Diçitura 31

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

Foto nga "Bostonian".

60 Komente

Ta ruj se nuk i dihet. Si po vene punet ke ty kam per te perfunduar.

skemi frike nga bora

skemi frike nga dimri

jemi rrace e forte

rrace nastradini

kur gomarri s"do tè eci...kot nuk thonè:ngul kèmbè si gomarri!!

E ka rezerve, ne qofte se i prishet motori, ose ndonje defekt tjeter, i hyp gomarrit.                                                                            

Po ky gomari ca paska sot? - mendoi gomari per shoferin. smiley

gomari po shkon ne kafazin e ndryshkur. I shkreti!

"...Gamor ti, Gamor kush t'vuni

Permbi ure kalon dudumi..."

p.s. Shekputur nga vjersha "Autostrada"

Gomari kish marre sy! Po e shpinin per ta yshtur!!!   smiley

Jo mor, po e cojne per ta tredhur (..ndjese),  se jan shtu shume gomeret.

O Boss-o, per kshu gjojnash te cojm n'Shqipni ne ty mer...  smiley  smiley  hahahahahaaaa....

mendohet gamori:

Rrnoftë qeveria! Meno ta kisha bo gjith' kët rrugë n'kom...!!

 

 

C'mimi i lire i naftes.Edhe gomarit s'po i paguhet te eci kembe.

 Pasi e ka lon polici i pare me kalu i dyti e pyt ne radio.

-Kush isht ke ajo makina. Pse le me kalu

Nuk e di vallaj -i pergjigjet polici i pare- por di me thon se ishte ma gomor se gomori deri sa ishte shoferi i gomorit.

Bisedë mes policash:

- Pse nuk e ndalove atë?
- Jo mer bab, nuk du të kem probleme e të ndaloj të mëdhenjtë... a e pe që ishte ngjyrë blu...

Ose tjetra

"E mer e shef ca t'miras na ka sjelle demokracia ? Edhe gomori ash bo me shofer si bllokement n'kohe te dulles"

vini re samarin...

-:... po samarin pse ja ke lene?

-:... qe ta njohin!

ose:

-..po samarin pse ja ke lene?

-..qe te mos i ngrihen veshet!

"Ik or pirdhu! Sot qe m`u prish Hameri gjete te m`i besh fotografi gomarit!"

Pas një grindje për motive të paditura, gomari vendosi të prishë duetin e të dalë në tour vetëm.

 Anderseni modern: Rrobat e reja te mbretit

Karroca mbreterore qenka dum dum!

Mbreti qenka gomar! 

"Kush eshte gomari ?!"

Goya ne kohet moderrne..

Mattane lumit te budallepsjes, falenderimet i shkojne inxhinjerve kineze qe mundesuar transportin e lire te kafsheve transportuese.

Drejtuesi i mjetit blu i thote dikujt: Kryetarin e kam une, te tjeret po vijne pas kryetarit.

Gomari punson Gabin dhe shijone shetitjen me katraul, dhe i kenaqur nga paga, Gabi shprehet me kenaqsi, ky eshte kryetar jo si ata qe llapin me shume se ky e u vine nga pas me qindra te Gomer te tjer????

Po c'fare GOmeresh teper besnik!

rruga re per durres: 70 milion euro

kamionçinë: 120 euro

gomar: 200 euro  

samar: 20 euro

xhimse levi: 70 euro  

bluze kappa: 25 euro

lumturia ne fytyren e Bostonian ne çastin e shkrepjes: priceless !!!!

Menoj qe Gamorit ju ka kthy e drejta e tij si pjestar ne kete bote , dmth - nderi qe i bon gamori njeriut si mjet transporti . Ene Gamori meriton icik rrespekt reciprok.

E ku ka mo mire sesa me e mor i' gjiro n'DumDum? Hajde qejf Gamori -hajde!!!

C'far te ka bere gomari...Pse e shan?

Ore PPU paska ndryshu komplet! Ka fillu me i bo reklame qeverise!!!!!!

Kjo eshte fiks per sloganin e Berishes "Shqiperia po ndryshon" se as gomari nuk kalo mo mes per mes autostrades. lol

Shoferi: Mjaft me blicet e fotografite! Ndalohet, transportoj nje VIP!

