A morret ndonje vendim per vitin e ri?

Si gjithmone, shume nga ne njerezit vullnetdobet i shtyjme vendimet e veshtira per vitin e ri. Do le duhanin, do nis palestren, do filloj nje diete, nuk do pij me, do ndahem nga X, do le peshkun, do lidhem me Y, do lexoj me shume.... parole, parole, parole? Apo e keni seriozisht kesaj here. smiley Jam kurjoz te shoh c'te mire keni vendosur te fusni ne jeten tuaj ne 2009, e c'te lige do qesni jashte.

34 Komente

blendi, po na hutove mo burre, shkruaj: A moret ndonje vendim...

po pergjigjem e para.

asnje pike vendimi, premtimi apo leshimi. sivjet do te jete viti ku rafsha mos u vrafsha. (megjithese edhe ky mund te jete vendim)

ik e dreq,

mos na fut ne siklet qy sa hyni viti.

Oj, na lej mre rahat, se s'dona me bo asnji planifikim !

smiley

Po edhe në pacim marre ndonjë vendim, ta shpallim kështu boterisht tek peshku thua ti?

Une kam vendosur të mos të të dergoj më asnjë mesazh po s'dërgove ti i pari për shembull smiley

Kam vendosur edhe të lexoj nje cike më me shumë vëmendje Xhibin. Jo për gjë, por po lodhet ca si shumë duke sjellë tema për vullnet-dobëtit.

Kam vendosur edhe ta hap peshkun vetëm pas orës 10.00 a.m. dhe asnjëherë pas orës 19.00 (përvec rasteve kur do jem në anën tjetër të globit). S'e hap se mund te me pelqejne bejtet e solit, po s'kam ndermend te ngelem duke u zgerdhire edhe me humorin pa dorashka qe kap Nexhin pas asaj ore smiley

Vendimet e tjera duhet t'i marresh vesh drejperdrejt po pate kuriozitet smiley

 

une jam e pademshme mi dreq.

Cer jane kto akuza qy sa hyn viti !

Kesaj i thone bjeri pragut te nigjoje dera.

Do ti rishof dhe une oraret e mija ke PPU pra, u pa puna smiley

Nexhi ka vendosur te hape rubrike roze tek Peshku. Tani eshte duke u mare me finalizimin e formatit dhe emrit te rubrikes. Ka punesuar dhe Manjolen per ilustrime gr(n)afike. smiley

Keta vullnet-dobetit qe thua, cilet jane? smiley

Pse je i interesum ti Xhibo per ashtu rubrikash ?

Je konsumator erotizmi ?

Jo per gje, por me dhe ide te mire, bohet lek i madh me pay per view smiley

Do ta menoj.

Kjo po qe eshte ide e mire per vitin ne vijim smiley

Adminet qe hapin temat o Xhib. Pse s'lexon pak më me vëmendje? Qe ne krye te saj e ka pranuar dobesine e vullnetit admini : P. ..edhe me ka kerkuar te mos paragjykoj, pa le.

Jane rritur kerkesat e admineve or ti. Duan mbaresi e mbarevajtje per 2009. Ja te shohim sa do jene te zotet t'i fryjne ketij zjarri : )

Ah, po

Nuk dum admine femra !

Ketu perfshihen dhe meshkujt eeee.

Nuk ka te beje aq shume me gjinine biologjike.

Mbreme u dha nje shfaqje e poshter tek PPU e arbitruar keq dhe njeanshem !

Nexho, pay per lexim e kishe llafin? Apo do kete dhe view vertet? :o

smiley

t_red, akoma s'e kuptova ku qe llafi, po kam nje ndjesi qe ke te drejte. smiley

O gjibi, smiley

Po ka ec teknologjia mre.

Sot na lejon Penari gifs te animuar, neser do na lejoje i cike ma shume smiley 

Ja shif c'ben Manjola psh, ka goxha klientele smiley 

Shume mire Xhibi. Trust your instict ; )

Nexh....ndodh edhe ashtu. Por me e keqja eshte kur nuk administrohet fare.

Nje nga zotimet e tjera qe kam marre per kete vit, eshte qe te nxis Llukanin ta haje edhe me shume postime, perfshire ato te admineve smiley. Po ku te degjon LLukani se? smiley

A morret ndonje vendim per vitin e ri?

Tu pa, tu bo .

C do bej sivjet?

Ate qe bej cdo dite....

Tentare di conquistare il mondo smiley

Ate qe bej cdo dite..

Pastrimin ?

si thotë edhe artiani më sipër, to see to do.

Do lë duhanin !!!

Këtë kishe edhe vjet (bile edhe parvjet) smiley

P.s: M'thuj mu se kush ka guxu me votu për eliminimin e asaj shoqes time... smiley

A morret ndonje vendim per vitin e ri?

Vendimet e gjithsecilit varen nga ajo se c´te afron viti i ri. Se mund te marresh, psh, vendim te lesh duhanin, por...   SOT - "tu pa, tu bo"  eshte pergjigja me e pranueshme.

Ne vend te vendimeve (Vendimet ja kemi lene Qeverise) mund te shprehim,  se cfare presim nga 2009-ta.. E pere qe me vjen nder mend: - andej nga qershori, kur behen zgjedhjet, do Zoti e thyhet kemba e shejtanit  ....

 

 

Komentin qe pata bo para disa oresh ne kete rubrike ma keni hequr kot fare. Sic duket admini ne detyre (pra ai/ajo qe e ka fshire deshiren time per 2009-ten) duhet te kete probleme dhe kufizime ne sjelljet seksuale. Per sa kohe ju do te veproni ne kete menyre aspak demokratike, une vendosa te mos e vizitoje per ca kohe PPU-ne ne formen e nje ndeshkimi pasiv per shkeljen e te drejtave me elementare te njeriut nga adminet e PPU-se.

Po, dhe mua ma hoqen

Kot fare.

Kot kot kot kot kot fare.

Admin kaqooool, kaqooool.

Mire ke temat ku ka tym e flake, po ketu cpate ?

Can't you handle an innocent joke ?????

Une jo vetem qe e handle-a por ua lexova shoqnise se zyres. Gjyshi o bo goc... smiley Nexho, paska marre edhe administrata ca zotime kete vit... smiley solidarizohem me ty.

PS admina ju lutem lereni kete temen te lire kur nuk kalon ne fyerje, se eshte mire te kete nje valvul shfryrjeje. smiley PLZ!

T'gjettë një gocë e mirë ty jarebi, se ti je rob zoti! smiley

....aaaa...ket vit, si çdo here keto vitet e fundit do tentoj te lej cigaren....e si çdo here sdo ja dal, e si çdo here cdo here sdo bohet qameti pse se lej  smiley

 

Rikonfermoj edhe per kete vit vendimin e kahershem, mos ta shpetoj atdheun ketu ne internet, se u ba boze kjo gja.

Mujit te Zojes do i lidhi ndonje gja ma konkrete, kur ti vine koha.

Uh mer Blend, po i realizuam projektet e 2008's qe na hodhe tek plani i 2009 smiley

Aman, ja te gjej nje burre e ti bej qejfin mase edhe base smiley

Amin ! smiley

Aman, ja te gjej nje burre e ti bej qejfin...

Lëre manë dhe banë, thuje troç: me i bo qejfin atij dhe vehtes!

Amin smileysmiley (Ky amino-acidi ishte për limoNe-në smiley&nbspsmiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).