90 Komente

Pertej faktit fare irelevant per mua nese i ka denuar apo jo Edi Rama ne Shkoder filanin dhe fistekun, videoja me tregon se:

1. abuzimin me femijet nuk kemi perse e kerkojme ne Palestine dhe Izrael (as instikti mbrojtes i Topallit nuk ben shume pune).

2. PD dhe PS jane ne simbioze te njera-tjetres: populli, problemet e tij jane nje alibi.

3. Keta njerez jane te cmendur! Si ai qe flet (dhe ketu nuk e kam fjalen vetem per Berishen), si ata qe e degjojne.

cfare llahtarie!

 Llahtarie, 

e ke gabim motre...sa here me prishet humori hap digitalbin dhe cdo gje eshte ne rregull...shyqyr zotit keta te tanet nuk mungojne asnje dite ne tv...duhet te pranoj se nje semundje e kemi ne shqiptaret...psh politikanet zvicerane i njohim me mire se vete zviceranet megjithese keta te merr malli ti shohesh ne tv...

Fatkeqesia qendron ne faktin se karakterizimi qe i kane bere ketyre perbindshave Fishta, Konica, Noli, Ali Asllani,etj edhe pas 100 vjetesh eshte me se aktual...pyetja shtrohet mos jemi te gjithe, si popull, te tredhur???

o cu kenaqa, o cu kenaqa! ne shqipri ske nevoje te shkosh neper komedira apo portokallira, mjafton te shikosh lajmet.

 

po nje gje skuptova, pse top ch. zgjodhi nje fjalim te 2007 te rames si pergjigje ndaj te qeshurave te berishes? pse nuk priti te dilte shalsi apo ndonje lej fen tjeter te pergjigjej?

mua vetem per te qesh qe nuk mu duk se kishte ndonje gje aty. mua mu duk papergjegjshmeri totale, dhe histeri nga ana e kryeministrit, ish sekretar partie, qe edhe pas 18 vjetesh kerkon te qendroje ne pushtet duke share komunizmin.

Lefti, te me falesh per mesazhin e djeshem.   Sinqerisht, nuk kam asgje me ty, ashtu sikurse edhe ti s`duhet te kesh gje me mua.  Ne fakt, video me irritoi shume (akoma dhe tani);  ne se Kryeministri  eshte ai qe eshte, nuk ma ka fajin nje i trete;  ne se jemi ketej,  te huaj, po aq,  sa c´jemi te huaj  edhe ne vendin tone;  ne se  gjerat ne Shqiperi nuk shkojne ashtu sic duam, nuk shkojne hic mire, "kujt me ja ngjesh, at´grusht te fuqishem, me e pas pas!"  !! POLITIKES!! Politika eshte produkt i njerezimit, apo njerezimi eshte produkt i politikes!    "Pula beri vezen, apo veza pulen" 

Lefti te uroj gjithe te mirat, atje ku je!

Ju lutem komentin e siperm fshiheni. Faleminderit.

E gjithe skena eshte cmenduri : zhargoni dhe epitetet rrugacerore, ajo e perdelluemja "shen Maria"" qe gjoja u skuq nga fjalet rrugacerore dhe kujdesej per femijet dhe nderkaq  hidhte batuta inkurajuese : jepi, jepi , mos ki gajle dhe ata , femijet-viktima te ketij spektakli te peshtire qe duartroksinin.Kjo eshte Shqiperia Europiane!!

Zgërdhirja e krerëve te shtetit fashist serb në Shqiperi në nje kor me administratën e vet te nazifikuar deri në qelizat e një matrone të veshur me pushtet, më bën te mendoj se paska qënë zgjedhja ime më fatlume që ti largohesha këtij konglomerati fëlliqësirash dhe flligështirash infektuese.

Po ta shikosh me vemendje ..del edhe ai momenti kur Xhozi ka ngritur koken lart me ngazellim. Te jep te kuptosh qe eshte ...hehehehe...shume praktike. Ja psh sapo Mixha flet per probleme "tredhjeje" Xhozi ngre koken lart  ...dhe na thote me kenaqesi te shpirtit... "Di une ke kam zgjedhur te pare " 

Edhe e pata porositur Doktorrrrrin: Mos shko gjekundi pa pire ilacet!

S'me degjoi smiley

o cu kenaqa, o cu kenaqa!                                                                          Nuk eshte Cudi e madhe qe therrasin ca LEFTRA dhe ca POLICRA per sjelljet e kryeministrit, i cili e ka treguar gjithmone, se eshte kryeministri me i rrjedhur dhe me i tredhur nga trute, i te gjithe koherave. Zoti e ruajte Shqiperine nga ky i cmendur.

Boooooo... cfare maskarade!!!  smiley   smiley  

Nuk e kom per ata dy tipat ne foltore; ata at biznes kane, por me habit normaliteti me te cilen merret e gjithe kjo, nje lloj "lenkacukoizmi" qe percjell gjithe buzeqeshjen aprovuese, ndersa per ata femijet qe gezojne me gishtat lart per fjalet e bukura qe tha  xhaxhi udheheqesi, psikologjia ne bashkepunim me etiken, duhet te shpikin ndonje term te ri pershkrues.

 

JAZEK! FARE E POSHTER. Dhe po, POPULL I TREDHUR!  smiley  

E sa kohe do ti me XHIBIN qe te kuptosh se per cfare rregjimi behej fjale ne ate kohe....atij poplli i ka mete vetem emrri ne lashtesi .

Nëse e shikojnë këtë video, apo e kanë parë, unë pres reagime nga Fatos Lubonja, Mustafa Nano dhe Andrea Stefani apo ndonjë tjetër, të cilët vënde vënde mbështesin idenë se nëse ikën Berisha vendi nuk rregullohet.

