Bogdani prane Romes, Kievo kerkon Okaka

Per sulmuesin e kombetares kuqezi Erjon Bogdani eshte hapur nje porte shume e rendesishme. Roma dhe Kievo Verona kane nisur bisedimet per nje shkembim koke me koke Okaka-Bogdani qe sipas mediave italiane mund te finalizohet pas pak ditesh.

Konfirmimi vjen nga drejtori veronez Giovanni Sartori ne nje interviste dhene per faqen romanews.eu. “Kembimi eshte nje ide e hedhur nga ne dhe te dyja paleve mund t’i interesoje. Per kete gje kemi folur edhe me agjentet e lojtareve”, shprehet Sartori.

Gjate ketij sezoni, Erjon Bogdani ka gjetur pak hapesira ne sulmin e verdhebluve dhe nje transferim i mundshem ne kryeqytet mund te rilinde bomberin shqiptar.

1 Komente

Meqe jemi ne teme ,keta vllehet po bejne kariere edhe ketej ....E shifni sa te forte jene??

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).