Ideologjia - shkurt

Nuk mund te mbetemi tek afatshkurtrat e afatmesmet, e per me teper integrimi ne BE nuk eshte ideologji, paneuropianizmi eshte ideologji. Aleanca ushtarake me NATO-n nuk eshte ideologji, mercenarizmi po. Ideologjite nuk jane bardh apo zi, jane sistemi i vlerave dhe i ideve, i mjeteve dhe i vizioneve qe i parashtrohet (ose imponohet) masave perj elitave.

Sol-nocturnus

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).