 Berisha me këtë fjalim dhe këtë situatë (me fëmijët përpara) vërtetoi EDHE një herë se është vrimë thithëse, epiqendër e çdo budallallëku të politikanëve. Të kesh një ministër si ky, apo deputet, është gjë e keqe, ta kesh kryeministër është FATKEQËSI.

Të kalojmë në gjëra praktike...

Unë nuk e di sesa nga ju pas këtij ekzibicioni të haluçinimit mendor, pas kësaj hipokrizie, pas kësaj fytyre të sëmuri mentalisht që zgërdhihet pa pikë turpi, nuk e di sa nga ju janë në gjendje të besojnë që ky ka për të lënë pushtetin pa dhunë, apo do të mund të paktën të sigurojë zgjedhje të lira. 

kush eshte ideja e kesaj teme: qe as Rama as Berisha nuk bejne? pra te zgjedhim nje tjeter... ke valle?

solla para disa ditesh nje perle qe kishte nxjerre nga goja EV me rastin e zgjedhjes se Obames po nuk u botua

Gre,

Nga Xhibi i pres pergjigje te ketilla por edhe nga ti? Videoja s'ka koment sepse s'ka nevoje per te, nje politikan po i thote tjetrit "I TREDHUR"! Kaq.

Ll.

Gre, e ke kuptuar gabim fabulen e mediave dhe te Peshkut. Morali i fabules eshte qe per te zgjedhur kryeministrin dhe partine ne pushtet ne nuk duhet te bazohemi ne arritjet dhe platformat e tyre, c'fare ata bejne per popullin dhe vendin,  ne rezultate dhe score cards; keto jane te gjitha detaje te koklavitura dhe pa shume rendesi. Ne duhet te fokusohemi tek miksazhi i pavarur i klipeve te mediave, dhe sidomos mbi fjalimet e tyre. Per me teper, po te analizojme fjalimet me pallore te Birishes (ai ka shume te tilla keshtu qe kemi material plot deri ne qershor; per me shume shih nje teme te re neser ketu) dhe ato me pozitivet te Rames, qofte prej 1 apo 3 vjetesh me pare keto te Rames, atehere zgjidhja eshte e qarte per popullin: Duhet te votojme Ramen se ai e mund Berishen ne studiot e miksimit te videove te mediave. Ose te pakten ne mos ate ndonje alternative te re, Veliajn p.sh. Ose ne mos as ate, Kothin e Peshkut te pakten, i cili jam i sigurt qe do replikoje dhe tek ky koment, kuptohet si i pavarur dhe i lustruar/filtuar/rinovuar nga sistemi i kaluar. smiley

Ca ka ketu per te mos kuptuar?

 

P.S. Koth, Mifen e di c'eshte, e kam ngare, dhe 26shen dhe 28shen. smiley

Per Erion Veliaj mund te sjellesh gjera jo vetem te mira,  por duhet shume, shume, shume te mira, pasi vetem ato qe jane te thjesht te mira nuk publikohen ne peshk.  Te keqijat jane herezi te publikohen ketu.

Kuptove Gre?

Saliun as mos ta ndjekim as mos ta digjojme.. Ndersa Edin mos ta digjojme por ta ndjekim ""kush eshte ideja e kesaj teme: qe as Rama as Berisha nuk bejne? pra te zgjedhim nje tjeter... ke valle?""" Edi shpesh bie pre e psikopatise te ulurimave te xhozit dhe Dokut....ja kaq eshte. Po ja hoqe nga skena keta lloj provokatoresh ndoshta edhe mund ta degjojme!

Tragjedi-komedi... Shikoni kur kafsha zgerdhihet paturpesisht dhe flet per tredhje, shtriga gjoja ruan ato dy vajzat...dhe ata dy djemte qe duartrokasin me eufori, sikur Vllaznia kishte shenuar gol kunder Tropojes...

Poshte komunizmi dhe kjo fare e keqe komunistesh qe po udheheq ate popull.

Buzqeshja e Jozit ishte me e spikatura : Lumsi ne politikanet qe kemi popullin """ INJORANT"""" !!!!

Mbasi e pastruam shendetin e qytetarit me ligjin e ""DUHANIT"" kristalizimi i figurave publike ishte i pashmangshem !! Vetem  duhet te presim te vdesin  breza te tere qe te bjere rrufeja ne hale .

 Ata fëmijët kushedi ça kanë menduar kur ka thënë kryeministri fjalën "i tredhur".

Unë për vete e kam marrë vesh kuptimin e llafit aty nga mosha 12 vjeç, kur u detyruam ta përdornim mbi maçin.

a mund ta sjelle kush videon qe tregon Edi Ramen duke uleritur: o doooktooorrr!

 

Po jemi tek Peshku mer ti. Ketu gjithmone sjellim gjera negative per te djathtet dhe pozitive per te majtet, dhe e quajme fair and balanced, si tek Fox News. Ndonjehere sjellim dhe ndonje artikull neutral ose vertet te balancuar, per Pashken, Krishtlindjen, Bajramin, dhe nje gjate festes se veres.  Nderkohe kur medait tona akoma me te pavarura se ne te gjejne nje video me pozitive per Edin se kjo e 2007-tes, ne do e sjellim ketu sa me shpejt, qe te balancohemi. Nese nuk gjejme, kjo do te thote qe ai e ka paraqitur platformen per zgjedhjet e 2009-es qe ne 2007-en, ne menyre qe mos tia vjedhen te tjeret tani ne 2009-en.

Gjithashtu mos harroni dhe temen e G99 qe kemi vene tek seksioni i zgjedhjeve, se me duket po e neglizhoni ate.

