A ka shqiptarë të tjerë lojtarë MUD (Multi User Dungeon)?

Unë personalisht jam "veteran" në dy MUD-e, Solace [RIP] dhe Legends & Lore [RIP]. Kam menduar që mund të krijohej një MUD për shqiptarët pasi është lojë mëse argëtuese dhe e mund IRC 10 me 1 smiley. Në greqisht edhe italisht ka disa, por deri më sot nuk kam arritur të gjej dot asnjë lojtar tjetër i këtij tip loje, përveç vetes dhe thashë të Pyes Një Herë, cause I'm stuck with Carrionfields smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).