Fenijet e "vip-ave" festojne vitin e ri

Megjithese kane kaluar mbi 2 jave nga festimet e Vitit te ri (kuptohet ne Shqiperi Krishtlindjet kalohen pothuaj ne heshtje dhe kjo eshte domethenese) me ka ngelur ne mendje dicka e turpshme dhe e shemtuar qe kishte te bente me publikimin se femijet e "vip-ave" shqiptare festonin diku ne nje hotel te shtrenjte, vecmas dhe me mjaft dhurata te kushtueshme vitin e ri. Kryesisht dukej pamja e shemtuar e Kryemadhit dhe disa "politikanve" apo te ashtuquajtur artist qe dukeshin ne orgazmetek femijet e tyre tejet te shendetshem merrni me epsh dhuratat dhe hanin embelsirat. Kuptohet qe femijet e shkrete nuk kane ndonje faj ne kete mes, por ajo qe te ben pershtypje eshte mungesa totale e sensibilitetit dhe injoranca e egoizmi ekstrem i ketyre njerezve qe nuk mund te kuptojne kurre se cfare eshte humiliteti dhe simbolika e ketyre festave. Kudo ne bote, kushdo qe ka njelloj mireqenie - vecanerisht te vendosur ne menyra mafioze si puna e ciftit Meta - perdor dite te tilla per te dhene dicka "back" tek personat me me pak fat, femijeve te shtresave te varfra e te pafavorizuar, kurse ne Tiranen tone ndodh dicka qe pervec shijes se keqe qe te krijon tregon edhe per injornancen fantastike dhe cinizmin e ndyre te ketyre lumpeneve qesharak.

Pra pytja ime ishte nese ka te tjere shqiptare dhe forumas qe ndihen keshtu si une apo eshte dicka tjeter?????

5 Komente

Nuk eshte ven kollaj gjith ai DHJAM ne qafe o Toni...Ilir ka punu fort per ate DHJAM qe ka ven.

Nuk ka cudi deri ketu.

edhe une jam VIP, por s'jam i shendoshe...smiley

Edhe une jam e shendoshe, por sjam femije VIP smiley

na hutuat fare me keto pyetje pas pilafit.

ti toni e ke inatin me televizionin qe jep lajme me dhjame, apo me qafedhjamet qe dalin ne TV?

se ata mund te kene dhene dhurata smiley por e kane bere ne menyre anonime ndoshta, ose kameramanit i ka ndalur makine policia e nuk ka mundur ta filmoje dot.

i dashur toni,une e kuptoj shqetesimin tend dhe te jap plotesisht te drejte.Mund edhe mos te te kisha shkruar,por i shtyre nga komentet  me mesiperme,mendova mos te te le vetem.Nuk po komentoj akoma me gjate ate qe mendoj rreth mentalitetit shqiptar sot(edhe pse njohuri te thella nuk kam)por mendoj se eshte per te ardhur keq,vertete shume keq.

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).