Plus qe sivjet duhet te votoni pertej te majtes dhe te djathtes, se vendi yne ka nevoje per drejtime te pertejshme, tejpertjeshme madje.

Me rrespekt.

Akuariumi.

Xhib  ! O dyrrotak i markes Mifa * !

Shiko ketu qe mos shkrush me kete shprehje :

Po jemi tek Peshku mer ti. Ketu gjithmone sjellim gjera negative per te djathtet dhe pozitive per te majtet,

 

Lexoje kete linkun ketu dhe pastaj fol gjera negarive. Qeveriu ne faqen e vet zyrtare nuk e quan negative hic fare.  Ja bej zahmet dhe lexoje. Tek paragrafi i trete nga fundi smiley

P.S. Te zgerdhimen e Cusepines nuk e jep . Nuk del me php e zgjedhimja .

* Mifa eshte nje biciklete qe perdor sistemin kundrapedal te frenimit

:-D

e ndjej veten shume, shume te indinjuar nga kjo sjellje incivile, biles guxoj te them barbare e cila jo vetem hedh dyshime te renda mbi mashkullitetin e kandidatit per kryeminister Edi Rama, por gjithashtu largon integrimin e vendit tone te dashur e te mrekullueshem ne strukturat euro-atlantike.

Ore Berisha gjithmone ka pas fut pak uje, por tani qeka shqep fare me duket. Po hajt mo se do ia fali prape populli trim, punetor e liridashes e do e zgjedhi edhe njehere tjeter. Vec me konditen "e treta e verteta" ama!

kjo s'ishte aspak e tepruar nqs do te kujtojme grushtat e rames neper tryeza partiake, te bertiturat prej qeni te terbuar neper mitingje elektorale. por domosdo kur ktu gjithcka gjykohet nga njerez qe e kane sensin e humorit nen zero, dhe kane nje kokefortesi prej budallai, te tilla ofshama mund te degjosh. a thua se pas kesaj shakaje, sipas jush populli do veri mend e do ti hapen syte, populli nuk do tja dije per ping pongjet e politikes, populli do gjera konkrete, dhe deri tani ed psikopati ska treguar ndonje talent te madh. pertej te majtes e se djathtes, kjo eshte per te qeshur out loud!!

kjo s'ishte aspak e tepruar nqs do te kujtojme grushtat e rames neper tryeza partiake, te bertiturat prej qeni te terbuar neper mitingje elektorale. por domosdo kur ktu gjithcka gjykohet nga njerez qe e kane sensin e humorit nen zero,

hahahah zanfi me 10ve fare

mos fol llafe turpi smiley e dreq se je goce me namuz

Me vjen cudi per keta komentues ekstremiste te majte qe nuk pertojne qe te shajne 24/7 vetem qeverine dhe PD.

Me kujtohet qe Rama njehere u shpreh ne tv se po i "sh... nena 24 ore ne pune" dhe te njejtet persona qe shajne sot Berishen si te cmendur,vrapuan dhe i dolen ne mbrojtje "punetorit te madh" te bashkise.

Nuk jam dakort me shprehjet e Berishes po te hedhesh vrer mbi te dhe te mbyllesh syte apo te mxjerresh justifikime, kur Rama del nudo para femijeve ne plazhe ose thote ne televizionin kometar se po i "sh.. nena 24 ore ne pune", mua me duket militantizem politik.Gje qe vuajne 80% e komentuesve ketu.

Eh thuaj, me ke na ka rene te votojme, e ke na ka rene te votojme smiley

O Xhibi Je i modh fare plako.

 

 

Respekte

mjere ne per keta qe kemi

mjere ne per keta qe jemi

me kishte dale fare na mendja ai episodi kur rama pranonte ne publik se po i shk... nena duke punuar! po ska gje, te shash ne televizion eshte moderne, sidomos kur vjen nga nje njeri qe me te vertet punon me mish e me shpirt per te miren e qytetareve te thjeshte, pa dallim feje, tifo-politike etj. rrofte modernizmi i corape madhit!

kur Rama del nudo para femijeve ne plazhe

Ne plazh Nudo i con femijet ti Puma?? :0

Eh thuaj, me ke na ka rene te votojme

S'ka gje Llukan...kemi pole te treta e te katerta per ke te votojme...Kemi 96 ploe ne fakt...te reja e te vjetra...si ti dush ti...dhe me c'far dipllome me korespondence ti dush ti.

Ll, ke te drejte... ti thua ti hedhim haat nje nga nje, une dua dy hapa njeheresh..

dmth, ti thua qe eshte e rendesishme te mos degjojme me keta kafshet qe ulerijne, po te pakten te kemi dike te edukuar dhe me nje cike cipe

une kerkoj qe te dine dhe cfare thone dhe te jene pak te pergatitur. nese nuk jane do mendohesha mire para se te kerkoja ndryshime radikale

E shoh shume interesante sesi Rama po i ben "Copy, paste" fushates se Obames per te sjellur ndryshimin. Nga ana tjeter besoj se eshte mesazhi qe te gjithe duam te degjojme. Vertete do te ishte nje hero nese do te arrije te nxjerre ne pension Berishen sikurse edhe Nanon. Keto dy "dinozaur" te lashtesise qe shkaterruan natyren e shqiperise, qendruan te pamposhtur nga shoqeria meritojne te jene pjese e se shkuares.

Fushata ka filluar, zhurma eshte me ne, e ardhmja po predikohet, e shkuara kritikokohet dhe genjeshtrat arrijne kulmin me te larte. Thjeshte Gezuar sezonin parazgjedhore! P.S. Mos u dehni.

