Cili eshte filmi me i bukur shqiptar?

33 Komente

"Perralle nga e kaluara"

"Yjet e netève tè gjata"

Skenderbeu mer ca flisni ju...

po te ishte pa ze do ishte filmi me i bukur shqiptar Komisari i Drites

Flas nga pikpamja artistike dhe mjeshteria e xhirimit.

Gjeneral gramafoni

Po  filmi "Kapedani" si ju duket?

Bejme nje pyetesor me mire:

Cili eshte filmi me i mire shqiptar?

1-"Perralle nga e kaluara" (1 vote)
2-"Yjet e netève tè gjata" (1)
3"Skenderbeu" (1)
4-"Komisari i Drites" (1)
5-"Gjeneral gramafoni" (1)
6-"Ne shtepine tone" (1)

Voto per mua smiley

Bejme nje pyetesor me mire:

Cili eshte filmi me i mire shqiptar?

1-"Perralle nga e kaluara" (2 vota)
2-"Yjet e netève tè gjata" (1)
3"Skenderbeu" (1)
4-"Komisari i Drites" (1)
5-"Gjeneral gramafoni" (1)
6-"Ne shtepine tone" (1)
7-"Nentori i Dyte" (1)
8-"udha e shkronjave" (1)

Voto per mua :::smiley)

Une nuk di se kush eshte filmi me i bukur,por personazhi me i dashur per mua eshte Islami tek filmi dueli heshtur.

nuk mund te them me ibukuri!po per mua eshte njerez dhe fate

hihihihi

Kjo Natasha qenka e papame smiley

Njerez dhe fate thote

hihihih

 

Ndersa une them Cufoja

 

Po per mu...asnjeri s'ka votu?

Filmi me i bukur : Mimoza llastica : ( personazhi kryesor me kujton  admineshen e peshkut )

Pastaj vjen : Guximtaret: ( me ngjason me Peshku pa uje )

Pastaj vjen : Operacioni Zjarri ( me kujton veten time ) dhe shprehjen lapidare : Pjeter, memecit i erdhi goja ! smiley ( fiu fiu sa peshq ka kshu )

Pastaj vjen : Cifti i lumtur ( me shprehjen lapidare : te mos e ndrydhim rinine si koshi nen pule dhe dhe ai personazhi me Erion Veline e G99-s )

 

 

Koth, edhe une jam per "Operacioni Zjarri".

Kete film e kam pare nja 4 here, e gjithmon ne faqe pallati.

Do kisha deshire ta shikoja nje here ne salle kinemaje.

Filmi me i bukur Shqiptar, eshte "Duel i heshtur" pa fundin.

Per mua jene :

Mesonjetorja,Udha e Shkronjave dhe  Nentori i dyte

Filma shume te arritur dhe qe jane ngjarje te verteta.Atje tregohet me vertetesi se sa kane vuajtur shqiptaret nga turqit dhe Patriarkana Greke.

Respekte per Sander Prosin dhe Roza Anagnostin!

per mua filmi me i realizuar shqiptar i te gjitha koherave mbetet: MALET ME BLERIM MBULUAR

"Yjet e netëve të gjata" me nënë Pashakon të luajtur magjishëm nga e madhja Tinka Kurti.

tinka kurti...vèrtet fantastike,pa haruar edhe sandèr prosi...nè kètè film njè nga gjèrat mè tè veçanta kanè qenè "gjermanèt" pèr mendimin tim...as gjermanèt e vet nuk mund ti bènin mè mirè!!!!

Une vdes per ate skenen ke Kapedani, kur sulon se ze gjumi dhe fillon hap sendukun dhe ja hudh plakes ne gjume rrobat gjithe inat smiley

Agimet e stines madhe... me Soll Lilin.

UAAAAAAAAAA

Si s'ka fol kush per lulkuqet mbi mure?

Eshte kryevepra e kinematografis.

"UDHA e SHKRONJAVE"

 

 

ca ke mi <mo>tushe qe ushkrive!!aa po qe si ajo tushja e portokallis ok jepi

(Veshtire te gjesh filmin me te bukur)

Ishte Ne fillim te veres kur Ne shtepine tone kishin ardhur per te uruar Ciftin e lumtur, Tana me Femijet e saj. Aty  ishte dhe Shoku yne Tili ulur Balle per balle me Kapedanin, qe  nje e dy tregonte Perralle nga e kaluara: Kishte marre Plage te vjetra nga Operacioni zjarri, qe u be ne  Malet me blerim mbuluar. Ndersa ne Qytetin me te ri ne bote zhvillohej Koncert ne vitin 36, ne Rrugicat qe kerkonin diell  beheshin Karnavalet. Ishin aty edhe Tomka dhe shoket e tij, kurse I teti ne bronx s´mund te ishte Si gjithe te tjeret. Militani ne Enderr per nje karrike shikonte ..... Ne fund fare Mimoza llastica thirri:  heeej, Beni ecen vete 

hahahaha nish fare mecua,

 

 

Sa per filmin mer te bukur shqiptare.

 

1- Lukuqet mbi mure. Se kuptva pse nuk ishte ketu. Skena kur reciton Anes Lumenjva, Luani, eshte Spektakolare.

 

2- Skenderbeu. kete smund ti themi filmi me i mire shqiptare, se aktori ishte i huaj, xhirimet sa andej sa ketej, Vetem historia eshte e jona, edhe Mamica. hahahaha

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).