Foto e ditës: Ndërrimi i viteve në Shkodër

shkoder.jpg

nga Blogu Living in Shkodër

Dergoje artikullin me email Printoje artikullin

22 Komente

 1. losttext thotë:

  3 January 2008 @ 5:59 am

  qysh e festuat te riun vit, mo?

 2. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 7:05 am

  Atmosefere festive, bukur!

  @losttext, ne mire mo, po juve qysh e kaluat?:PP

 3. losttext thotë:

  3 January 2008 @ 7:26 am

  belle, pyetja ishte qysh e festuat, dmth si ku e te cetera… :D une jesha ne nje party ku organizuesit na i hoqen pijet sa kaloi ora 2, por albot hynin e dilnin prape me shishe neper duar (ne morem ca shishe vere e ja shtruam prape ke dhoma me muhabet e pije deri ne 7 te mengjesit); kendonte Ton Deda e nje cupe, Anilda me duket e kishte emrin, e ca instrumentiste qe i thane fare ato melodite e zakonshme te dasmave te kohes para-demokraci (tango, napoloni, nje greke dhe sigurisht, twist-again :D )

 4. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 7:42 am

  Losttext, mos me thuaj qe paske qene tek e njejta party??:PP Ncncncn, po ti po me ndjek mua keshtu, eh pike e zeze:PP

  Une per vete mire kalova. Sa here cohesha te kerceja pjaten se gjeja me ne tavoline? Po keshtu me ndodhi me te gjitha, epo thashe me vete, rrofshin $$ qe pagova se per te ngrene s’hengra gje, ene per te pire pak piva.

  Po ti kerceve?? Apo ke ishe i turpshem??:P

 5. Parrulla Armiqesore thotë:

  3 January 2008 @ 8:01 am

  Dmth vetem une nuk paskam qene aty? Ku u be?

 6. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 8:07 am

  PA, ne Long Island City, ne nje hotel. S’kisha qene me perpara atje mgjth mire kaloi.

  Ti, ku i festove? Si kalove?

 7. losttext thotë:

  3 January 2008 @ 8:24 am

  Belle, m`u duk sikur te pashe duke ikur, po s`isha i sigurte a ishe ti; ne ishim ulur ke tavolina e pare afer banketit ku ishin pjatancat e nuk para shihja mbrapa per nga tavolinat e tjera. Ajo pista e vallezimit ishte e vockel per gjithe ata njerez, plus nje tufe kalamajsh, midis tyre dhe nipi im dy-vjecar qe s`lodhej duke vrapuar andej kendej. Po te pakten ja kaluam bukur me gjithe veshtiresite hapesinore. Kerceva qe c`ke me te; anej nga fundi Toni vuri ca rock&roll per ne :D.

  P.S. Long Island City, Belle is near Astoria; this place was called Glen Cove Mansion in Long Island, exit 39 (je dhe njujorkeze :P)

 8. tropizma thotë:

  3 January 2008 @ 8:31 am

  plasen kernackat dhe ketej! une kam 5 dite semure, kurse ju e paskeni lagur me tuist egeijn… cfare race valltaresh qe jemi mer jahu!

 9. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 8:32 am

  Losttext, me siguri qe me ke pare se kam qene me aparat ne dore, plus qe kerceva:PP Shume afer kemi qene. Une kam qene pas tavolines ku ishte ulur kengetarja Anilda dhe grupi i saj. Cudi qe s’te paskam pare duke kercyer. Duhet me pa edhe nje here fotot qe kam shkrepur edhe pse se kam idene se kush je ti:PP

  p.s. per me shume po te nis nje mail.

 10. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 8:34 am

  Tropizma, te shkuara e dashur! Epo, cer te bosh kur ke muzike live per naten e vitit te ri, pse te mos kercejme se helbete kemi pagu per ate dreq muzike:)) Po ti c’bere? Mos me thuaj qe ke ndenjur gjithe diten brenda?:(

 11. losttext thotë:

  3 January 2008 @ 8:36 am

  tropizma, te shkuara… aq pije sa u pi aty, edhe me hum-hum do kishim kercy, e jo mo me ate t`perdredhmen repete`.

  belle, ngele me aparat ne dore :D

 12. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 8:40 am

  Losttext, epo tani isha me mision demek nga flickr/peshku qe te merrja sa me shume foto per naten e fundvitit:)) Cer me bo ajo dreq fotografie na eshte bere si uji qe pime:))

 13. tropizma thotë:

  3 January 2008 @ 8:47 am

  belle kam qene me teshtima dhe ushetima koke gjithe naten, vetem nje xhiro te vogel per pak tym….. but of course there was music and people and more ushetima koke and tissues and wine of all colors, a bit too many (colors) :) . nothing is best buddies with disease than cheap alcohol.

  petite fleur de lis, e kishe qe e kishe ne dore, si nuk e paske qit pak lostin tu bo hum hum?

 14. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 8:51 am

  Tropizma, epo kush e kishte menu qe do me dilte Losti tek party qe shkova une. Une po i gezohesha faktit qe ishte ne intimate setting dhe s’do kishte shume njerez, por jo moj shoqe jo, s’te ndahet peshqit pa uje edhe ne fund te LIC te shkosh:))

 15. tropizma thotë:

  3 January 2008 @ 8:53 am

  too many fishes too little water belle :)

 16. belle_fleur thotë:

  3 January 2008 @ 9:01 am

  yep yep:))

 17. Odysseus thotë:

  3 January 2008 @ 9:38 am

  S’besoj se ka pasur ndonjehere kaq shume drite Shkodra :)

 18. SERI - Danimark thotë:

  3 January 2008 @ 1:16 pm

  Oh SHkoder Locja jeme gjithmone te pasha kshtu ne fest .

 19. Perparim Hysi thotë:

  3 January 2008 @ 3:23 pm

  Ashtu te jete Shkodra:e mbytur ne drite!Se ka qene dritare kulture dhe patriotizmi.

 20. Parrulla Armiqesore thotë:

  3 January 2008 @ 5:58 pm

  tro ke paq shoqe … un me bajame e temperature!

  perndryshe dasme pa nuse :)

 21. Paul Tedeschini thotë:

  3 January 2008 @ 8:10 pm

  Muzike me “Derbuka”, Ndigjim te kandshem:

  http://kosova.albemigrant.com/?p=636#more-636

 22. Paul Tedeschini thotë:

  3 January 2008 @ 8:14 pm

  Nji seri fotografishe te fresketa nga Shkodra, nandor 2007.
  Shikim te mare:
  http://kosova.albemigrant.com/?p=560
  http://kosova.albemigrant.com/?p=628

Komentet per kete teme jane te mbyllura.
Per t'u mbrojtur nga spam-i, Peshku pa uje i mbyll komentet e cdo teme pas 60 ditesh.

 • Po shikoni nje artikull ne faqen e arkivit te Peshkut pa Uje. Per te pare faqen aktive, shkoni tek peshkupauje.com