Humor i dobet i berishes, sidomos ne shkoder ku nihet per humor te hodhe dhe me shije.

Kini meshire per te semurin mendore.. Durojeni edhe disa muaj..

Nga e folura, nga e qeshura dhe cdo levizje tjeter truprore tregon qarte te semurin mendore..

Nuk eshte me as per te qesh.. Keqeardhje!

 

...Kini meshire per te semurin mendore.. Durojeni edhe disa muaj...

Sic po duken bathet ne terren pergatituni ta duroni edhe 4 vjet te tjera.Pastaj nese keni vene mend, shohim e bejme ndoshta votojme edhe per juve.

"Ishte e mrekullueshme heqja e kepuces se shokut Hrushov ne OKB. Le te preken damat diplomatike te perendimit".

 

Thuhet se kur doli per here te pare namziu "tallon",militantet e athershem partiake (s'na la Zoti kurre pa ta) e justifikonin qe shiko, talloni nuk eshte se nuk ka, por eshte per nje shperndarje sa me te drejte te mirave materiale. E bukura eshte me sistemet e referimit qe perdoren. Atebote sihte viti 1938!!! Tani jane oponentet politike. Nqse Rama eshte i cmendur me 4 njesi, une qe dal me 3.9 jom per s'mari. Plus 0.1 n'dac me dit.

 

E meqe e kishim te lenka, kur perplaste duret Pali Miska, thuhet qe i binte i her te majtes, masanej e kthete dhe i binte te djathtes. Duket ashtu mund ta zgjaste duartokellitjen pambarim... perpetuum aplaudium, i thonin andej nga fieri...

Prisni reagimin e Rames apo "kallashnikoveve mediatike" te tij tashme, kjo do te jete e bukura :  jam i sigurte se dhe ata do te bien ne gracken e Doktorrit dhe do te fillojne t'a shanje me te njejten gjuhe. Nga ana tjeter, kjo shaka me fjale banale e Berishes tregon fillimin "ofensiv" te fushates elektorale.

Te mos harrojme se ne fushaten e 2007, Edi Paloka ne emisionin Opinion u shpreh se Rama ishte nje "pederast, i cili banonte me dashnorin e tij ne Peze" (e kishte fjalen per Dash' Pezen). Mbase kjo eshte lidhja me "tredhjen". Gjithsesi, besoj se Rames nuk do t'i shkulet kollaj imazhi i perversit nga çeshtja e fotove nudo ne mes te plazheve publike (jo nudiste). Edhe spektri (hija) e Dash Pezes s'ka per t'ju harruar kollaj, perkundrazi : kane per te qene materiale voluminoze per fushaten elektorale qe na pret

Kapuni fort, se thuhet se mund te dalin videot "perverse" te Rames (perveç fotove) : kjo fushate ka per te qene teper "intimo" : 

Yp Xhixhi !   smiley

Pse ma keni fshi me ??????

Se kuptoj ca kishte. Pse si ju vjen juve te tjereve kur e shifni ate video ??

Nuk ju vjen te thoni : Ptu Ptu ShKERDHATA !!!!

Me vjen keq por une skm koment tjeter me te elaboruar.  Por dhe gojen qepur smund ta mbaj !!!

Po c'e vret menien amon?

PS E pe at gamorin te dicitura?   smiley  

 Edi Rama eshte fizikisht dhe politikisht i tredhur. Kete e dime para se te na e thote Berisha. Megjithate nje Bravo Berishes per origjinalitetin.

Turku thote : çerhenem Beli ! Kjo shprehje perdoret shume ne Shqiperi -

 

Shikoni kete foto qe e ka publikuar ne 2007 "shoku" i Rames, Mero BAZE ne diroren e tij dhe gjykoni njeçike sesa ka arritur shkalla e "tredhjes" se Rames (nga ana fizike e mendore)

 

Images Like This One

"Turku thote : çerhenem Beli ! Kjo shprehje perdoret shume ne Shqiperi"

- Une se kam degjuar ndonjehere, dhe as qe e kam idene se c'fare do te thote. Mbase sikur te behej nje perkthim s'do te ishte keq per kete.

Lefto, ho pra, se s'po merret vesh cer nuk shko ktu? Ne e pac llafin per karbohidratet si burim i gjithe te kqijave, m'rregell. Futi dhe nji subtiter: perdorni makarona me grure te forte (Triticim durum L.) Po nuk e pate nga fusha e kulinarise, knoje ate kongen "ja ke fut kot plako" ne veten e pare.

PS Nuk ka pa njeri hajer nga militantizmi mer... just so you know.

Kjo video me sjell nder mend mend ate frasen e Berishes gjate fushates se pare zgjedhore ne '91 me duket.."ta bejme Shqiperine si gjithe Evropa....ta bejme Shqiperine si gjithe Evropa."

Shifni ku jemi pas 18 vjetesh.

Falenderojme mjaftistet qe keqmenaxhojne peshkun per reklamen qe po i bejne Berishes. 

Po, Rama nese nuk perkrah ligjin e lustracionit me te vertete tregon qe eshte i "tredhur"!  I"tredhur" qe ne te ri te tij, nga Sigurimi famekeq i shtetit, prandaj edhe eshte nga kundershtaret me te ashper te ketij ligji.

Berisha, eshte shkolle politike, liber me dijet e nevojshme per ate qe kerkon te beje dhe te hyje ne politike, manual i gjalle.  E kam fjalen qe Berisha cdo gje qe e nxjerr nga goja ne publik, e ka te menduar dhe peshuar mire.  E thote me nje qellim dhe kerkon te arrije dicka, pavaresisht efekteve anesore.

