cicin e bere njehere apo akoma ?

 

U impresionova sa lehtë mund të kapeshin

Po lehte se ashtu donte Partia ore. Pa po te ishte ndryshe, do shihje jo lehtesi ne peshq, po lufte rreshqitje ne ngjala. Ja pyet verdalle po deshe smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).