1 pyetje

pershendetje...

si mendoni... a jane disa foshnje me te bukura se te tjerat?

 

24 Komente

un kom qen bebja me e bukur e maternitetit.

Vallai PF, pikes i ke rene.

Motra ime e lindi gocen para dy ditesh, dhe si graria dmth, uuuu sa e bukur (ne fakt eshte si shpirt qe iu befte tezja kurban.)  Dhe nuk e di se si e hodhen me stil per nga bukuria e fisit te kunatit, dhe ime me neper dhembe, qe s'ndihet kurre se e kam shume te urte (dhe ate si shpirt kuptohet) tha: femijet e mi kane qene bebe me te bukura smiley

Ua, mama i thashe, qysh te doli ajo fjale?! smiley

Shkurt muhabeti, te gjitha foshnjat jane te bukura, dhe me te bukurat e nenave te tyre smiley.

 

Hë mi, kur do e zbrazësh karikatorin ti? Apo ishin llafe grash ato? smiley

 

Une kam qene nje prej femive me te shemtuar ne maternitet. Nuk po them me i shemtuari per te qne modest. Tezja ime eshte regjistruar ne kujtesen kolektive te kete thene "si e do ajo motra ime ate femi aq te shemtuar?"...

... needles to say, historia ime eshte ajo e rosakut te shemtuar. smiley

...une s'kapa per ça hynte ne pune kjo pytja....(?!)

ps: thuhet qe femija i dyte eshte me i bukur se i pari...(i pari o zhgarravina, i dyti o art smiley )

Shhhhhh! Mos trego që je fëmija e parë smiley

ncuqqqqqqqqqqqq jam kryevepra e prinderis.... yll e vogel, e shumtut ne kululm ne adoleshence, e yll tash ne pleqni smiley ...(i boj gjojnat me frekuanca, me grafiqe, e me perqindje ... smiley

Une jam ende e mrekulluar se si ime bije e porsalindur ishte kopia e te jatit e ne te njejten kohe yll....

Femijet e e pare jane te baballareve te deklaruar...Te dytet !!.......Prandaj jane te bukur.....Femije me af ,uf......psheretima, lot e mrekullira.....ShshshPo vjen....vishu shpejt... ; smiley...  smiley

 

Te paret jane me te bukur mre, se bohen me qejf te madh.

Ata qe vijne me pas, vari lesht, te dale ca te dale smiley

Une per vete jam nr 2 ! smiley  tu ardhe e tuj u shumtu perdite e mo shume smiley

 

shumtohet robi... o prej duhanit, o prej mosaktivitetit "sportiv"... shpresoj dhe uroj që të jesh duke u shëmtu prej duhanit smileysmiley

Ha,ha,ha Zana. Me kujtove nje shprehje te te madhit Jack Nickolson kur thoshte.

 "Habitem se si mamaja ime nuk e kapte kurre ironine e shprehjes, kur me shante "bir kurve!".

Rraca vjen duke u përmirësuar (normalisht) dhe po flas unë që jam i pari.

Tjetër... ndodh që thu ti 23-o që si bebe të jetë i shëmtut e pastaj të zbukurohet. Im vëlla psh, kur ishte bebe e kishte kokën si veturë, i ziçkë, i vockël, i ndyrë (kur ndyhej), po skisha çbëja, e kisha (edhe e kam) byrazer.

A, dhe goglat i kishte më të mëdha se të miat. lol Prej kronikave familjare...

Tani ka ndryshu TOTALISHT. Bjond, me formë koke të paparë, hundën si poçe, vetullat të shkruara. Yll fare. Ngordhin gocat për të. 

 

J, sapo lash nje koment me fjale poplli, me pulisht te bukur qe kur rritet...  smiley   po nuk dul...   smiley 

flm per pergjigjet...

sa per qellimin e pyetjes, lindi prej nje pyetje qe i bera vetes: a eshte e bukura ne kundershtim me normativen? Mund te shihet edhe ne konteksti racor: a eshte nje foshnje bjond e syblu me i bukur se nje foshnje zezak e kokerodhe?

ah po a ke pare zezake te veckel nga afer me qerpiket e dredhur, lekuren si kek dhe syckat e medha ngjyre ulliri? po buzkat si trandafil dhe dockat bufe si kurabie me kakao?

 

Pse nuk vendosni fotot kur keni qene beba ? do ishte nje kompozicion sh i bukur smiley

njoh tre cuna, vellezer nga nena e baba por shume pak te perbashketa me njeri tjetrin... i dyti (egoist e ka cdo ves manipulues qe mundej ti mesonte jeta... i vogli, i drejte e naiv e konsiderues per te tjeret. Kurse i madhi diku midis dy te tjereve nga karakteri, mund te thuash per tu rene gjerave shkurt. Nejse, nje here nje shoku yn... (nen influencen e alkoolit ndoshta) u thot para te dyve: "ju te dy jeni shume ndryshe nga njeri tjetri... biles edhe nga ai i madhi... si ka mundesi e burre qe jeni kaq ndryshe... nuk mund te thuash qe pse si keni ngjare njeri tjetrit sepse dy te medhinjte smund ti ngjajne te voglit... e ky i vogli me mire qe sju ka ngjare ju te dyve...."... pastaj ndenji ndenji u mendua edhe thot: "me sa duket dy te paret kane qene praktike... tek i fundit eshte pastruar e filtruar sperma..."

Me sa lexova vetem Zana kishte eksperience personale ne lindje. Vajza ime eshte e para, ka qene nje yll i vertete, me dy sy jashtezakonisht te medhenj qe kur lindi e nuk akoma nuk e besoj qe thone bebet ne fillim nuk shohin. Ajo shikonte per bukuri.

Jam dakort me komentin e Zanes per te dytin, po e vendosa me e be nje te dyte ashtu do e bej, me af e uf e me vishu shpejt. e padiskutim nje bjond, nje bjond te vogel origjinal, me dy syçka jeshile. Syte jeshile jane magjepses!

Haaaajde lende e pare per kalamaj bjonda me sy jeshil... Haaaajde lende e pare ktu.....

Sa lekë copa mre ???

smiley

Leje se u qelb muhabeti. U bo peshku si hot lines!

mos thirr kot se do ngjiresh, e kom gjet lenden e pare.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).