 

 ThP ka nja dy vjet qe te kap gripi "sales" po tashti paske rreshqitje serioze..."shkolle politike"

"cerenem beli" do te thote : njeriu duket qe nga paraqitja. gjyshja e perdor shume po se sa e perdorin te tjeret nuk e di.nejse gjykoni vete nga fotoja me lart...

Te mos harrojme se ne fushaten e 2007, Edi Paloka ne emisionin Opinion u shpreh se Rama ishte nje "pederast, i cili banonte me dashnorin e tij ne Peze" (e kishte fjalen per Dash' Pezen). Mbase kjo eshte lidhja me "tredhjen". Gjithsesi, besoj se Rames nuk do t'i shkulet kollaj imazhi i perversit nga çeshtja e fotove nudo ne mes te plazheve publike (jo nudiste).

Ahahaha...shikon pak si shume telenovelat Shqiptare ti Lefter. S'ke me c'merresh kshu...po merresh me thashetheme PLAKASH?? Ahaha...

Sa te dobet qe jeni ju te shkretet. Jo po ky ka dal byth-jasht...jo po ky e ka cerapen e gjate.

Sa qef e keni ate Dash Pezen pale...dhe sa inat e keni cerapen e gjate te Edvinit. Ka ndonje gje qe s'shkon ktu smiley Si thoshte Frojdi??

PS: Pse ti Lefter s'ke dal ndonjehere byth-jashte ne plazhet nudiste ne France?? Atje i ke...Une kam dal njehere (jo ne France). Nuk ja vlen mos i ki zili.

Nuk e kam pare, nuk do ta shoh! Pike! Te gjithe ngjajne  dhe na jane imponuar aq shume ne media sa kur mundem ti evitoj nuk e humbas shancin smiley

ca lidhje ka o grup, mos e be temen personale tani. ed ramen po tall, jo ty, pra qete.

frojdi, s'kam ndonje simpati te madhe per te, vetem se kokainen e thithte si burrat! per te di nje kuriozitet: ka thene qe i vetmi prej te cilit kam mesuar dicka nga sociologjia, ka qene Dostojevski me vepren e tij.

Jo Lefto, prit ti!  Keta thone qe mos u merrni me lakuriqesine publike te Edi Rames, qe eshte njeriu qe drejton bashkine e kryeqytetit dhe pretendon te drejtoje Shqiperine, por nga ana tjeter Erion Brace dhe mediat e Edi Rames po bejne namin per nje skene jo te mire te bere nga zv.ministri i shendetsise Ivanaj.

Per Edi Ramen thane qe po i prekim privacine kur ju botuan fotot nudo, apo perfoljet per homoseksualitet, rrahjen e femrave qe ka pasur te beje etj., nderkohe qe zv.ministrit ne fjale nuk ka problem qe i preket privacia.

Lefter...jo mos ki merak se nuk i bej personale gjerat...thjesht meqe po flisje per byth-jashtesine ne plazhe nudiste smiley Pastaj...me mire byth-jasht ne plazh...se me cerape te gjata si Saliu smiley

S'ka faj se ku te ket dal ne plazh maj maleve te Tropojes

PS: pse ti s'ke dal byth-jasht...edhe ne plazhet e Shqiperise? Atehere kur ishe 1-3 vjec?? Une te mbaj mend qe ke dal njehere...dhe te kuptoj pse e paske MANI gjatesine e cerapeve te Edvinit smiley

Polic,

degjo vllain se ti e di qe nuk ta kam me te keq une.

Ke degju ndonjehre per shthurje te administrates ti ? Kjo do te thote qe mijte qe rrijne afer pushtetit meqe eshte perhap sindroma e qirvetvetes po ja vlojne per hesap te tyre.

Ajo video e ketij zv.ministrit neser ne disa media do komentohet : Ivanaj, zv/ministri që bën striptiz në darkën e dikasterit, paguar nga shteti.

qe kesisoj nuk ka privaci ketu.

Shif se mos ben ndonje lidhje midis ketij demokristianit me ndonje ndodhi qe i ndodhi asaj kristianes qe drejton parlamentin. Mos i kerko keto punara nga e majta se ne kete darken ku bente qereles Anila Sabri Godo, nuk ka pas asnje koket armiku brenda . Me degjo mu . smiley

E dyta, neser Gazeta 55 do sulomje si me lezet Zerin e Amerikes per pune te Erion Velise. Me nigjo mu se nuk te rrej. Ja di menjen Fahriut une . Ti vetem bej durim dhe prit deri neser m`sabah. smiley

Kane saju nje komitet per ceshtje kombetare qe do e beje kete pune , me degjo mu. Eshte nje ish gazetar i Gazetes 55 ( ne fakt shkrun ne gazete se i dallohet stili )  komandar atje qe do e beje kete pune.

Ja keshtu o polo !

P.S. Dite te veshtira ka qeveriu perpara  dhe ta thom une:  i ka nga te vetet.

 

Grupi eshte me i mencur se ti, sinqerisht!  Te jesh ish-punetor i Klosit dhe te punosh ne keto fare mediash qe ka ne Shqiperi, ky degradim eshte i pritshem.

Privacia eshte dicka qe njerez si ti nuk arrijne ta kuptojne, as si definicion, megjithate kjo eshte teme tjeter.  Ajo qe eshte e rendesishme ketu eshte gjykimi me dy standarde.  Ivanaj ka qene ne nje darke thellesisht private, pavaresisht pse pjesemarresit jane punonjes te te njejtit vend.  Kjo as nuk llogaritet fare kur diskutohet per privacine.  Ne nje darke private une me koleget e mi pas disa gotave edhe mund ta levizim pak kufirin e lirshmerise se veprimeve, pasi nuk pres qe te me publikohet dicka ne media. 