 

 Badiguardi : - Po ku njifni gjo Juve nga fotografia mre qe "osht  gamor" . Osht nga soji i gomereve po femer  qe thirret  "Gomarice" ose "gomare femer "....ne po e coj ne Parlament !

kesaj i thone rritje ekonomike dyshifrore , i hipi i vogli te madhit e permbi te samari

Si makin ash bare  shteti,

hip mbi te  ser gomar-mbreti

 

 

 

Haha fantastike, mirë që s'ka dashur të qethme me makinë se do e kishte vënë në biçikletë me dinamo smiley

Sot po e nxjerr për një xhiro nga kryeqyteti, të takojë dhe ai shokët e vet...

kjo ishte e forte fare sa here e shoh me ben per te qeshur(kjo te qethurit me qiri)

priceless,

--ok.. ne regull... do ca xhel?

--po me vi ca xhel...

....

......

.........

i ve xhelin, e pyet si i duken floket?

--... mire...

paguan leket edhe behet gati te iki... ne ate moment vijne dritat... kthehet ne pasqyre...

-oboboooooo.... ca ke bere o u befsh lemsh....

--pse ca ka?

--po si ca ka... shih si e ke lene gropa gropa...

--po mire ore, une e kam fajin se ti sdi te mbash qiririn?

--si... dmth e kam une fajin ëëë?

--degjo... pse si fut nje numer 3 komplet?

--ca eshte ky numri tre?

--shih ktu... (i jep nje reviste me marinare homoseksual)

--ore... qethje marinari tua ti?

--po a te pelqen?

--hec o burre vari lesht, u pa puna... po a thua me shkojne?

--ty te shkon shume ky lloj modeli se e ke koken te rymbullaket (koka e tij ne fakt eshte si magje)...

--ashtu e?

--po pra!

--Ok... (ulet prape)

--fillon ti fus numrin 3... ne gjysem priten dritat...

te dy shajne: RROBT!

--po tani o burre si i behet?

--hej... pa shihe cik kete modelin ktu...

--ca modeli eshte ky gjasme?

--model mohikan!

--po a thua me shkon?

--po po... te shkon sepse ti e ke formen e vesheve te tille... me maje!

--ashtu e?

--po pra!

--Ok... u pa puna!

hahahha me kujtohet kur po prisja per te lare floket mbas nje oksigjenimi edhe iku uji... ca tmerri Ajo goca shkoi te nje kioske perballe dhe bleu tre shishe uji ( te pagazuar)pupu hahaha

http://big.assets.huffingtonpost.com/att00000lg2.gif

Once you go black you don't go back...to Bill? :o

 

Ne fakt duket sikur s'e ka pare qe do e puthte i shoqi, po kot sa per te ngacmuar Monden. smiley

Shoferi- ktheje kryet o dreq, se jane ato te peshkut.

Gomari- e di, e di, i njoh te gjithe.

Mos ndoshta kjo makine po shkon ne drejtim te parlmentit!....shoferi duket shume nervoz, por me habit deputeti qe eshte kaq i qete me ate lloj trafiku...

Kontrabande gomeresh ne mes te dites

LOL demokrat i vertete ai djali, me "makinen" ngjyre blu (ngjyra e partise demokratike), me gomarin (simboli i partise demokratike).

1) Me ne fund edhe gomari mori shofer

2) Sa e ke pazarin per ne qender usta?

Me lodhi dreqi, i ka shku mendja per nuse. Po i bej nje xhiro ta mar me te mire...

 

Gomari - 27 Shk 2009 - 10:00am pëllet :gamor, gamor po sot nji muj qi po boj pall ke kamioni peshkut.

 

 

O dhender o,

ku vete keshtu!

 

Ku po nxiton keshtu bre?

Ne Evrope bre.

Kujdes me ate mbrapa ... se kemi shefin e politikes.

XHUVELI

ka shkarkuar gomat ne Fushkruje

(kot per maskim)

Ma hype ta hypa , puna te behet!

prit gomar

të mbijë bar,

pa të të ndrojë

zoti penar.

Gomari s'kishte fuqi sot se ndertesat e shumta ne periferi te Tiranes e kane eliminuar fare barin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).