Por per Ivanajn, kjo gje nuk respektohet nga mediat bastarde te Edi Rames.  Dhe mire bejne, per mendimin tim.

Por, dhe ketu hapi syte, kur vjen puna per Edi Ramen qe ka dale lakuriq ne nje vend publik, para njerezve te tjere te veshur, bile midis tyre edhe femije, thone qe po i preket privacia, kur ne si qytetare duam te njohim karakterin e personit qe kerkon te drejtoje dhe vendose per jeten tone.

Te dy rastet jane te njejta.  Te dy personat kane qene duke gezuar dhe bere ate qe duan ne menyre private.

Te tjerat jane "informacione" tip besim-dylekshi qe e quaj ofendim t'i pergjigjem. 

Ah se per pak harrova.  Keshtu ditesh te veshtira paste qeveria perpara!  Amin!  E shikon sa pune na prishi kjo - hahahahaha

oooooooooooo ZOT, kur do shpetojm nga ky i cmendur!!!!

Larg nga ajo qe dua te implikohem ne rrjedhat politike te Republikes Shqiperise-te favorizoj njerin apo disfavorizoj tjetrin politikan.Mirpo me beri pershtypje zhargoni i perdorur ne prani te atyre voglusheve dhe nuk  u permbajta dot.Thjeshte me pelciti kur pash se si ajo vajza e vogel duartrokiti fjalimin e zjarrte.

Si ste vjen marre more zotni ?Po ata femijet tane jane dhe kuptojne shqipen.S'paku te kishe kerkuar falje per lapsusin e jo "c'ti them ore, c'ti them" ,gjithnje i qeshur e i mahnitur nga duartrokitjetr e atyre çikave dhe djemeve te vegjel.

Me keto mend qe keni,ne 2017 ndoshta ja japim voten Rames!

Puma, ja ku angazhohem solemnisht se ne vitin 2017 vota ime do te jete per Edi Ramen!

Degjoni SCOOP-in e radhes !!!! Thashe une qe do te pershkallezohej puna ?!

Gazeta "55" aludon se Edi Rama dhe Erion Veliaj ja paskan "mbeshtetur" njeri-tjetrit, "idete politike" !!! Kete e konfirmoka nje "Patriarke e PS-se" e cila paska marre pjese ne konventen e Demokrateve ne Denver; ndoshta Arta Dade ? Sidoqofte, sipas "55", kjo qenka arsyeja perse Erioni ishte ne USA vetem kesaj here, ndersa Rama ishte ne Shqiperi ... per me teper :

Dëshmi e një zonje, politikane kryesore në Partinë Socialiste, e cila flet për kujtimet e një nate të kaluar në Denver të SHBA-së, me kryetarin Edi Rama si dhe mysafirin e “G 99”, Erion Veliaj

Edvin Rama nuk e pati fatin të merrte pjesë në ceremonitë për inaugurimin e presidentit të ri të SHBA-ve, Barack Obama, dhe s’mundi as të tregonte se pse i ndodhi ky “sakrilegj”. Megjithatë, në qarqet e specializuara për këto punë, vëmendja është rikthyer nga Konventa e Denverit, atje ku Edi Rama ishte së bashku me Erion Velinë dhe një delegacion tjetër partiak i socialistëve të vjetër shqiptar, në zyrtarizimin e kandidaturës së senatorit Obama për në Shtëpinë e Bardhë.

Edi Rama dhe Erion Veliaj u shfaqën gjatë gjithë kohës së udhëtimit si përfaqësuesit e vërtetë të së resë shqiptare, dhe përpjekjet e të tjerëve për t’u faktorizuar disi në delegacion, veç sa u fashitën në eter. Teza të ndryshme moraliste për familjen, planifikimin familjar, organizimin politik e shoqëror, barazinë gjinore e lirinë seksuale ishin si dy pika uji në frazat e Edi Ramës dhe në ato të Erion Velisë.
Këto kujton një zonjë, partiake e lartë në PS, e cila ditët e udhëtimit për në Konventën e Denverit, i klasifikon si më të vështirat e karrierës së saj politike.

Burime jozyrtare për gazetën “55” raportuan për vështirësitë që partiakja e lartë socialiste pati gjatë udhëtimit, por më tepër, gjatë netëve kur asaj iu desh të ndante banesë me anëtarët e tjerë të delegacionit. Edi Rama dhe Erion Veliaj e privatizuan krejtësisht përfaqësimin politik të socialistëve, thotë partiakja e lartë socialiste në dëshminë e vet, e cila dëshiron që për etikë të mos citohet me emër, dhe kudo shfaqnin të njëjtat ide, për çfarëdolloj teme bisede që hapej, saqë më në fund ky konformitet s’përbënte më problem, pasi e kuptuam se gjatë gjithë rrugës ata do t’ia mbështesnin njëri-tjetrit, produktin politik.

Pjesa më e vështirë e vizitës ishte mbrëmja, kur partiakes së lartë, të keqmësuar me këto prirjet moderne, do t’i duhej të ndante të njëjtin apartament-suitë, që mikpritësit amerikanë kishin rezervuar për mysafirët e tyre nga Shqipëria. Suita kishte vetëm një krevat dopio e pjesët e tjera të saj ishin hartuar me mobilje në formë divanesh, te të cilat mund të flije, sipas praktikës së Shqipërisë komuniste, por që s’mund të ishin assesi me komoditetin që kërkonin kohët moderne. E përderisa komoditeti ishte shndërruar në një simbolikë të Edi Ramës e Erion Velisë (të paktën kështu u proklamua gjatë gjithë udhëtimit me avion), edhe komoditetin e fjetjes në krevatin dopio, e patën ata të dy, duke e degdisur partiaken e shkretë, një relike që vinte nga komunizmi, në divanin e paradhomës. Hallall degradimi te divani, por tortura më e madhe e partiakes ishin mendimet që i erdhën gjatë netëve të vështira. Ato endeshin vazhdimisht drejt karrierës politike, që në Partinë Socialiste tashmë po shtrohej sipas parimit “një ide - një krevat”.

Per mua te dy partite kryesore te  qendres majta jane , dhe rotacioni politik eshte me i favorshmi perdryshe nuk reformohen !!!. Sala humb zgjedhjet dhe leshon kolltukun e PD-se se mjaft u masturbu ne pushtet. Partia reformohet me ""gjak "" te ri !!!!...

ps . ""KESAJ RADHE """ vota ime kalon per Edi Ramen....

Nuk e di se pse keta te PD sapo fillon fushata, fillon e u del ne enderr "ai" i Rames. Mbase ndonje nga partizanet e PD-se mund te ma shpjegoje, ashtu thjesht sa per kuriozitet.

Eshte metoda populiste e Berishes qe meret me liderin ,duke i bere biografine ,analiza personale.,te gjakut ,te shurres,te hipertensionit te kundershtarit ,analiza te familjes ,fisit e keshtu me radh.

Ky njeri eshte teknollogji e vjeter ,qe i ka dal koha nje kaset magnetofoni e dal boje  ju kujtohen ato plakat e medha te magnetofonit ,??? Ja ashtu e shte bere Berisha.

Ky fjalim ne Shokeder eshte nje rinjgjallje kujtimesh,te "revolucionit demokratik" te gishtave ,si ato te viti 1992 ,ja aty ka mbetur Berisha .,tek Ura e Beshirit ,sa kalo Kombinatin e Teksitileve.

Ky eshte nje gerdall e shekullit te ri .,nje virus i keq ,nje ngatrestar ,nje "ideolog"  pa vizion ,nje flamurtar i nje lufte te re klasash ,qe simbas tij, e con shqiperine, me perpara drejt "fitoreve te reja".

Kur je i pa zoti te nxjeresh vendin nga varferia ,domosdo do te meresh me laraska,me tredhje ,dhe me zgerdhime,nuk i bie nje pike ne koke ketij Djalli Blu,si atij te Kuqit .

 

 Te tere ne ne kete dynja e kemi nje vend te caktuar ne shoqeri, ne familje, ne pune, shkolle edhe ne tren (ku s'te lavderohet e ngritura per nje te moshuar) bile dhe ne vetevete, pikerisht nga veprimet dhe sjellja jone. Dhe ndahemi; dikush eshte intelektual dikush injorant, dikush burre e dikush burracak, kush me dinjitet kush pa te, njeri i djallezuar tjeri dede, njeri hajdut e tjetri i ndershem, e keshtu me rradhe.... E dime nuk ka njerez perfekt! te tere kemi pluset dhe minuset tona qe variojne tek secili.  
Tani, mire Saliun e njohim, dhe ne nje fare menyre jo se ja fal menxyrrat bajate qe nxjerr nga goja po te duken normale per stereotipin qe ai tashme i ka krijuar vetes. Ky njeri nuk ka limite morali, nderi, burrerie dhe principesh!  Po me cuditshmja dhe fatkeqesia ne te njejten kohe eshte tek ata qe nuk shohin asgje negative tek ky njeri dhe e perkrahin me c'do mjet te disponueshem....
Tani,- do thone disa "kundershtare mendimi"(kupto militante ordiner),-si ka mundesi qe ky njeri kaq negativ te jete idhull per ca njerez dhe mbi te gjitha eshte kryetari i shteti tone?
po ajo shprehja; "Cdo popull meriton kryetarin e vet"-te jete e vertete?
Une di te them kete qe; Ne merritojme shume me shume se c'kemi aty lart!!
Po si,- do thote dikush nga perkrahesit-  ne jemi njerez pa norma, pa principe, pa etike morale, pa dinjitet e burreri, te pabese dhe shpifesa si ky kryetari tone??  Ne asnje menyre jo, nuk jeni te tille! Pjesa dermuese e mbeshtetesve te kryetarit tone jane si ata femijet e vegjel qe duartrokasin ne video, jane njerez te ndershem, fisnike, te vuajtur nga jeta, qe kane varur shpresat dhe i kane dhene besen e zemren ketij lideri! Jane njerez qe per arsye te ndryshme sociale-kulturo-demografike jane verburar prej vezullimit psikologjik te liderit dhe nuk arrijne te shohin njeriun e vertete pas te qeshures skizofrenike. Keta njerez jane tjeter histori, dhe une ketyre nuk u ve faj dhe s'kam asgje me ta.
Une urrejtjen dhe percmimin e kam me ata qe s'jane si ai femija qe duartroket dhe s'kupton se c'behet, e kam me ata te tjeret qe justifikojne dhe c'nderimin e kombit, me ata qe mbrojne krimin, me ata qe i thurrin lavde imoralititet, pa burrerise, me ata qe i kane vrare shpresen atij populli  ne emerin e liderit dhe partise. Me ata un jam ne hasmeri se me kane mashtruar dhe me kane prere ne bese!
Ata? Ata po, e meritojne ate shprehjen me lart!  

PD-ja me duket e ka lene pasdore fushaten elektro-rale. Mire mediat qe ka kundra, po dhe ketu tek Peshku qe eshte falas militantlleku dhe ketu laj thaj 2-3 veta ka. Kshu presin te fitojne keta?

Megjithate jam dakort me punen e ketyre, pak e sakte. Mesazhi i ketyre 2-3-ve te PD-se per Ramen eshte po aq i qarte sa mesazhi i mediave dhe Peshkut per Birishen. Ne rastin e tyre morali i fabules eshte: Si mund te votosh per kryeminister per nje njeri qe han makarona? Plus ai as mjekren e vet s'e rruan, ca te ben te mendosh se do ta rruaje per ty? Zgjidhja eshte e qarte. Voto per Birishen; ai e rruan gjithmone per ty dhe ai s'ka ngrene makarona qe ne Dhjetor 1990.

O njerez po keta nuk flasin per ju,  keta flasin per popullin turme qe keto pelqen, tredhjet edhe ne sy te femijeve, megjthe perpjekjet e Zj Topalli per tu mbyllur veshet femijeve qe te mos degjojne fjalet e ulta dhe idiote te politikave tane. Megjithate populli e pelqen, ai voton Salen dhe Edin se keto pelqen ai popull fjalime me te tredhura.

Nje gje ka te mire qe me jep shprese se tani vetem turma popull katunar i ka mbetur ketyre idioteve Shtresa e mesme po ju le shendene, kjo tregon fundin e tyre. Historikisht zgjedhjet e fituara nga vota e turmes katunare eshte fitorja para humbjes. Keshtu ndodhi me PPSH ne 91, dhe me cdo rotacion PD dhe PS gjate viteve 92-2008. 2009 do te jete viti i fundit i fitoreve PD-PS ne shqiperi

An Arab Israeli girl observes a photo during an exhibition about ...

 

Mrroklla i thote adminave t'Peshkut si edhe Top Channel-t ....

Ej Vallah smiley

....per kyt videon e Prijsit. M'keni bo me qesh, hane' hane' m'keni bo me lone koment edhe dite jave ketu!

 

 

 

m'keni bo me lone koment edhe dite jave ketu!

Mos e ngushto zemren... sevap do t'quhet...  smiley  

Paske shkare POLO .....  """E kam fjalen qe Berisha cdo gje qe e nxjerr nga goja ne publik...si ore s'te vjen frike fare ?? Po ne e dime se e nxjerrim nga B....., ti na del e na thua qe Berisha e nxjerr nga goja ????? Ja keshtu eshte kur une te le te qete te shprehesh . Dhe me qe te ngalas Lefkofeja te rritet mendja dhe ja shkel smiley Kujdes ore se nuk do marr persiper te sqaroj Berishen per cdo shprehjen tende. Me Lefkon s'kemi pune se nuk merr vesh nga Politika . Le te thote cfare te doje . Eshte e certifikuar per budallaqe ne politike smiley . Po ty nuk te lejohet te thuash nga keto gjera.Ne pritje te budallalleqeve te tjera, lere Lefkofene te merret me problemet sexuale si madhesine e k..eve te Edit, etj etj. Bisexuale mo dhe e ndien me shume se te tjeret nudizmin.....frojdi, s'kam ndonje simpati te madhe per te,... e lexon se cfare na thote apo jo smiley Na tall ne te dyve qe merremi vetem me soje te pastra O MIXHE O XHOZI O EDI. Se Frojdi e di ti nuk i ka studiuar bisexualet. Jane te vonshem. Mbahu burr e mos e lesho veten ! 

Gjeja qe me beri pershtypje me shume qene syte e atyre femijeve kur Sala leshoi idiotllekun e rradhes, per nje cast mbeten te hutuar, se nuk e kuptuan fjalen, pastaj dy djemte nga ana e kryeministrit u permenden shpejt dhe ngriten gishtat lart, sepse pane regimet histerike te militanteve, rrezik e quajten term politik, kurse ajo vajza e vogel me shall me beri shuume pershtypje, se nuk qeshi per asnje cast, sic beri Jozi, madje vajza m'u duk se u vrenjt... Jetojme ne nje vend ku femrat dhunohen perdite sapo dalin ne rruge nga fjalori rrugaceror, por tani kryeministri yne sikzofren, ka filluar te mos kurseje as femijet...

 

Ja me ylli i botes .

 

 

 

 qe na ndricon rrugen..

 

Hajt mo se nuk eshte ndonje gje e madhe. Se kuptoj pse nervozoheni. Ne PS mesa duket kane probleme testosteroni. Ka ngel Taulant Balla, Erion Brace, Ed Rama dhe Erion Veliaj. Nuk behet stani me lepuj.

Artian mos se na qerrove syte me kte yllin e ndritshem..........

Kete e pashe dje, komentet i lexova te gjitha, dhe si perfundim, asnje koment (per inat te Peshkut qe nuk me lejoi dje te jepja koment).  Ne fakt me erdhi per te qeshur nga Mavria yne, se ishte per te qeshur, megjithse Mavria gjithmon me nervozon. Ishte hera pare qe nuk u nervozova nga ai. Ne fund te fundit ai Mavri eshte, ç'te presesh me teper nga ai  smiley  

Aty qe aty e kane mendjen keta te PD

 

lane nam e do mbahen mend ne histori si vezhguesit e koqeve te rames.

ne fakt berisha tha "...deno krimet KUNDER komunizmit perndryshe do me besh te besoj..."

idiot. si guxon te flasi ashtu? dhe me kalamajt prane? nqs do isha prind dhe do dilte kryeministri me t ne krah dhe do thoshte "x esht i tredhur", nuk di ca do ndjeja

 

imagjinoni cik skenen

ajo goca vogel

"teta zhozi, teta zhozi .. ca do me then i tredhur? pse skuqesh o teta zhozi? o xhaxhi sali, xhaxhi sali, ca esht tredhje" pse zgerdhihesh o xhaxhi sali"

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).